Policzą po czesku i ukraińsku

W sieci Szkoła Matematyki 2plus2 działają obecnie 24 placówki.
Poniedziałek
25.02.2013
Szkoła matematyki 2plus2 wybiera się na podbój sąsiednich krajów.
 

Praktyczna wiedza i presja znakomitego wykształcenie to dwa czynniki, które kształtują polski rynek edukacyjny. Dlatego rodzice, którzy pragną dla swoich dzieci lepszej przyszłości, decydują się posłać pociechy na prywatne lekcje. Stąd od kilku lat rośnie popularność dodatkowych zajęć, już nie tylko językowych, ale również z zakresu matematyki, czy nauk ścisłych. Jedną z firm, która działa na rynku edukacyjnym jest Szkoła Matematyki 2plus2. W sieci działają obecnie 24 placówki. Dwa ostatnie otwarcia miały miejsce we Wrocławiu i w Szczecinku.

- Nasza szkoła powstała w 2010 roku. Od początku myśleliśmy o stworzeniu ogólnopolskiej sieci, dlatego staraliśmy się wypracować takie rozwiązania, które będą uniwersalne, praktyczne i nadające się do globalnego zarządzania. W Polsce rynek zorganizowanych korepetycji dopiero się rozwija i w tym upatrujemy naszą szansę. Myślę, że w naszym kraju jest miejsce na 60 do 80 takich szkół – wyjaśnia Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC.

Oprócz rozwoju na polskim rynku Szkoła Matematyki 2plus2 wybiera się również na podbój sąsiednich krajów.
- W Czechach i na Ukrainie sytuacja jest podobna do tej w Polsce – głód wiedzy, słabe szkolnictwo publiczne i podobny system kształcenia. Chcemy sprawdzić, czy rzeczywiście ludzie w tych dwóch krajach myślą podobnie jak my. Jeśli tak, to pójdziemy za ciosem i zaczniemy poszukiwania partnerów w innych krajach Europy Wschodniej – zapowiada Marcin Kruszyński.

Żeby wystartować z własną Szkołą Matematyki 2plus2 potrzebny będzie kapitał rzędu 8 tys. zł, bo tyle kosztuje licencja na jej prowadzenie. Przyszły właściciel musi mieć również prawdziwą chęć do pracy w sektorze edukacyjnym oraz świadomość, że najpierw należy stworzyć dobre zajęcia, a dopiero później można na nich zarabiać. Na uruchomienie oddziału zagranicznego trzeba przeznaczyć ok. 3 tys. euro, ta kwota daje wyłączność na terytorium danego kraju, bowiem jest to wysokość opłaty za licencję master.

(mak)


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018