Piątek
16.05.2008
Sieć sprzedaży akcesoriów komórkowych Teletorium ma przynieść 3 mln zł straty w tym roku - poinformował zarząd TelForceOne, właściciel dystrybutora.
 

Konsekwencje ujemnego wyniku finansowego już są widoczne w strukturze sieci. Teletorium posiada obecnie ok. 120 punktów własnych i 15 franczyzowych. O ile tych ostatnich będzie w najbliższych miesiącach przybywać, o tyle liczba jednostek własnych została poddana redukcji. 10 najmniej rentownych punktów zostało już zlikwidowanych, a o 10 proc. sieć ma być zredukowana do końca II kwartału 2008 r.

To jednak nie koniec zmian. Jak zapowiedział Wiesław Żywicki, wiceprezes TelForceOne, jedna trzecia własnych jednostek ma zostać przekazana franczyzobiorcom. Program naprawczy zakłada m.in. zwiększenie marż w Teletorium poprzez zwiększenie udziału w przychodach z tytułu oferowanych usług. W tym celu spółka podpisała już umowę z siecią Germanos na sprzedaż abonamentów telefonii komórkowej Play.

Zdaniem zarządu program naprawczy ma przynieść efekty jeszcze w IV kwartale br. W 2009 r. grupa ma osiągnąć dodatni wynik finansowy.

(mdk)


Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz