Rok 2014 był w Re/Max Polska lepszy od 2013 i zakończył się zwiększeniem obrotów o 47 proc. w stosunku do poprzedniego.
Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska
Piątek
09.01.2015
Klientowi trzeba pomóc w wyborze nieruchomości, kredytu oraz firmy przeprowadzkowej – mówi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska.
 

Rok 2014 rozpoczął się deregulacją dostępu do zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Czy dla franczyzobiorców w branży był rzeczywiście tak trudny, jak niektórzy zapowiadali?
W Re/Max nie odczuliśmy tego w żaden negatywny sposób, mimo że niektórzy w branży pod koniec roku 2013 spodziewali się problemów przed wejściem w życie nowych przepisów. Wprost przeciwnie, 2014 był w Re/Max Polska lepszy od 2013 i zakończył się zwiększeniem obrotów o 47 proc. w stosunku do poprzedniego. Sieć powiększyła się o 9 nowych biur, co jest równoznaczne ze wzrostem prawie o połowę. Pod naszym szyldem działa już 25 biur. Cztery kolejne powstaną w pierwszym kwartale 2015 roku.

Czy 2015 rok również przyniesie zmiany na rynku nieruchomości? Czego mogą się spodziewać przedsiębiorcy?
Poza spodziewaną dalszą poprawą koniunktury nie spodziewamy się istotnych zmian na rynku. Nadal obserwujemy, że klient w Polsce staje się coraz bardziej wyedukowany i słusznie oczekuje wyższej jakości i profesjonalizmu od swojego agenta. W związku z tym będziemy dążyć do zapewnienia kompleksowej usługi i zaawansowanego wsparcia marketingowego. Przewiduję, że na rynku wyróżnią się ci, którzy dostarczą usługę najwyższej jakości, czyli agenci, którzy do prezentacji oferty wykorzystają profesjonalne materiały: banery, ulotki, zdjęcia, wirtualne wizyty czy zdjęcia nieruchomości wykonane dronem „z lotu ptaka”. Kluczowe jest również to, by oferować współpracę ze specjalistami z pokrewnych branż. Chodzi tu o doradztwo kredytowe i podatkowe, home staging (przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź najmu – przyp. red.) czy przeprowadzki. Żeby działać w ten sposób, potrzebny jest nacisk na pracę w oparciu o umowy z klauzulą wyłączności. A nasza sieć, jako jedyna w Polsce, podpisuje wyłącznie takie umowy.

Jakie są cele Re/Max Polska na nadchodzące 12 miesięcy?
Przyszły rok przyniesie kontynuację rozwoju sieci i umacnianie naszej marki w Polsce. Planujemy dynamiczną ekspansję - otwarcie kilkunastu nowych biur franczyzowych oraz zintensyfikowane działania rekrutacyjne w celu dalszego pozyskiwania najbardziej produktywnych agentów.
Rozmawiał (gum)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017