Sieć Drogerii Jawa powstała pod koniec 2012 roku. Jej założycielem jest firma Komplex-Torus z siedzibą w Warszawie, która zajmuje się dystrybucją artykułów chemicznych, kosmetycznych i higienicznych w centralnej Polsce.
Poniedziałek
16.06.2014
Miesięcznie sieć Drogerii Jawa otwiera nawet kilkanaście stoisk drogeryjnych. Powstają także sklepy.
 

Drogerie Jawa działaja w trzech modelach współpracy: drogerie franczyzowe (4 sklepy), drogerie partnerskie (50) oraz stoiska partnerskie Jawa Czysto i Pięknie przeznaczone dla marketów spożywczych i budowlanych. Przedstawiciele sieci przewidują, że do końca roku 2014 będzie w niej działać łącznie 400 punktów sprzedaży. Ponadto pod logo Jawa funkcjonuje również 15 drogerii własnych.

– Zapewniamy partnerom otwarcie nowej drogerii pod klucz. Miesięcznie otwieramy średnio dwie własne oraz dwie franczyzowe Drogerie Jawa. Sieć powiększa się też o 8-12 nowych stoisk drogeryjnych, które można otworzyć nie tylko w sklepie spożywczym, ale też w sklepie z AGD  lub markecie budowlanym. Doświadczenie pokazuje, że wielu właścicieli sklepów spożywczych nie potrafi w pełni wykorzystać potencjału drzemiącego w artykułach drogeryjnych. Nasza wiedza i wsparcie niejednokrotnie pomogły przedsiębiorcom zwiększyć obroty ich sklepu – zapewnia Wojciech Radliński, prezes Komplex-Torus.

Franczyzodawca nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie ani za funkcjonowanie w sieci. Mimo to na otwarcie własnej drogerii trzeba przeznaczyć nawet kilkaset tysięcy złotych. Przedstawiciele Drogerii Jawa szacują, że na samo przygotowanie i wyposażenie sklepu trzeba przeznaczyć ok. 80 tys. zł, a wyposażenie drogerii można wziąć w leasing, co pozwoli obniżyć koszty inwestycji. Na pierwsze zatowarowanie trzeba wydać 250-300 tys. zł. Później franczyzobiorcy mogą liczyć na korzystne formy kredytowania zakupów towaru. 

Sieć zapewnia swoim partnerom wsparcie marketingowe, które obejmuje m.in.: materiały promocyjne, oprawę wizualną stoiska bądź sklepu oraz pomoc w zorganizowaniu imprezy na otwarcie sklepu. Franczyzobiorca otrzymuje też wsparcie w zakresie prowadzenia drogerii oraz opiekę doradcy regionalnego. (mak)