Północ w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Czwartek
10.02.2005
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy biuro nieruchomości Północ.
 

Biuro nieruchomości Północ powstało w styczniu 1999 roku. Najpierw firma zajmowała się handlem i pośredniczeniem nieruchomościami na terenie południowej części Krakowa. Następnie firma zaczęła zajmować się całym regionem Małopolski.

Od początku do końca

- Przeprowadzamy kompleksową obsługę klientów – mówi Piotr Sumara, przedstawiciel firmy Północ. - Począwszy od wyszukania nieruchomości, poprzez przygotowanie umów, promocję ofert, obsługę notarialną, geodezyjną, prawną, wycenę nieruchomości oraz pomoc w uzyskaniu kredytu – dodaje.

Musisz mieć licencję

Biuro Nieruchomości Północ planuje rozwijać się poprzez tworzenie franczyzowych agencji nieruchomości. Potencjalny franczyzobiorca firmy musi przede wszystkim posiadać zawodową licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami, albo zatrudnić osobę, która posiada taką licencję. Ponadto franczyzobiorca powinien dysponować lokalem w dobrym punkcie, najlepiej z dużą widoczną witryną, o powierzchni minimum 30 m2 (co najmniej dwa pomieszczenia i zaplecze).

Firma Północ poszukuje franczyzobiorców wśród osób, które wcześniej nie prowadziły działalności w tej branży oraz właścicieli już działających agencji nieruchomości.

Trzymam się za kieszeń

Przewidywana kwota inwestycji w agencję nieruchomości Północ to 20-28 tys. zł. Przedstawiciele firmy twierdzą, że inwestycja powinna się zwrócić w ciągu 6-8 miesięcy. Opłata licencyjna dla osób, które prowadzą już biuro nieruchomości, waha się od 1-1,4 tys. zł (jest to uzależnione od ilości mieszkańców miasta, w którym działa agencja nieruchomości). Opłata licencyjna dla osób spoza branży to 1,5-1,8 tys. zł.

Kraków dużo droższy

Jeżeli franczyzobiorca będzie chciał otworzyć biuro nieruchomości Północ w Krakowie, to wówczas opłata licencyjna będzie wynosić 15 tys. zł.
- W Krakowie nasze biuro jest już dobrze znane mieszkańcom. Dlatego opłata licencyjna na to miasto jest znacznie wyższa niż na pozostałe. W tym przypadku franczyzobiorca płaci nie tylko za know-how, ale także za renomę marki – wyjaśnia Piotr Sumara.

Obecnie przedstawiciele firmy Północ, przede wszystkim poszukują franczyzobiorców, którzy zechcą otworzyć franczyzową agencję nieruchomości w miastach: Tarnów, Nowy Sącz, Rzeszów, Zakopane, Katowice, Kielce, Bielsko-Biała.

Info: Biuro Nieruchomości Północ

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018