Chętnych przybywa / Sieć Północ Nieruchomości liczy 70 oddziałów. W 2022 r. dołączyło niej osiem oddziałów franczyzy premium i dziewięciu franczyzobiorców mobilnych.
Sobota
18.11.2023
– Od kiedy nie trzeba mieć licencji, żeby zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, coraz więcej osób się tym zajmuje – mówi Joanna Kozak z Północ Nieruchomości.
 

Czy rynek biur nieruchomości w Polsce jest bardzo konkurencyjny?

Tak, konkurencja na rynku biur nieruchomości jest duża. Od kiedy nie trzeba mieć licencji, żeby zostać pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, coraz więcej osób się tym zajmuje. Dlatego liczba biur nieruchomości na rynku rośnie.

Czy w związku z tym trudniej jest o partnerów, którzy chcą otwierać biura pod szyldem Północ Nieruchomości?

Co ciekawe, chętnych na otwieranie biur nieruchomości we franczyzie przybywa. To dlatego, że działając pod szyldem znanej marki, można korzystać z jej wiedzy i doświadczenia. A to pomaga w pozyskiwaniu klientów. Ponadto koszty prowadzenia biura są znacznie korzystniejsze, niż w przypadku działalności na własną rękę. Można zaoszczędzić na publikacji ogłoszeń na portalach branżowych, promocji ofert czy narzędziach CRM.

Lepiej działać pod szyldem znanej marki niż na własną rękę?

Zdecydowanie tak. Współpraca z dużą, renomowaną siecią znacznie ułatwia wejście na rynek. Ponadto franczyzodawca zapewnia stałe wsparcie specjalistów, bazę klientów oraz cykliczne szkolenia i treningi. A w sieci Północ Nieruchomości dodatkowo można sprawdzić się w branży, wybierając tzw. franczyzę mobilną. Oprócz tego można otworzyć franczyzę premium. Oddziały premium to większe placówki, w których pracuje od kilku do ponad dwudziestu doradców. Natomiast franczyza mobilna to propozycja dla osób, które chcą działać pod brandem Północ Nieruchomości, ale nie muszą wynajmować lokalu ani zatrudniać pracowników. Przy tym franczyza mobilna może być wstępem do otwarcia stacjonarnego oddziału w przyszłości

Jakie są koszty działalności w przypadku obu tych opcji?

W przypadku Franczyzy Premium  miesięczne opłaty wynoszą 10 proc. przychodu netto z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, nie mniej niż 999 zł, a we Franczyzie Mobilnej jest to 10% przychodu netto z pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, ale nie mniej niż 699 zł.

Ile można zarobić prowadząc biznes pod szyldem Północ Nieruchomości?

W przypadku franczyzy premium oddziały z TOP10 osiągają średnie miesięczne przychody na poziomie 118 tys. zł. Średnie pozostałych partnerów premium to 38 tys. zł. Natomiast mobilni franczyzobiorcy średnio mają 13 tys. zł miesięcznie.

Warto jednak wspomnieć, że nasi franczyzobiorcy mają dwa źródła przychodu. Pierwszym jest pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, a drugim kredyty hipoteczne. Będąc naszym franczyzobiorcą można otrzymać dostęp do systemu Północ Finanse, dzięki któremu można pomóc klientom w uzyskaniu finansowania na zakup nieruchomości.

Jak duża jest sieć Północ Nieruchomości?

Sieć liczy 70 oddziałów. W 2022 r. dołączyło niej osiem oddziałów Franczyzy Premium oraz dziewięciu franczyzobiorców mobilnych.  

WIZYTÓWKA SIECI PÓŁNOC NIERUCHOMOŚCI

Sieć agencji nieruchomości.

  • Liczba oddziałów – 70
  • Kwota inwestycji: do 20 tys. zł w przypadku franczyzy premium i 2 tys. zł przy franczyzie mobilnej

 

 


Joanna Kozak, dział rozwoju Północ Nieruchomości / Współpraca z dużą, renomowaną siecią znacznie ułatwia wejście na rynek.