Z małymi miastami nie ma żartów

Minimalna kwota inwestycji w biuro Metrohouse wynosi 50 tys. zł. Franczyzobiorca potrzebuje biura o powierzchni 50-60 m2.
Poniedziałek
30.03.2015
Biura nieruchomości Metrohouse działają nawet w mniejszych miejscowościach. Firma nie uniknęła też rozstań z partnerami.
 

Z ponad setką biur nieruchomości Metrohouse jest jedną z największych sieci w tej branży. Ostatnio firma zyskała dwa kolejne punkty - w Siedlcach i Warszawie.
- W planach mamy kolejne otwarcia w różnych miejscowościach w Polsce. Aby zintensyfikować rozmowy z potencjalnymi partnerami franczyzowymi od półtora roku funkcjonuje w Metrohouse dedykowany dział sprzedaży. Dzięki temu możemy prowadzić rozmowy z kilkunastoma potencjalnymi partnerami jednocześnie i sprawnie prowadzić proces wdrożenia ich w nasze standardy - zapewnia Mariusz Kania, prezes Metrohouse.

Ale nie tylko w dużych miastach pojawiają się biura Metrohouse. Najmniejsze miasta, w których działają pośrednicy franczyzodawcy to m. in. Brodnica (kujawsko-pomorskie) licząca 28 tys. mieszkańców i Bolesławiec (dolnośląskie) z 40 tys. mieszkańców.
- To właśnie z Bolesławca wywodzi się doradca, który już drugi raz z rzędu znajduje się w ścisłej czołówce agentów pod względem sprzedaży. Natomiast biuro w Brodnicy należy do naszego franczyzobiorcy, który posiada jeszcze dwie inne placówki, także w niedużych miastach. Wszystkie odnotowują sukcesy i są stawiane za wzór pokazujący, że także w niewielkich ośrodkach można z skutecznie prowadzić tego typu działalność - mówi Mariusz Kania

W ostatnich miesiącach dołączył do firmy także partner z Bornego Sulinowa. - Ktoś może powiedzieć, że prowadzenie takiej działalności w mieście mającym 5 tys. mieszkańców zakrawa na żart. A jednak biuro działa już kilka lat i jego współwłaściciele podjęli właśnie decyzję, aby utworzyć kolejne biuro, tym razem w Szczecinku - dodaje prezes.

Jednak nie wszyscy franczyzobiorcy Metrohouse poradzili sobie na trudnym rynku nieruchomości. Miały miejsce także rozstania, które wynikały z braku realizacji wyznaczonych celów sprzedażowych. Wyniki finansowe nie były satysfakcjonujące dla samych franczyobiorców, jak i dla centrali. W efekcie franczyzodawca rozwiązał umowy za porozumieniem stron.
- Inny przypadek to biuro, które osiągało duże sukcesy sprzedażowe i po upływie 5-letniego kontraktu postanowiło działać pod własną marką. Z jednej strony odejście każdego franczyzobiorcy to strata, ale tak po ludzku miło jest obserwować jak dzięki Metrohouse przedsiębiorca uzyskuje know-how i warsztat, który umożliwia mu uzyskiwanie doskonałej pozycji na lokalnym rynku - twierdzi franczyzodawca.


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nie ma szału wcale. Myślę, że ciekawszy pomysł to własnoręczny obrót nieruchomościami, ostatnio zacząłem gadać w sprawie najmu z...

5 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Wiosna należy do pośredników

I am one of your greatest fan, and I won't ever quit supporting you. I began supporting you when you were doing some outside the box work, and you weren't getting a great deal...

5 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

5 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017