Od przedszkolaka do studenta

Przewidywana kwota inwestycji w szkołę 2plus2 wynosi ok. 8 tys. zł. W czerwcowym spotkaniu franczyzobiorców wzięło udział 50 osób, które przygotowuje się rozpoczęcia nowego roku szkolnego we wrześniu.
Sobota
05.07.2014
Fatalne wyniki matur potwierdzają konieczność pobierania prywatnych lekcji w szkołach takich jak 2plus2.
 

W połowie czerwca franczyzodawca Szkoły Matematyki 2plus2 zorganizował spotkanie z partnerami z Polski, Ukrainy oraz Czech. Od września ruszy łącznie ponad 50 placówek pod logo sieci.
- Ze Szkołą Matematyki 2plus2 wystartowaliśmy we wrześniu 2012 roku, przygotowania do startu poczynione były kilka miesięcy wcześniej. Byliśmy jedną z pierwszych placówek współpracujących na zasadzie franczyzy. W prowadzeniu szkoły wspiera mnie żona Karolina, która z zawodu jest psychologiem i zawsze pomaga mi w kwestiach związanych z aspektem pedagogicznym. Sam nie jestem nauczycielem, ale razem posiadamy doświadczenie w branży edukacyjnej, które wykorzystujemy na co dzień - mówi Sebastian Juszkiewicz, franczyzobiorca z Kłobucka.

Szkoły Matematyki mają ofertę dla najmłodszych - czterolatków, dla dzieci i młodzieży, a skończywszy na studentach. W zajęciach uczestniczą zarówno uczniowie z zaległościami, jak i prymusi. Najmłodszy uczeń szkoły w Kłobucku ma 3 lata i 8 miesięcy.
- W walce z wszechobecną konkurencją najważniejsze jest bronić się jakością świadczonych usług - w naszym przypadku stawiamy na wykwalifikowanych nauczycieli. Wielu klientów trafia do nas z polecenia i ten rodzaj pozyskiwania klientów najbardziej nas cieszy - dodaje Juszkiewicz.

Sebastian Juszkiewicz skomentował dla nas tegoroczne wynik matur z matematyki, które okazały się wyjątkowo złe. Matematyki nie zdało aż 45 tys. maturzystów.
- Spodziewaliśmy się matury napisanej w podobny sposób do tych z minionych lat. Można powiedzieć, że była prosta, ale w ramach przygotować rozwiązywaliśmy do niej przede wszystkim typowe zadania – tzw. pewniaki. Każdy przewidywał, że jak zadania powtarzają się od kilku lat, to tak samo będzie w tym roku, ale Komisja Egzaminacyjna postanowiła nas zaskoczyć i ułożyć coś nowego. Coś, co maturzystom nie śniło się w najgorszych snach. Może właśnie ta matura była odpowiedzią na zarzuty stawiane MEN, że szkoły uczą dzieci rozwiązywania zadań pod klucz, co wyłącza myślenie, a na egzaminie powoduje dodatkowy stres - wyjaśnia franczyzobiorca szkoły 2plus2 z Kłobucka.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018