Wtorek
10.10.2006
Prezentujemy w katalogu franczyz i systemów partnerskich firmę Organique, która buduje sieć sklepów franczyzowych. Będzie w nich sprzedawać kosmetyki naturalne własnej produkcji.
 
Organique powstała we Wrocławiu jako firma produkująca kosmetyki naturalne. Przez siedem lat działalności rodzinna manufaktura sukcesywnie rozszerzała asortyment, co skłoniło właściciela marki do stworzenia odpowiedniej prezentacji wszystkich produktów. W strategię dalszego rozwoju firma włączyła rozwój sieci sklepów franczyzowych – w całej Polsce i poza granicami kraju. Pierwszy sklep prowadzony przez biorcę licencji działa w Szczawnie Zdroju. Wkrótce powstaną następne placówki - zapowiada pomysłodawca sieci.

- W ciągu dwóch lat chcemy działać w największych miastach Polski, w uzdrowiskach i miejscowościach turystycznych, za kilka miesięcy planujemy też otwarcie pierwszego sklepu w Niemczech – mówi Tomasz Czarski, właściciel Organique.

Przyszły właściciel sklepu powinien dysponować kwotą 25-30 tys. zł na zatowarowanie oraz lokalem o powierzchni od 25 do 60 m2. Koszty remontu i wyposażenia wnętrza według projektu Organique oszacowano na ok. 1300 zł/m2. W zamian firma m.in. pomaga w znalezieniu odpowiedniego lokalu, oferuje korzystne warunki finansowe (wydłuża terminy płatności), nadzoruje działalność sklepu i organizuje cykl szkoleń. Wysokość opłaty wstępnej negocjowana jest z każdym potencjalnym biorcą indywidualnie. Według wstępnych szacunków, koszty uruchomienia sklepu zwrócą się po około 12 miesiącach. (aw)