Nazwa Flormar wywodzi się od włoskich słów Flores Maris, co oznacz Kwiaty Morza.
Sobota
15.01.2011
W gdańskiej galerii Przymorze powstała pierwsza w Polsce placówka Flormaru.
 

Klienci, z wygody i braku czasu, coraz częściej przenoszą się z zakupami do dużych galerii handlowych, gdzie w jednym miejscu zlokalizowanych jest wiele sklepów. Takie tendencje widoczne są na całym rynku, nie tylko w branży kosmetycznej. Małe, osiedlowe drogerie powoli tracą na popularności, dlatego stoiska sieci Flormar znajdują się w najbardziej uczęszczanych miejscach. Atrakcyjna lokalizacja punktu i centrum handlowego ma najistotniejszy wpływ na obroty.

- Ubiegły rok był czasem wzmożonej i intensywnej pracy nad promocją marki Flormar - mówi Rafał Trzebiatowski, właściciel firmy Silver, przedstawicielstwa Flormar w Polsce - Uważam, że udało nam się zakończyć ten rok sukcesem. Marka jest coraz bardziej rozpoznawalna, a klientki doceniają jakość naszych produktów i, co najważniejsze, chętnie po nie wracają.

Sieć handluje stworzoną przez siebie marką kosmetyków do makijażu, paznokci i pielęgnacji ciała. W okresie najbliższych 12 miesięcy Flormar planuje otworzyć w Polsce cztery własne stoiska, a także co najmniej pięć punktów franczyzowych. Wszystko jest jednak uzależnione od dostępności lokalizacji w galeriach handlowych na terenie Polski.

Produkty firmy Flormar są dostępne w 152 punktach firmowych zlokalizowanych w 24 krajach. Oprócz tego marka dostępna jest również w Perfumeriach Douglas, a także w tysiącach małych drogerii na całym świecie. Stoiska sieci Flormar otwierane są najczęściej w dużych miastach. Ich wielkość uzależniona jest od dostępnego metrażu oferowanego przez daną galerię handlową.

Do sieci może przystąpić każdy, kto posiada kapitał co najmniej 15 tys. euro. Dodatkowym atutem jest doświadczenie w handlu, najlepiej w branży kosmetycznej. Na chwilę obecną sieć nie pobiera opłaty wstępnej ani bieżącej, jednak obowiązuje składka 2 proc. od obrotu netto na fundusz marketingowy.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz