Pośrednik zarabia na kredytach i ubezpieczeniach

Agenci WGN pracują głównie na umowach z klauzulą wyłączności, co oznacza, że tylko WGN posiada wyłączność na sprzedaż/wynajem danej nieruchomości. Oferty WGN można znaleźć na ponad 250 portalach.
Niedziala
22.03.2015
WGN Nieruchomości nadrabia zaległości w otwarciach na wschodzie Polski. Sprzedaż i wynajem to tylko część oferty firmy.
 

W tym roku Grupa WGN obchodzi 25 lat swojej działalności na rynku. Założycielem firmy jest Leszek Michniak, który w branży działa od 1975 roku. Jest architektem, licencjonowanym pośrednikiem, analitykiem rynku i doradcą. Klientów w całej Polsce obsługuje ponad pół tysiąca agentów.
- W ciągu pierwszego kwartału tego roku, do Grupy WGN przystąpiło 8 nowych franczyzobiorców. W kolejnym kwartale ma ich być 10, zarówno w dużych, jak i średnich miastach. Naszym założeniem jest równomiernie rozmieszczenie biur w całym kraju tak, aby każdy klient, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania, miał możliwość skorzystania z usług Grupy WGN - mówi Leszek Michniak.

WGN systematycznie rozszerza pakiet usług, które partnerzy mogą oferować. Wśród nich znajudje się przede wszystkim pośrednictwo w obrocie nieruchomościami (WGN Nieruchomości), a także doradztwo kredytowe (WGN Kredyty), pomoc dla klienta w wykończeniu zakupionej nieruchomości, w tym nieruchomości luksusowych (WGN Aranżacje pod klucz). Dodatkowe usługi to ustalenie szacunkowej ceny nieruchomości, pośrednictwo ubezpieczeniowe, pośrednictwo w sprzedaży projektów, pomoc w przygotowaniu mieszkania do sprzedaży, czyli home staging.

- Najwięcej przedstawicieli mamy na Śląsku, natomiast najmniej na wschodniej kraju. Te, które już się tam znajdują, w tym w Białymstoku, Suwałkach czy Rzeszowie funkcjonują bardzo dobrze osiągając wysokie przychody, a niedawno ruszył punkt w Lublinie. W WGN mamy także wielu partnerów prowadzących po dwa biura WGN w tym samym mieście lub w najbliższym regionie. Franczyzobiorca z Bolesławca posiada dwa biura w tym mieście, z Gdyni posiada tazkę oddział w Gdańsku, z Krakowa w Sosnowcu, a ze Szczecina w Mielnie - wylicza prezes.

WGN biznes na licencji sprzedaje już od końca lat 90. Pochodząca z Wrocławia firma zawiera umowę franczyzową z przedsiębiorcą na czas nieokreślony z 4-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Franczyzodawca pobiera stałą opłatę miesięczną, niezależną od obrotu biura, która wynosi 105 euro w przypadku miast poniżej 20 tys. mieszkańców lub 145 euro w pozostałych miastach. Do tego dochodzi opłata marketingowa w wysokości 320 zł. Opłaty wnoszone są po trzech miesiącach od rozpoczęcia działalności.


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Biuro pośrednictwa nieruchomości + kredyty. Co dołożyć?

Moim zdaniem nie ma sensu, żebyś 10 różnych usług wpisywał. Nigdy w pełni nie dasz rady być doskonałym we wszystkich. Lepiej być ekspertem w 2-3 dziedzinach niż w 10...

10 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Młoda mama rozwija biznes

Chcieć, znaczy móc! Początki są zawsze trudne, ale jak się przeze nie przejdzie to później jest już z górki :)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

A co sie bardziej oplaca , kupic u developera mieszkanie , urzadzic pod klucz I sprzedac? Czy moze stare mieszkanie ,w starym budownictwie ? Czy lepiej wynajac , niz sprzedac? 

6 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Na nieruchomościach można zarabiać w różnoraki sposób - wynajmowanie to zaledwie jedna z możliwości. Mi udało się wykręcić niezły biznes kupująć nieruchomości...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2017
Zarabiamy na nieruchomościach

Warto określić grupę docelową. Studentów wciąż przybywa, dlatego myślę, że mieszkania położone blisko uczelni są najlepszą opcją. 2,3-pokojowe mieszkanie, pokoje...

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2017