Edukido rozkręca się za granicą

Dobry rok / Miniony rok Edukido zamknęło z liczbą 68 obszarów franczyzowych w Polsce i 12 zagranicą.
Czwartek
01.02.2024
– W minionym roku otworzyliśmy jeden oddział na Węgrzech, jeden w Macedonii Północnej oraz cztery w Chorwacji – mówi Kamila Hołody, specjalista ds. kluczowych klientów w Edukido.
 

Czy sieć Edukido urosła w minionym roku?

Miniony rok zamknęliśmy z liczbą 68 obszarów franczyzowych w Polsce i 12 zagranicą. Mówimy o obszarach, gdyż jeden franczyzobiorca może działać na kilku , co staje się coraz bardziej popularne.

Nasza sieć powiększyła się o pięć nowych obszarów w Polsce, jeden na Węgrzech, jeden w Macedonii Północnej oraz cztery w Chorwacji. Start kolejnego chorwackiego oddziału planowany jest na luty 2024. 

Jakie plany macie na ten rok?

W tym roku chcemy się skupić głównie na rozwoju franczyzy warsztatowej. Zależy nam na pokryciu jak największego obszaru w Polsce. W planach mamy otwarcie minimum 12 kolejnych obszarów franczyzowych na polskim rynku. 

A za granicą?

Tu też nie zwalniamy tempa. Planujemy otwarcia obszarów na Węgrzech, w Macedonii Północnej oraz Chorwacji. Aktywnie szukamy franczyzobiorcy również w Rumunii. 

Plany są ambitne. Czy sytuacja gospodarcza sprzyja rozwojowi firmy?

Odczuwamy problemy gospodarcze, z którymi mierzy się większość biznesów dzisiaj. Klienci, a także franczyzobiorcy, obawiają się inflacji, niepewnej sytuacji ekonomicznej, zmian politycznych w kraju czy nadal toczącej się wojny na Ukrainie. Z naszych obserwacji wynika, że klienci potrzebują więcej czasu na analizę oferty, symulacji i umowy. Zadają też pytania o możliwość rozwiązania umowy w przypadku „trudności” oraz o wsparcie jakie otrzymują ze strony centrali w trakcie trwania współpracy. Zauważamy, że ludziom coraz bardziej zależy na sprawdzonych rozwiązaniach biznesowych z niewysoką kwotą wejścia. Nie chcą ryzykować całymi swoimi oszczędnościami. Mimo wszystko jesteśmy przekonani, że branża edukacyjna ma perspektywy. Rodzicom zależy na jak najlepszym rozwoju swojego dziecka i dobre zajęcia edukacyjne dla dzieci nadal będą atrakcyjnym produktem na rynku. Chcą oni wysłać dzieci na wartościowe zajęcia, które chociaż na godzinę odciągną pociechy od ekranów i pomogą skoncentrować się na rozwijaniu innych kompetencji.

Jakie zajęcia wybierają?

Poza nauką angielskiego rodzice coraz rzadziej chcą wiązać się umowami na cały rok szkolny. Jest to związane z finansami. Bardzo chętnie wysyłają dzieci na ciekawe jednorazowe warsztaty.  

Dlatego też warsztaty edukacyjne w ramach franczyzy Edukido to jest obecnie najbardziej pożądany edukacyjny produkt spośród tych, które proponujemy.

Jak nawiązać współpracę warsztatową z Edukido?

Współpraca z Edukido wymaga 21 tys. zł inwestycji na starcie. W tym 4 tys. zł to opłata wstępna, 2 tys. zł potrzeba na personalizowany pakiet startowy materiałów marketingowych, kolejne 2 tys. zł na pakiet akcesoriów potrzebny do prowadzenia warsztatów i 13 tys. zł za pakiet klocków Lego. Zwrot z inwestycji następuje między 6 a 12 miesiącem prowadzenia działalności. Zarobki zależą od zaangażowania franczyzobiorcy i czasu jaki może i chce poświęcić na prowadzenie warsztatów Edukido. Średni przychód z jednego warsztatu to 350-450 zł. Prowadzenie trzech warsztatów dziennie przez pięć dni w miesiącu oznacza przychód miesięczny w granicach od 5250 do 6750 zł. Jeśli będziemy prowadzić trzy warsztaty 20 dni w miesiącu, to można zarobić od 21 tys. zł do 27 tys. zł. Jeden z naszych franczyzobiorców przeprowadził w jednym semestrze 610 warsztatów na swoim obszarze licencji. Drugi w trakcie ferii zimowych zarobił na warsztatach blisko 20 tys. zł pracując przez 10 dni. Jeszcze inny wycenia jeden warsztat na 500 zł i właśnie taką kwotę zarabia za godzinę pracy.

Miesięczna opłata franczyzowa za obszar do 50 tysięcy mieszkańców to 500 zł netto, od 50-100 tys. mieszkańców to 800 zł netto, a od 100-150 tysięcy mieszkańców to 1100 zł netto. 

WIZYTÓWKA EDUKIDO

Firma edukacyjna, oferująca zajęcia z klockami LEGO

  • liczba placówek – 86 w Polsce i 12 za granicą
  • kwota inwestycji – 21 tys. zł
  • opłata miesięczna – od 500 do 1100 zł

Kamila Hołody, specjalista ds. kluczowych klientów w Edukido. / "W tym roku chcemy się skupić głównie na rozwoju franczyzy warsztatowej. Zależy nam na pokryciu jak największego obszaru w Polsce"

POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018