Minimalna kwota, jaką powinien dysponować franczyzobiorca wynosi 30 tys. zł, z czego większość będzie przeznaczona m.in. na zatowarowanie.
Czwartek
31.01.2013
Teraz telefony komórkowe i akcesoria GSM oferowane przez Monument9 pojawią się w pozostałych regionach Polski.
 

Monument9 sprzedaje nowe i używane telefony komórkowe, doładowania, pakiety startowe oraz akcesoria GSM, w tym pokrowce, ładowarki, folie zabezpieczające ekran, zestawy słuchawkowe i głośnomówiące. W ofercie niektórych punktów znajdują się również elektroniczne papierosy.
– Stawiamy przede wszystkim na kompleksową obsługę. Na rynku pojawiają się nowe modele telefonów komórkowych, a klienci poszukują do nich odpowiednich akcesoriów. Nasze punkty zapewniają zarówno oryginalne dodatki, jak i tańsze zamienniki – mówi Kamil Wiśniewski, właściciel sieci Monument9, do której należy 17 salonów i stoisk.

Firma zdecydowała się na rozwój na licencji w 2012 roku – przez kilka miesięcy udało się jej otworzyć pięć punktów własnych i pozyskać trzech partnerów franczyzowych.
– Dwa punkty franczyzowe już działają, otwarcie trzeciego nastąpi jeszcze w tym miesiącu w Suwałkach. We wrześniu, po zakończeniu rozbudowy centrum handlowego Wzgórze w Gdyni, przenosimy się do lokalu o większej powierzchni w nowej części centrum. – mówi Kamil Wiśniewski. – Liczba nowych otwarć zależy przede wszystkim od dostępności odpowiednich lokalizacji. Posiadamy dwa gotowe punkty handlowe, które planujemy przekazać franczyzobiorcom – w Ostródzie oraz Iławie. Po wcześniejszej akceptacji lokalizacji jesteśmy w stanie przygotować nową placówkę w dowolnym centrum handlowym – współpracujemy z dużymi marketami takimi jak Tesco czy Kaufland – dodaje.

(awh)