Nowa marka edukacyjna we franczyzie

Inne potrzeby dzieci / Program MATPLUS ruszy od września 2024 roku. Inwestycja we współpracę z marką to kilka tysięcy zł na materiały edukacyjne i 15 tys. zł opłaty wstępnej.
Środa
17.01.2024
Matplus to nowa marka oferująca zajęcia pozalekcyjne z matematyki, stworzona przez założycielkę EZO. Co oferuje?
 

Na rynek wchodzi nowa marka z zajęciami pozalekcyjnymi z matematyki MATPLUS. Założycielką jest Joanna Grodecka, która współprowadzi sieć szkół matematyki pod marką EZO i jest  współautorką programu nauczania matematyki metodą EZO. Obecnie EZO ma 22 placówki franczyzowe i dwie własne. Franczyzodawca nie planuje kolejnych otwarć punktów pod tym szyldem.

Z duchem czasu

Nowa marka to efekt zmian potrzeb dzieci.

– Program zmieniamy głównie dla starszych uczniów. Widzimy, że ich możliwości skupienia się na zajęciach są zupełnie inne niż jeszcze dziesięć lat temu, kiedy program EZO był pisany. Nowa odsłona będzie dostępna pod nową marką MATPLUS – Doświadczaj i Obliczaj! – mówi Joanna Grodecka.

Jej zdaniem w dzisiejszych czasach za zdecydowanie słabszą koncentrację dzieci odpowiada szeroki dostęp  do nowych technologii. Jednocześnie wymagania w szkołach publicznych i system oceniania są przestarzałe.

– Widzimy, że stare metody nauczania w dzisiejszym świecie nie działają. Ale zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, wciąż zależy na dobrych ocenach. Nasze zajęcia często są dla uczniów kołem ratunkowym. Rozwijają dzieci, uczą je samodzielności i dają szansę na rozwój matematycznych skrzydeł. Dzięki naszemu wsparciu dzieci dobrze rozumieją matematykę – przekonuje Joanna Grodecka.

Clue nowego podejścia i nowego programu to jeszcze większy nacisk na naukę poprzez doświadczanie i możliwość popełniania błędów. Uczniowie na zajęciach MATPLUS nie będą się bać pytań i odpowiedzi, bo będą wiedzieli, że nawet nieprawidłowa odpowiedź może być wstępem do ciekawej dyskusji i lepszego zrozumienia. Zmiany nastąpią również w programie skierowanym do młodszych dzieci, który jest programem uniwersalnym i dobrze sprawdza się wśród najmłodszych uczniów.

– Pojawią się matematyczne piosenki i jeszcze więcej ruchu, te dwa dodatkowe elementy sprawią, że dzieci jeszcze bardziej pokochają matematykę z kotkiem, który jest matematycznym przyjacielem naszych uczniów już od wielu lat – mówi Joanna Grodecka.

Start od września

Nowy program ruszy od września 2024 roku. Inwestycja we współpracę z MATPLUS to kilka tysięcy złotych na materiały edukacyjne i 15 tys. zł opłaty wstępnej. Miesięczna opłata jest stała i
na początku wynosi 800 zł, a w drugim roku współpracy wzrasta do 1,2 tys. zł miesięcznie (w wakacje nie płaci się opłaty). Odpowiednio wczesne przygotowanie się do startu z nową placówką sprawia, że już pierwszy miesiąc prowadzenia takiej szkoły może być dochodowy.

– W sieci szkół EZO mamy punkty, które już w ciągu kilku miesięcy osiągnęły zwrot z
inwestycji, ale są i takie, które muszą na to poświęcić nieco więcej czasu – mówi Joanna Grodecka.

Podkreśla, że nauka matematyki to rynek, który wymaga zbudowania zaufania do rodziców.
MATPLUS szuka partnerów w całej Polsce. Jednak bardziej niż to, gdzie otworzą się punkty pod szyldem MATPLUS, franczyzodawcę interesuje, kto to zrobi.

– Szukamy osób z doświadczeniem w edukacji matematycznej albo wczesnoszkolnej, ponieważ bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje. Wymagają one jedynie wsparcia biznesowego, którym chętnie się dzielimy – mówi Joanna Grodecka

Dobrze działają również punkty, które otworzyły osoby bez takiego doświadczenia, za to są zaangażowane i chętne do rozwoju.
– Trzeba tylko pamiętać, że edukacja to misja. Edukujemy młode pokolenia i nasza praca ma na nich realny wpływ – mówi Joanna Grodecka.

Każdy franczyzobiorca MATPLUS dostanie teren na wyłączność. Franczyzobiorca może na nim
otworzyć więcej niż jedną placówkę. Zwykle jest to obszar zamieszkany przez około 70 tys. mieszkańców.

– Nasz biznes to bardzo dobra alternatywa dla korepetycji. Prowadzimy zajęcia w małych grupach dzieci, dobranych pod kątem ich umiejętności, dzięki temu efekty takich zajęć są dużo większe niż indywidualne zajęcia. Takie podejście nie tylko jest efektywniejsze i bardziej rozwijające dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej, ale również zdecydowanie bardziej opłacalne niż korepetycje – zapewnia Joanna Grodecka.

WIZYTÓWKA MATPLUS

Sieć szkół oferujących zajęcia pozalekcyjne z matematyki

  • kwota inwestycji – 15 tys. zł opłaty wstępnej i kilka tys. zł na materiały edukacyjne
  • opłata miesięczna – 800 zł na początku i 1,2 tys. zł później

 


Joanna Grodecka, założycielka MATPLUS / "Szukamy osób z doświadczeniem w edukacji matematycznej albo wczesnoszkolnej, ponieważ bardzo dobrze nam się z nimi współpracuje".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018