Przewidywana suma inwestycji w Szkołę Matematyki 2plus2 wynosi ok. 8 tys. zł.
Środa
07.05.2014
Szkoła Matematyki 2plus2 poszukuje franczyzobiorców w kilku krajach europejskich. Wszędzie warunki współpracy są podobne.
 

W 2014 roku do matury podchodzi ponad 330 tys. uczniów. Od kilku lat wszyscy obowiązkowo muszą zdawać egzamin z matematyki. Przekłada się to na większe zainteresowanie zajęciami z tego przedmiotu organizowanymi przez szkoły prywatne. Na fali „przymusowej” popularności matematyki powstało kilka sieci szkół oferujących biznes na licencji, wśród nich Szkoła Matematyki 2plus2. Lekcje prowadzone są w grupach do pięciu osób, uczniowie potrzebujący więcej uwagi nauczyciela decydują się natomiast na zajęcia indywidualne.

W przypadku szkół językowych, ich uczniowie nie tylko chcą nadrobić braki programowe, ale także wyprzedzają program, np. w celu zdobycie certyfikatu językowego. Dlatego lojalność klientów-uczniów jest dosyć wysoka i związują się ze szkołą nawet na kilka lat. Czy w przypadku szkół matematyki jest podobnie?
- Część klientów uczy się z nami przez cały rok szkolny, ale część, rzeczywiście, po nadrobieniu zaległości robi sobie przerwę w zajęciach i wraca, kiedy znowu ma problemy w nauce. Maturzyści korzystają z różnych form kursów, co zależy głównie od czasu jaki pozostał do egzaminu – mówi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, rozwijającej sieć Szkół Matematyki 2plus2.

Jak się okazuje pomocy w liczeniu potrzebują także uczniowie innych europejskich krajów. Franczyzodawca w przeciągu roku otworzył cztery placówki na Ukrainie, jedną w Kazachstanie, a ostatnio także w Czechach. Szkoła Matematyki wejdzie we wrześniu w nowy rok szkolny z liczbą ponad 40 franczyzobiorców.
- Przeanalizowaliśmy sytuację na rynku prywatnych korepetycji w Europie Wschodniej i uznaliśmy, że warto spróbować. Nasz model biznesowy można zastosować także w innych krajach. Warunki finansowe współpracy są zbliżone do tych w Polsce. Także system edukacji w Czechach i na Ukrainie jest podobny, ale w Czechach nie ma obowiązkowej matury z matematyki, dlatego trudniej było znaleźć tutaj partnera – dodaje Marcin Kruszyński.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018