W ramach sieci iPowiat działają cztery jednostki franczyzowe i dwie własne
Beata Sokołowska, twórczyni konceptu iPowiat.pl.
Poniedziałek
24.03.2014
O lokalnej wyszukiwarce internetowej i roli administratora-franczyzobiorcy opowiada Beata Sokołowska, twórczyni konceptu iPowiat.pl.
 

iPowiat jest jedną niewielu franczyz internetowych na rynku. Ten biznes to efekt pani rozczarowania tradycyjnymi wyszukiwarkami?
Wielokrotnie marnowałam czas na szukaniu czegoś w sąsiedztwie przy pomocy globalnej wyszukiwarki. Uznałam, że globalnie warto myśleć, ale szukać lepiej będzie lokalnie – po prostu z bliska lepiej widać. Mechanizm naszej wyszukiwarki zaczyna szukanie od najbliższego sąsiedztwa, a kończy na nieco dalszej okolicy. Zakładamy bowiem, że użytkownik będzie szukał produktu lub usługi możliwie najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Dzięki temu nasze rozwiązanie jest znacznie bardziej precyzyjne i aktualne. Moje ówczesne przemyślenia potwierdzają obecne ruchy potentatów internetowego biznesu. Globalne wyszukiwarki zaczynają interesować się lokalnymi rynkami. My już tam jesteśmy. Uznałam też, że franczyza będzie właściwą strategią rozwoju ze względu na bardzo klarowny podział terytorialny – jedna licencja to jeden powiat lub jedna dzielnica. Atutem jest również kwota inwestycji zamykająca się w kwocie ok. 10 tys. zł. Dzisiaj mamy już 4 jednostki franczyzowe i dwie własne. Prowadzimy też kolejne rozmowy.

Na czym polega praca franczyzobiorcy?
Rolą franczyzobiorcy jest przeszukiwanie lokalnego rynku pod kątem reklamodawców, czyli firm świadczących usługi na terenie danego powiatu czy dzielnicy. Drugi aspekt franczyzy iPowiat.pl to zarządzanie portalem i dbanie o precyzję i trafność wyszukiwania oraz niedopuszczanie do zaśmiecania wyszukiwarki przypadkowymi wpisami – z nazbyt oddalonych lokalizacji lub niespójnych z poszukiwaną usługą. Cały czas dbamy bowiem o trafność wyszukiwania, która jest jedną z naszych przewag.

Jakie warunki musi spełnić wasz franczyzobiorca?
Oczekujemy między innymi posiadania samochodu, laptopa z dostępem do internetu oraz telefonu komórkowego. Wśród osobistych predyspozycji pojawiają się przedsiębiorczość i komunikatywność.

Rozmawiał (emka)

 

 


POPULARNE NA FORUM

Drukarnia w Warszawie

a daj znać na czym chcesz drukować ten baner to będzie łatwiej doradzić :)

4 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Pieniądze w roboczych ubraniach

My mamy od lat sprawdzone miejsce czyli hurtownię https://odziezroboczalublin.pl/ Mają odzież roboczą porządnej jakości, produkty BHP i chemię gospodarczą. Firma...

3 wypowiedzi
ostatnia 17.12.2018
Drukarnia w Warszawie

przykro mi, ale baneru nigdy nie miałam okazje drukować... :(

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

no to pierwsza drukarnia jaka przychodzi mi na myśl to Polimax na Nowoursynowskiej. Skontaktuj się z nimi i poproś o wycenę - mają tam atrakcyjne ceny więc pewnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

Szukam drukarni w Warszawie, która za przystępną cenę zajmie się wydrukiem baneru. Zalezy mi też na tym, aby przez cenę nie ucierpiała jakość tego wydruku. Pomocy :)

4 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

hej a może spróbuj z nimi, są bardzo elastyczni i swoje nadruki możesz dać i zaprojektować i wielkości różne i sposoby montażu :)

45 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Jaka drukarnia online?

Ja od dawna drukuje w AQRAT.pl. Bardzo fajna drukarnia, nie są online ale mają świetnych opiekunów, dopilnowują wszystkiego, doradza, poprawia pliki i mam zawsze wszystko...

45 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ja jakoś nie mam przekonania do drukarni online, nie zawsze jakość jest dobra, wolę iść do sprawdzonej drukarni na mieście. Od razu widze co i jak itd.

45 wypowiedzi
ostatnia 30.10.2018