Co zrobić, aby dorobić się wielkich pieniędzy? Śledzimy ścieżki dochodzenia do bogactwa. Ponadto sprawdzamy, co się opłaca założyć: agencję ochrony, sklep meblowy, pracownię rękodzieł, sklep z kosmetykami, biżuterią czy artykułami dziecięcymi. Zdradzamy, ile można zarobić prowadząc portal dla hobbystów. Radzimy, jak wymyślić dobrą nazwę dla firmy. Piotr Rubik opowiada o planowanym biznesie.
 

We wrześniowym numerze 09/2013 (103)

Biznes Na Czasie

Czemu bogaci są tak bogaci?
Lew Tołstoj nie mógł zrozumieć, dlaczego ludzie ukrywają, że jednym z głównych motorów ich życia są pieniądze. A przecież są. Kto często myśli, jak zostać bogatym, ma większe szanse na bogactwo.

Moim zdaniem

Kuszenie biznesem
Kto wie, gdyby nas lepiej i piękniej kuszono, to może by Polacy kupili jeszcze więcej licencji na biznes? Jak dotąd franczyzodawcy zachęcają nas do prowadzenia firmy z taką pewną... nieśmiałością.

Świat zysku
Chęć zarobienia szmalu to, jak wiadomo, najgorsza cecha kapitalisty. Nie kiwnie on nawet palcem, jeżeli wskutek tego kiwnięcia nie zarobi choćby grosza. I dobrze.

Fakty Trendy

Prezenty nie w realu
Kukartka w ciągu dwóch miesięcy zamknie wszystkie punkty własne. Co w tej sytuacji zrobią franczyzobiorcy?

Medicine zamiast Reportera
Spółka Brandbq chce rozwijać nowy koncept kosztem innej znanej marki.

Biznes do przejęcia
We wrześniu salony własne BoConcept przejdą w ręce franczyzobiorców.

Biuro jedzie do klienta
My Travel wprowadza nową ofertę franczyzową dla przedsiębiorców, którzy nie chcą otwierać od razu stacjonarnych biur turystycznych.

Coraz taniej
Grupa Muszkieterów zmieniła politykę sprzedaży w sieci Intermarché. Firma obniżyła ceny swoich najpopularniejszych produktów – niektórych aż o 40 proc.

Zerkają na branże pokrewne
Dotychczas DDD adresowało swoją franczyzę do ludzi spoza branży lub właścicieli niezrzeszonych sklepów z podłogami. Przyszedł czas na branże pokrewne.

Vistula Group rusza z franczyzą
Po latach intensywnego rozwoju własnej sieci odzieżowa spółka zaoferuje swój pomysł na biznes partnerom.

Sposób na zarabianie
BZ WBK zamierza do końca 2013 roku otworzyć 20 nowych placówek partnerskich.

Franczyza wprost ze szkoły
W stolicy została otwarta 10. szkoła językowa British School. Już we wrześniu do sieci dołączy kolejna placówka.

Sonda

Skąd wziąć pieniądze na biznes?
Środki własne, kredyty, dotacje, fundusze – sposobów finansowania własnej firmy jest mnóstwo. Które polecają dawcy i biorcy licencji?

Stało się

Bierzmy głęboki oddech
Eksport ciągle silny, bezrobocie spada, sprzedaż detaliczna ruszyła… prawie z kopyta. Pierwsze jaskółki poprawy na horyzoncie. A co tam we franczyzie?

Mam Firmę

Bezpieczny biznes
Założenie agencji ochrony mienia i osób wymaga załatwienia wielu formalności. Najważniejsze z nich to uzyskanie koncesji i licencji na prowadzenie takiej działalności. Jednak trud się opłaca, bo dobrze prosperująca firma ochroniarska może zarobić kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Firma dobrze umeblowana
Kilkusetmetrowa powierzchnia na ekspozycję, solidni kontrahenci i wykwalifikowany personel – to minimum, by salon meblowy mógł powalczyć o klienta.

Biznes według mamy
Czy można pogodzić życie osobiste z ambicjami i przedsiębiorczością? Iwona Wojtas, właścicielka kreatywnej pracowni Formy Kolory, twierdzi, że tak. Jej pomysł na biznes jest na to najlepszym dowodem.

e-firma

Zyskowne hobby
Dobry portal dla hobbystów stworzy wyłącznie osoba, która również jest pasjonatem, bo tylko jakość i doskonała znajomość tematu przyciągną czytelników, a w ślad za nimi – reklamodawców.

Sekretarka na dystans
Właściciel E-sekretariatu stworzył projekt dla jednego klienta. Okazało się, że chętnych do korzystania z wirtualnego zarządzania dokumentami jest znacznie więcej.

Biznes Regionalny

Kiść zysków
Z biznesem jest podobnie jak z winem: im go dłużej prowadzimy, tym mniej popełniamy błędów i więcej zarabiamy. Tak samo w przypadku uprawy winorośli. Z biegiem lat można powiększać areał upraw, eksperymentować z nowymi gatunkami i zdobywać lojalnych klientów, którzy zasmakowali w naszym winie.

Targi Franczyza 2013

Na targi po własną firmę
Odwiedzający widzą w targach szansę na otwarcie własnej firmy, wystawcy – na pozyskanie franczyzobiorców. Na Targach Franczyzy, które odbędą się 17-19 października 2013 w Warszawie, spotkają się, aby wspólnie zrobić biznes.

Steki menedżera

Od dostawcy do dyrektora
Kariera Krzysztofa Petrykowskiego jest urzeczywistnieniem typowego american dream. Dwadzieścia lat temu siedział na skuterze i rozwoził pizzę. Dzisiaj siedzi w fotelu dyrektora handlowego Telepizzy i zarządza siecią restauracji na terenie całego kraju.

Własny Biznes

Finansowa łamigłówka Rubika
– Nieraz myślałem nad tym, jaki biznes mógłbym prowadzić. Gdybym chciał działać w innej branży niż muzyczna, musiałbym się całkowicie przestawić z bycia kompozytorem na bycie biznesmenem. A tego nie chcę. I nie muszę. Jak na razie udaje mi się utrzymać z muzyki – mówi Piotr Rubik, kompozytor i muzyk.

Supertemat

Kosmetyczna prawda o biznesie
Niezależne sklepy szukają schronienia w sieciach franczyzowych, bo wiedzą, że to jedyny sposób, żeby utrzymać dobrą pozycję na rynku.

Drogo i pachnąco
Drogerie i sklepy z kosmetykami dadzą zarobić nawet w kryzysie.

Złoto z wyspy
Wyspy handlowe i niewielkie salony jubilerskie to obecnie najpopularniejsze miejsca sprzedaży biżuterii.

W supertemacie przegląd sieci franczyzowych i partnerskich: Flormar, Organique, Perfumeria Refan, Stenders, AdaPlus, By Dziubeka, Diva.

Na dzieciach nie oszczędzamy
Właściciele salonów z odzieżą dla dzieci nie mają łatwego życia. Długa zima, krótki okres wiosenny i płynne przejście w lato skróciły czas sprzedaży kolekcji przejściowych. Do tego ostra konkurencja zmusza do obniżek cen. Mimo to nie narzekają, bo na ich produkty zawsze będzie popyt.

Wzrośnie spadnie

Firma w potrzasku
Biznes to prawdziwa szkoła przetrwania. Zwłaszcza w polskich realiach prawnych. Postanowiliśmy zdemaskować pułapki czyhające na przedsiębiorców w różnych branżach.

Katalog systemów franczyzowych i partnerskich

415 pomysłów na biznes
Franchising, partnerstwo lub agencja to sposób na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Biznes Style

Wymyśl dobrą nazwę dla firmy
Dobra nazwa ułatwia stworzenie dobrego biznesu i ogranicza koszty jego reklamy. Słaba może pogrążyć początkującą markę. Jak znaleźć tę idealną?

Na prawo patrz

Załóż firmę przez internet
Jednoosobową działalność gospodarczą i spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można założyć (prawie) bez wychodzenia z domu. Podpowiadamy jak.

ABC Firmy

Gdzie ulokować swój biznes?
Nawet jeśli znajdziemy, naszym zdaniem najlepszy lokal, może się okazać, że nie będzie nas na niego stać, a w okolicy aż będzie roiło się od konkurencji. Podpowiadamy więc, jaki typ lokalizacji wybrać, żeby nie żałować.

Rynek się kurczy. Czy to koniec firmy?
Firmy bardziej przypominają superbohatera z gry komputerowej niż żywego człowieka. Mają zdolność wielokrotnego odradzania się na każdym etapie życia, nawet gdy już inni odtrąbili ich niechybną biznesową śmierć.

Mój Franchising

Karma dla portfela
Bezpośredni kontakt ma ogromne znaczenie – zarówno w relacjach z klientami, jak i partnerami biznesowymi. Przekonał się o tym Dariusz Ćwik, franczyzobiorca firmy Husse.

Biznes z misją
Początki franczyzy aptecznej nie były łatwe. Dla farmaceutów to była zupełna nowość. Aleksandra Nielepkowicz zaryzykowała. Z siecią Dbam o Zdrowie współpracuje już piąty rok.

Pięta Biznesmęta

Zarobić na komunie
Guma balonowa Donald, wyroby czekoladopodobne i lizaki „deseniowe” – komuż spośród tych, którzy pamiętają PRL, nie zdarzyło się za tymi „rarytasami” zatęsknić? Moda na PRL powraca, a wskrzesiciele artefaktów ery komunizmu zarabiają nie tylko w gastronomii.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748