Branża edukacyjna wychodzi na prostą

Klocki lego dla każdego / W wersji mobilnej cała wartość inwestycji w Bricks 4 Kidz zaczyna się od 35-40 tys. zł netto. W tej kwocie zawiera się opłata licencyjna na start i całość wyposażenia.
Środa
03.05.2023
– Ostatnie lata to nie był łatwy czas dla firm organizujących zajęcia pozalekcyjne. Ale początek tego roku jest obiecujący – mówi Jarosław Nadstazik z Bricks 4 Kidz.
 

Jak się odnajduje dzisiaj na polskim rynku marka Bricks 4 Kidz?

Lata 2020 i 2021 dla firm organizujących zajęcia pozalekcyjne, do których też się zaliczamy, to był bardzo trudny czas. Bardzo długo nie mieliśmy żadnych możliwości działania. Jedynym celem było przetrwanie a nie rozwój. To się udało dzięki determinacji naszych partnerów. Utrzymaliśmy liczbę partnerów sprzed pandemii. Dzisiaj też nie jest łatwo. Pomimo, że wzrost kosztów energii bezpośrednio nas nie dotyka, to pośrednio zarówno on, jak i sama inflacja wpływają na nasz biznes. Rosną wynagrodzenia i koszty wynajmu lokali. Staramy się kompensować to częściowymi podwyżkami cen naszych produktów, choć oczywiście nie w pełnym zakresie.

Czy zainteresowanie zajęciami Bricks 4 Kidz rośnie czy spada?

Nie widzimy na razie efektu oszczędności ze strony rodziców i mniejszego zainteresowania tym, co oferujemy. I oby tak dalej. W minionym roku po dwóch latach stagnacji w rozwoju, nasza sieć powiększyła się o kolejnych nowych partnerów. Początek tego roku też jest obiecujący.  

Jak otworzyć biznes pod szyldem Bricks 4 Kidz?

Branża edukacji pozalekcyjnej nadal rośnie i na pewno dużo łatwiej wejść w rozwiązanie franczyzowe, które istnieje na rynku 10 lat, i jest sprawdzone, niż tworzyć coś od zera we własnym zakresie. To dużo niższe koszty i ryzyko. My od 2022 roku widzimy ożywienie w zakresie otwierania naszych placówek. Na pewno w trudnych czasach naszą główną zaletą jest to, że reprezentujemy sprawdzony i stabilny model biznesowy. Nakłady inwestycyjne, aby wystartować z naszym biznesem są relatywnie niskie, nie tworzymy również żadnych barier wyjścia z biznesu, gdyby nie wyszło.

Jakie są warunki współpracy franczyzowej?

W wersji mobilnej cała wartość inwestycji zaczyna się od 35-40 tys. zł netto. W tej kwocie zawiera się opłata licencyjna na start i całość wyposażenia. Opłaty miesięczne zaczynają się od 1 tys. zł netto i zależą od wielkości oraz potencjału obszaru na którym będzie działał franczyzobiorca. Najmniejszą jednostką terytorialną, na którą oferujemy franczyzę to jeden powiat, którą partner dostaje na wyłączność.

Ile można zarobić, prowadząc Bricks 4 Kidz?

To oczywiście zależy od potencjału danego obszaru oraz aktywności samego partnera. Czysty zysk miesięczny waha się pomiędzy 10 tys. zł a 25 tys. zł netto. Dotyczy to 80 proc. partnerów, ale są tacy, którzy zarabiają jeszcze więcej.

Jak duża jest sieć i w jakich lokalizacjach szukacie franczyzobiorców?

Partnerów szukamy w całym kraju, z wyjątkiem tych prawie 50 terytoriów, w których już jesteśmy. Do wzięcia jest jeszcze ponad 300 powiatów. Z największych miast wolna pozostała już tylko Łódź, z drugiej kategorii pod względem liczby mieszkańców, z ciekawych opcji jeszcze dostępnych to na pewno zaliczyłbym Bydgoszcz, Rzeszów czy Zieloną Górę. Ale tak jak wspomniałem, mamy wiele przykładów relatywnie małych powiatów z największymi miastami 15-30 tys. mieszkańców, gdzie partnerzy generują bardzo dobre wyniki.

Rozmawiała Dominika Pronarska

WIZYTÓWKA BRICKS 4 KIDZ

Firma oferująca zajęcia z klockami Lego

  • Kwota inwestycji: od 35-40 tys. zł netto

  • Miesięczne zyski: 10-25 tys. zł netto
  • Liczba placówek: 50

Jarosław Nadstazik, dyrektor zarządzający Bricks 4 Kidz / "Nie widzimy na razie efektu oszczędności ze strony rodziców i mniejszego zainteresowania tym co oferujemy".

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018