Środa
30.06.2010
Trzy nowe salony InwazjaPC.pl już otwarte.
 

Sieć sklepów ze sprzętem komputerowym InwazjaPC.pl, której właścicielem jest firma Sprzętkom, powiększyła się o punkty w Łodzi, Poznaniu i Gnieźnie. Na rynku działa już 28 własnych i 7 franczyzowych salonów tej marki. Firma prowadzi też dystrybucję produktów elektronicznych poprzez 40 sklepów partnerskich.

Zdaniem Przemysława Franiaka, menedżera do spraw rozwoju sieci, kluczem do sukcesu w handlu internetowym jest wsparcie go tradycyjną formą dystrybucji.

- Dzięki temu, że rozwijamy zarówno sprzedaż elektroniczną, jak i własną sieć sklepów, praktycznie nie odczuliśmy kryzysu – twierdzi Franiak. - Taka dywersyfikacja jest korzystna, bo z jednej strony klient może sprawdzić i porównać produkty na naszej stronie internetowej, a z drugiej ma poczucie komfortu, że nie kupuje od wirtualnego dostawcy, lecz w każdej chwili może odwiedzić nasz salon.

Firma Sprzętkom to przykład, jak doświadczenia zdobyte w danym segmencie można wykorzystać w pokrewnej dziedzinie. Poza sprzedażą hardware'u w ramach outsourcingu oferuje także opiekę nad korporacyjnymi sieciami komputerowymi.

- Już dawno dostrzegliśmy potencjał drzemiący w e-biznesie i dzięki temu nasza firma wciąż się rozwija – mówi Franiak. - Jako jedni z pierwszych dostrzegliśmy korzyści płynące z wykorzystywania aukcji internetowych i dzisiaj jesteśmy największym sklepem ze sprzętem komputerowym na Allegro.

(gum)