Deweloper w małym mieście

Poza uiszczeniem opłaty licencyjnej w wysokości 20 tys. zł przedsiębiorca musi zadeklarować, że posiada własne fundusze zapewniające funkcjonowanie biura przez co najmniej trzy miesiące, przy założeniu braku przychodów.
Czwartek
22.11.2012
Emerson ma chrapkę na mniejsze miejscowości. Firma chce otwierać biura w dawnych miastach wojewódzkich.
 

Obecnie pod szyldem Emmerson funkcjonuje osiem oddziałów własnych oraz siedem franczyzowych. Firma poszykuje partnerów w miastach średniej wielkości, dawnych i obecnych stolicach województw, gdzie nie posiada jeszcze oddziałów. Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować biurem o powierzchni co najmniej 45 m2. Placówka musi znajdować się w centrum miasta przy ruchliwym trakcie. Nie musi być własnością przedsiębiorcy, ale może być przez niego wynajęta.

– Poszerzanie portfela usług oraz sieci biur generuje dodatkowe koszty. Zakładamy jednak, że będą one zrekompensowane dzięki lepszej pozycji rynkowej całej grupy Emmerson – mówi Lesław Piszewski, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju sieci franczyzowej Emmerson. – Jako grupa stosujemy zasady cross sellingu, polecając nawzajem swoje usługi.

Emerson zajmuje się sprzedażą i wynajmem nieruchomości komunalnych oraz mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Świadczy także usługi analiz rynku i wyceny nieruchomości, doradztwa inwestycyjnego i kredytowego oraz zarządza nieruchomościami. Firma współpracuje z deweloperami zajmując się komercjalizacją ich inwestycji.

– Nasza współpraca z deweloperami rozwija się bardzo dynamicznie. W ofercie mamy już ponad 70 inwestycji mieszkaniowych, głównie na zasadzie umów otwartych, ale komercjalizujemy również kilka inwestycji na wyłączność – dodaje Lesław Piszewski.

Poza uiszczeniem opłaty licencyjnej w wysokości 20 tys. zł przedsiębiorca musi zadeklarować, że posiada własne fundusze zapewniające funkcjonowanie biura przez co najmniej trzy miesiące, przy założeniu braku przychodów. Do tego dochodzi jeszcze opłata za dostęp do bazy danych Emmersona dla każdego z pracowników. Wraz z zakupem licencji wszyscy franczyzobiorcy przechodzą szkolenie, otrzymują stronę internetową, program komputerowy z systemem wymiany informacji oraz sprawdzone procedury postępowania we wszystkich segmentach rynku nieruchomości.

(boa)


Bolesław Adamiec
dziennikarz
/1/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Nowa franczyza w nieruchomościach

Dobrze rozumiem, że oprócz agencji nieruchomości mogę zarabiać dodatkowo na poleceniach usług, jak kredyt i ubezpieczenie tak? Pozdrawiam, Krzysztof

1 wypowiedzi
ostatnia 06.05.2022
Dom czy mieszkanie?

Od dwóch lat mieszkam w Warszawie, aktualnie wynajmuje mieszkanie, ale po podsumowaniu kosztów wychodzi, że bardziej opłaca mi się kupić własny kąt. Tylko mam dylemat...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2021
Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018