Samodzielnie, ale z biurem podróży

W tym roku klienci biur podróży Wakacje.pl najczęściej wyjeżdżają do Grecji, Egiptu, Turcji, Hiszpanii i Tunezji. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Bułgaria, Włochy, Chorwacja, Maroko i Cypr.
Czwartek
07.08.2014
Franczyzobiorcy biura podróży Wakacje.pl zarabiają także na klientach tanich linii lotniczych.
 

Ponad 76 proc. Polaków organizuje samodzielnie wyjazdy zagraniczne. To o 12 punktów procentowych więcej niż jeszcze 3 lata temu – wynika z badania Grupy Ubezpieczeniowej Europa. Jedną z przyczyn jest coraz większa liczba połączeń tanich linii lotniczych. Mogłoby to sugerować, że tracą na tym biura podróży, ale nie musi to być prawdą.
- Biura podróży, oprócz wyjazdów z przelotem czarterowym i rejsowym oraz wycieczek autokarowych, oferują wyjazdy z dojazdem własnym. Oferta tanich linii lotniczych to produkt komplementarny dla tych ostatnich. Dodatkowo część wyjazdów pakietowych budowana jest w oparciu o połączenia tanich linii lotniczych, tym samym powiększenie się siatki połączeń tych przewoźników powoduje zwiększenie oferty i obniżenie cen – twierdzi Klaudyna Mortka, specjalista ds. PR sieci biur podróży Wakacje.pl. - Rosnąca liczba Polaków organizujących wyjazdy wakacyjne samodzielnie nie ma negatywnego wpływu na ruch w biurach podróży. Spółka Enovatis, właściciel marki Wakacje.pl, odnotowuje wzrost sprzedaży na poziomie ok. 30 proc. w porównaniu rok do roku. Spektakularne wzrosty zauważamy na produkcie egzotycznym, osiągają poziom nawet 180 proc.

Pod logo Wakacje.pl działa obecnie 65 stacjonarnych salonów sprzedaży. Ostatnie otwarcia biur miały miejsce w Elblągu, na warszawskim Ursusie, w Podkowie Leśnej i Gdańsku Osowej. Wkrótce ruszy salon we Włocławku. Wakacje.pl, oprócz wycieczek zorganizowanych, prowadzi także sprzedaż biletów lotniczych w ramach portalu Lecimy.pl, na którym dostępne są bilety tanich linii lotniczych. Klient, który wykupi wycieczkę z dojazdem własnym, na Wakacje.pl może dokupić przelot.

Franczyzobiorcy zarabiają także na sprzedaży ubezpieczeń. - Samodzielna organizacja wyjazdu zagranicznego niesie ze sobą poważną konsekwencję: od pierwszych do ostatnich chwil podróży sami jesteśmy odpowiedzialni za skutki wszystkiego, co się w tym czasie wydarzy. Oczywiście planując wyjazd myślimy przede wszystkim o atrakcjach, które chcemy zobaczyć, ale nie zapominajmy, że najważniejszą kwestią jest nasze bezpieczeństwo. W zależności od wybranej destynacji sytuacja polityczna kraju, jego zaawansowanie społeczno-ekonomiczne sprawiają, że bezpieczeństwo na ulicach czy powszechny dostęp do usług medycznych mogą być bardzo różne – mówi Mariusz Górski, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Zagranicznych w Grupie Ubezpieczeniowej Europa.

Wszystkie wyjazdy organizowane przez touroperatorów posiadają podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, które obejmuje koszty leczenia, koszty następstw nieszczęśliwych wypadków i ubezpieczenia bagażu. - Jeśli jednak osoba, która kupiła wycieczkę w innym biurze podróży lub wyjeżdża na własną rękę, może nabyć ubezpieczenie w Wakacje.pl kontaktując się z konsultantem telefonicznie, wysłać zapytanie mailowo lub bezpośrednio w salonie sprzedaży Wakacje.pl – dodaje Klaudyna Mortka.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Kajaki, tratwy, namioty - podróżowanie

Możecie pochwalić się miejscami do których udajecie się na wypoczynek ?

1 wypowiedzi
ostatnia 03.01.2019
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Witam, jestem kolejnym klientem oszukanym przez Global. Mechanizm juz opisany wczesniej przez innych na forum. Chetnie przystapie do pozwu zbiorowego lub zawiadomienia o...

33 wypowiedzi
ostatnia 14.12.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Największą rolę odgrywa miejsce. Jak jest miejsce turystyczne to zawsze ma sens.

3 wypowiedzi
ostatnia 07.12.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Firma Global Rent a Car to najwieksze oszustwo z jakim sie spotkalam w moim 34 letnium zycziu. Wypozyczam z mezem samochody pare razy jesli nie wiecej w roku w roznych krajach...

33 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Przewóz osób

Wyglada dobrze!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Domki nad Jeziorem

Witam, mam taki pomysł aby zakupić kawałek działki nad jeziorem z linią brzegową i postawić 4 domki drewniane plus do tego altanki , 2 domki z sauną. Do tego jakiś...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Global CFM Rent a Car - jakie są wasze opinie?

Mądry Polak po szkodzie. Jak czytam wpisy na temat Rent a Car/Flex car sp. z o.o. to żałuję że nie poświęciłem tej witrynie/forum uwagi wcześniej. Lotnisko Gdańsk...

33 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Pensjonat - warto czy nie?

Jeśli nadal jesteś zainteresowany, daj znać jak można się z Tobą skontaktować. Mam do sprzedania działający pensjonat w Krynicy-Zdrój.

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018