Centra handlowe na celowniku

Pierwszy sklep SAM 0-13 w Polsce otwarto w stołecznej Galerii Rembielińskiej i zajmuje powierzchnię 65 m2.
Czwartek
24.10.2013
Grecka marka Sam 0-13 wchodzi do dużych i średnich miast Polski.
 

Grecka spółka Sam, do której należy marka Sam 0-13 zajmuje się produkcją i sprzedażą odzieży dziecięcej. Kolekcje sieci obejmują kilka kategorii wiekowych: 3-24 miesiące, 2-6 lat oraz 6-14 lat. W chwili obecnej pod logo Sam 0-13 działa ok. 60 sklepów w 14 krajach. W 2013 roku spółka postanowiła wejść z ofertą franczyzową na rynek polski.

– Widzimy duży popyt na sklepy z ubrankami dla dzieci, wnioskujemy to po ilości konkurencji, zgłaszających się galerii handlowych z ofertami najmu dla konceptu w tej branży oraz liczbie zgłoszeń od potencjalnych franczyzobiorców – mówi Dorota Brzozowiec, właścicielka firmy Make Business, która wspólnie z oficjalnym przedstawicielem Sam 0-13, firmą Fashion Island, wprowadziła markę na polski rynek.

Pierwszy salon sieci uruchomiono w sierpniu w Warszawie, kolejne powstaną w centrach handlowych na terenie Nowego Sącza (Trzy Korony), Ostródy (Galeria Mazurska), Warszawy (Blue City) oraz w Czechowicach Dziedzicach (Stara Kablownia).

– Prowadzimy zaawansowane rozmowy na temat czterech kolejnych lokalizacji. Chcemy je sfinalizować do końca roku – mówi Dorota Brzozowiec.

Sklepy Sam 0-13 będą powstawać w dużych i średnich miastach na terenie całego kraju.

– Preferujemy głównie centra handlowe w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, w mniejszych miejscowościach rozważamy lokale przy ulicy – mówi właścicielka firmy Make Business. - Współpracujemy na zasadach depozytu ze stałą prowizją od sprzedaży.

Optymalna powierzchnia sklepu to 50-70 m2 sali sprzedaży. Franczyzodawca nie pobiera opłat licencyjnych.

(awh)


Aneta Wieczorek-Hodyra
dziennikarz
/3/
ZOBACZ WIĘCEJ