Do 2015 roku w Grupie Hotelowej Orbis ma działać 90 placówek.
Wtorek
29.01.2013
Grupa Hotelowa podpisuje kolejne umowy. W 2013 roku chce powiększyć się o 10 punktów.
 

10 nowych hoteli w 2013 roku, łącznie 90 do 2015 – oto plany Grupy Hotelowej Orbis na najbliższe lata. A w międzyczasie modernizacje i rebranding istniejących placówek.
- Planujemy aby w skład naszej Grupy do 2015 roku wchodziło 90 hoteli. To cel bardzo ambitny, ale patrząc na naszą dynamikę rozwoju od 2012 roku, jesteśmy głęboko przekonani, że zostanie osiągnięty. Własność niektórych obiektów przenosimy na długoterminowych inwestorów, a wybrane hotele będą prowadzone głównie na podstawie umów o zarządzanie i franczyzę - mówi Laurent Picheral, prezes zarządu, dyrektor generalny Orbis.

Długoterminowa strategia Orbisu opiera się na trzech filarach. Po pierwsze, grupa zamierza całkowicie skoncentrować się na działalności hotelowej. Oznacza to rozbrat ze spółkami zależnymi Orbis Travel, Orbis Casino i działalnością związaną z międzynarodowymi przewozami autokarowymi.

Istotnym elementem planów Orbisu jest też franczyza. Spółka chce systematycznie przekazywać swoje hotele w ręce przedsiębiorców.
- Główny celem tego modelu jest uwolnienie kapitału zamrożonego w hotelowych nieruchomościach. Projekt zakłada stopniowe zmniejszanie liczby posiadanych hoteli własnościowych na rzecz prowadzenia działalności hotelowej w budynkach należących do innych inwestorów – tłumaczą przedstawiciele grupy.

Trzeci filarem rozwoju Grupy opiera się na globalnym programie pod nazwą Planet 21, ogłoszonym w 2012 roku. Zawiera on cele, które będą zrealizowane do 2015 r. Należą do nich szkolenia dla pracowników w zakresie zapobiegania chorobom, promowania dobrze zbilansowanych posiłków, stosowania ekologicznych produktów oraz ograniczania zużycia wody i energii.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018