Angielski w domowym zaciszu

W obecnej chwili Mortimer - English Club ma otwartych ponad 300 przedstawicielstw na świecie. W samej Europie gości już w 20 krajach, a ostatnie miesiące zaowocowały podpisaniem umów partnerskich w Rumunii i Hiszpanii.
Sobota
13.08.2011
By zaoszczędzić kapitał i czas franczyzobiorców Mortimer - English Club umożliwia prowadzenie zajęć we własnym domu.
 

- Strategią na najbliższe lata jest otwarcie placówki w każdym większym mieście w kraju. Sieć szkół rozwija się wolniej niż wcześniej zakładaliśmy, ale wciąż chcemy sukcesywnie wzmacniać swoją pozycję w Polsce - mówi Anna Bratowska-Olszewska, General Director Mortimer - English Club Poland.

Mimo tegorocznych podwyżek VAT koszty współpracy z siecią Mortimer nie uległy zmianie. Podwyżki ominęły opłaty franczyzowe i marketingowe oraz ceny podręczników. Firma wzięła na siebie koszty związane ze zmianą stawek VAT. Przystępując do współpracy potencjalny partner franczyzowy powinien dysponować kapitałem w wysokości 20 tys. zł. Kwota ta pozwala na zainicjowanie biznesu, który może być prowadzony w wynajętym biurze lub we własnym domu, co znacznie obniża koszty.

- Nauczanie we własnym mieszkaniu lub domu zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Ciepła i rodzinna atmosfera pozytywnie wpływa na przełamanie barier językowych – przekonuje Anna Bratowska-Olszewska - Mortimer - English Club w formacie home office pozwala na bardzo elastyczny system pracy. To także szansa dla osób, które chciałby posiadać swój biznes, ale niestety nie mieszkają w dużych aglomeracjach, gdzie łatwiej jest wynająć odpowiednie pomieszczenie.

Koncepcja nauki angielskiego dla dzieci wykorzystywana w Mortimer - English Club została sformułowana w 1995 roku przez Karolę Scheer, założycielkę firmy. Pomysł polega na tym, aby bezstresowo uczyć się języków poprzez gry i śpiew w języku angielskim. Wedle założenia konceptu, w podobny sposób angielskiego nauczani są także dorośli. Zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych, od dwulatków aż po seniorów. Szkoły językowe Mortimer działają w kilku krajach Europy - w Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Rosji, a od niedawna także na Ukrainie.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018