Od nauczycielki do właścicielki

Historią i „filozofią” działania firmy RE/MAX zainteresowała Elżbietę Zakrzewską właścicielka biura w Wilanowie, Ewa Zbrzeżna. W efekcie już po kilku dniach Zakrzewska została agentką, a niedługo potem zawarła pierwszą w życiu umowę pośrednictwa ze swoim pierwszym klientem.
Elżbieta Zakrzewska – z wykształcenia filolog – opuściła Poznań, by wraz z dziećmi przenieść się do Warszawy, gdzie od dłuższego czasu pracował jej mąż. Z decyzją o tej przeprowadzce zwlekała prawie trzy lata.
 

W Poznaniu pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w gimnazjum, a popołudniami uczyła również dorosłych. Oprócz tego zajmowała się dwiema dorastającymi córkami. Wreszcie postanowiła zrezygnować ze swojej dotychczasowej pracy, aby rodzina znów mogła zamieszkać razem.

W stolicy Elżbieta Zakrzewska stanęła przed kolejną decyzją: szukać szkoły, która ją zatrudni, czy może spróbować sił w innym zawodzie? Ale w jakim? Nie znając jeszcze odpowiedzi na to drugie pytanie, przeglądała ogłoszenia o pracy. Pewnego dnia trafiła na ofertę, a raczej zachętę, firmy RE/MAX Polska, aby rozpocząć karierę agenta nieruchomości. Niewiele się zastanawiając, wysłała swoje zgłoszenie i krótko po tym umówiła się na spotkanie z Ewą Zbrzeżną w biurze RE/MAX Top w Wilanowie. 

Wtedy po raz pierwszy usłyszała o pracy agenta na zasadzie umów wyłącznych. Dotychczas wynajmowała swoje poznańskie mieszkanie korzystając z usług dwóch agentów z różnych biur. Żaden z nich nie wspominał jednak o takich warunkach współpracy. Elżbieta Zakrzewska próbowała też samodzielnie wynająć mieszkanie, co do dziś niemiło wspomina. Na przykład jeden z oglądających mieszkanie mężczyzn nie chciał go opuścić bez podpisania umowy. Była wówczas sama z dwójką małych dzieci, więc oczywiście najadła się strachu. Właścicielka biura w Wilanowie zainteresowała Elżbietę Zakrzewską historią i „filozofią” działania firmy RE/MAX. W efekcie już po kilku dniach została agentką, a dokładnie w miesiąc po podpisaniu umowy o współpracy – na dodatek w swoje urodziny – zawarła pierwszą w życiu umowę pośrednictwa ze swoim pierwszym klientem. Tak zaczęła się jej przygoda z nieruchomościami i ich bardzo różnymi właścicielami.

Dzięki spotkaniom z nimi świeżo upieczona agentka zaczęła poznawać Warszawę i okolicę oraz uczyć się trudnej, ale ciekawej specyfiki swojego nowego zawodu. O powrocie do pracy w szkole nie było już mowy. Klientów przybywało. Po udanie sfinalizowanych transakcjach wielu z nich polecało Elżbietę Zakrzewską swoim bliskim lub znajomym. Cały czas – ze względu na dalszą rodzinę – utrzymywała jednak kontakt z Poznaniem. Nie myślała wówczas, że po pięciu latach pomyślnego i szczęśliwego pobytu w Warszawie wróci, z mężem i dziećmi, do swojego rodzinnego miasta.

Kolejnym, już poznańskim, etapem w jej „nieruchomościowej” karierze był zakup franczyzy i otwarcie, we wrześniu 2014 roku, własnego biura pod marką RE/MAX Experts. Swoją pracą i sukcesami Elżbieta zainspirowała siostrę Ewę, z wykształcenia również filologa. Ewa szybko ukończyła niezbędne przeszkolenie zawodowo-firmowe i z zapałem ruszyła śladami siostry. Dziś pracują razem, wzajemnie się wspierając i uzupełniając. Dzięki tej zaufanej współpracy i warszawskim doświadczeniom właścicielki biuro RE/MAX Experts odnosi już sukcesy na poznańskim rynku.