Nasi w Egipcie / Sfinks Polska podpisał umowę dotyczącą budowy sieci restauracji w Egipcie.
Sobota
24.06.2023
Da Grasso otwiera kolejny lokal, Sfinks chce do Egiptu, a Dr Irena Eris na giełdę. Przegląd tygodnia 17-24 czerwca.
 

Da Grasso otworzyło kolejną restaurację, tym razem w Limanowej. W menu dostępne są m.in. pizze (również w zestawach dla najmłodszych), startery, zupy i desery. Z oferty można skorzystać bezpośrednio w lokalu, a także złożyć zamówienie telefonicznie lub przez stronę internetową.

– W ostatnich latach nasza sieć intensywnie się rozwija, a jednym z elementów jest sukcesywne uruchamianie kolejnych restauracji. Dlatego cieszymy się, że do grona miejscowości z naszą ofertą dołącza Limanowa. To jednak nie koniec. Już niedługo ogłosimy dalsze inwestycje w kolejnych polskich miastach – komentuje Magdalena Parfianowicz, manager operacyjny ds. Rozwoju placówek franczyzowych w Da Grasso.

Da Grasso to największa franczyzowa sieć pizzerii w Polsce, w której skład wchodzi 190 lokali w całym kraju. Aktualnie intensywnie się rozwija i poszukuje partnerów franczyzowych w kilkunastu miastach Polski m.in.: Bytomiu, Czechowicach-Dziedzicach, Dębicy, Elblągu, Gdańsku, Grudziądzu, Krakowie, Kielcach, Lesznie, Ostrowi Mazowieckiej, Otwocku, Poznaniu, Niepołomicach, Jeleniej Górze, Warszawie, Wrocławiu i Zgorzelcu.

Sfinks chce do Egiptu

Sfinks Polska podpisał umowę dotyczącą budowy sieci restauracji w Egipcie. Sieć ma być rozwijana w Afryce pod szyldem „Sphinx”, na zasadzie masterfranczyzy. Umowa zakłada, że do końca tego roku ma powstać przynajmniej jedna restauracja. Zostanie też przygotowany plan rozwoju na najbliższych 10 lat. Egipscy partnerzy PolskaSfinks dostaną również wyłączność na działanie w Arabii Saudyjskiej.

Jak czytamy w komunikacie Sfinks Polska, nowy rynek w perspektywie krótkoterminowej ma nie przynosić firmie wielkich zysków, ale jest istotnym etapem dalszego rozwoju całej grupy. Na razie nie wiadomo, ile restauracji miałoby docelowo powstać w Egipcie.

Grupa Sfinks Polska zarządza 106 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 67 restauracji Sphinx (segment casual dining), 34 pubami Piwiarnia (segment gastro pubów), 3 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i lokalami Lepione Pieczone by Chłopskie Jadło oraz The Burgers.

Nowe lokale

Notowana na GPW spółka holdingowa Mex Polska ogłasza otwarcie czterech nowych lokali. Już w lipcu w centrum Poznania powstanie kolejny lokal Chicas&Gorillas, na przełomie lipca i sierpnia otworzą się dwie Pijalnie Wódki i Piwa – w Zamościu i Nowym Targu. Zaś z początkiem września ruszy następny Chicas&Gorillas, tym razem w centrum Warszawy. Po otwarciu nowych lokali ogólnopolska sieć Grupy Mex Polska będzie liczyła 48 punktów.

– Popyt na usługi gastronomiczne nie maleje, mało tego - w naszych lokalach konsekwentnie rośnie, przynosząc nam zadowalające wyniki sprzedażowe. Jednym z bardziej dochodowych segmentów jest segment barów i shot-barów. Zaliczamy do tego koncept Pijalni Wódki i Piwa oraz Chiccas & Gorillas. Aktualnie skupiamy się na rozbudowie tych właśnie marek – mówi Paweł Kowalewski, Prezes Zarządu Mex Polska S.A. – Pijalnia Wódki i Piwa to nasz najstarszy i największy koncept, który od lat gromadzi swoich zwolenników. Chicas&Gorillas to natomiast nowoczesny koncept, który bardzo szybko zyskał uznanie wśród młodych ludzi, dając im kolorową i zróżnicowaną ofertę.

Mex Polska jest spółką holdingową, zarządzającą obecnie 44 lokalami gastronomicznymi działającymi w ramach pięciu konceptów. Oprócz Pijalni Wódki i Piwa oraz shot-barów Chicas & Gorillas to jeszcze The Mexican, Prosty Temat i Pankejk. Łącznie lokale gastronomiczne Grupy rocznie odwiedza ok. 6 mln osób. Pijalnie Wódki i Piwa oraz The Mexican to koncepty franczyzowe.

Irena Eris idzie na giełdę

Spółka Dr Irena Eris rozpoczęła pierwszą publiczną ofertę akcji i planuje zadebiutować na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Oferta obejmuje do 11 mln nowych akcji, z której Spółka zamierza pozyskać ok. 140 mln zł oraz sprzedaż do ok. 1,5 mln akcji istniejących.

– Zatwierdzenie prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego, jego publikacja i rozpoczęcie publicznej oferty akcji to kolejny krok w drodze naszej firmy na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Dajemy inwestorom możliwość zainwestowania w dynamicznie rozwijającą się w Polsce i zagranicą spółkę rodzinną z sektora produktów kosmetycznych, nielicznie reprezentowanego do tej pory na GPW. To, co nas wyróżnia to przede wszystkim profil działalności. Oferujemy bardzo zdywersyfikowane portfolio produktów. Jesteśmy jednym z liderów sprzedaży kosmetyków premium i dermokosmetyków w Polsce, posiadamy także znane marki z segmentu masowego. Dzięki temu, możemy odpowiadać na potrzeby różnych grup konsumentów na rynku rodzimym i zagranicą. Naszym dużym wyróżnikiem są innowacje i własna działalność naukowa prowadzona w ramach unikatowego w branży kosmetycznej w Polsce i Europie – Centrum Naukowo-Badawczego. Bez wątpienia w naszej branży wygrywają ci, którzy są w stanie stale rozszerzać i odnawiać swoją ofertę produktową, tworząc kolejne receptury. Jako firma rodzinna funkcjonujemy z sukcesami na rynku już od 40 lat. A w planach mamy dalszy rozwój – zarówno poprzez akwizycje w sektorze kosmetycznym, jak i rozwój organiczny – komentuje Paweł Orfinger, prezes zarządu Dr Irena Eris S.A.

Z emisji nowych akcji Spółka zamierza pozyskać ok. 140 mln zł na sfinansowanie zakupu jednego lub większej liczby podmiotów lub aktywów (w tym również marek kosmetycznych), działających w sektorze kosmetycznym w Polsce lub zagranicą, w szczególności w Europie (od 70 mln zł do 120 mln zł) oraz na sfinansowanie dalszego organicznego rozwoju na rynkach zagranicznych, na których prowadzona jest już działalność, a także nowych - w szczególności w Ameryce Północnej (od 30 mln zł do 80 mln zł).

Kluczowym segmentem działalności biznesowej Grupy jest segment kosmetyczny, który na koniec 2022 r. odpowiadał za 78 proc. łącznych przychodów firmy. Oprócz tego rozwija też franczyzową sieć Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris oraz Dr Irena Eris Beauty Partner. Firma jest też operatorem trzech luksusowych hoteli pod marką Hotele SPA Dr Irena Eris.

W 2022 r. skonsolidowane przychody Grupy Dr Irena Eris S.A. wyniosły 340,2 mln zł, czyli o 14,3 proc. więcej niż rok wcześniej.

Grupa Dr Irena Eris od 40 lat jest firmą rodzinną.


Magdalena Parfianowicz, manager operacyjny ds. Rozwoju placówek franczyzowych w Da Grasso: / "W ostatnich latach nasza sieć intensywnie się rozwija, a jednym z elementów jest sukcesywne uruchamianie kolejnych restauracji."

POPULARNE NA FORUM

Oszukani przez franczyzodawcę

Wspolpraca z firma Ship Center jako franczyzobiorca??? ODRADZAM SPRAWDZ ICH UMOWE U SWOJEGO PRAWNIKA, jest ona jednostronna i ukierunkowana na kary umowne ktore sobie sami...

48 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
Czy na odzieży można jeszcze zarobic?

Ja kupuję na hurtowni stradimoda.pl od jakiegoś roku nie zawiodłam się doradzą zawsze dobrze dbają o klienta a uwierzcie mi jest dużo hurtowni które chcą tylko...

40 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

hej, tez poszukuję danych, znalazłaś coś może oprócz ilości placówek i marek franczyzowych?

14 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2023
Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

przeciez to złodzieje

1 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2023
piszę pracę na temat franchisingu :)

Szukam szcegółowego raporty na temat franczyzy w latach przed pandemią i po. Rozumiem że osttani raport opublikowany był za rok 2010 ale niestety jego również nię mogę...

14 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2023
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Witam, Jestem studentką III roku Finansów i Rachunkowości na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Obecnie prowadzę badania w ramach seminarium dyplomowego. Poniższa ankieta...

211 wypowiedzi
ostatnia 13.03.2023
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Znam osoby gdzie rocznie zarabiają 300 tys złotych prosze nie łżeć że hodowla się nie opłaca.

4 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2023
Chciałbym otworzyć punkt z nawozami

Witam, posiadam plac oraz sprzęt potrzebny do dystrybucji nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Obecnie zajmujemy się sprzedażą wyrobów węglowych, a Nasza siedziba...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.12.2022