Do współpracy z SQN mogą przystąpić istniejące już call center, mające doświadczenie na różnych rynkach.
Piątek
28.08.2015
SQN pomaga partnerom otworzyć własne call center. Na inwestycję potrzeba min. 60 tys. zł.
 

Firma SQN jest autoryzowanym partnerem sieci Orange, sprzedającym pełny pakiet jej usług. Ma własne call center, a równolegle rozbudowuje w całym kraju sieć subagencyjną.
– W tej chwili mamy siedem jednostek partnerskich, współpracujących z nami w systemie agencyjnym – informuje Krzysztof Blachlinski, właściciel SQN. – Poszukujemy kolejnych partnerów, którzy chcieliby poszerzyć swoją ofertę telesprzedaży i zwiększyć w ten sposób swoje przychody.

Partner z bazą

Do współpracy z SQN mogą przystąpić istniejące już call center, mające doświadczenie na różnych rynkach. Do pracy przy sprzedaży usług Orange trzeba zapewnić minimum 12-osobowy zespół konsultantów. Co ważne, muszą oni wychodzić z ofertą do klientów zupełnie nowych, jeszcze nie korzystających z usług tej sieci.
Firma jednak nie ogranicza się do współpracy z istniejącymi call center, oferuje też pomoc osobom, które chciałyby utworzyć taki punkt od zera.
– Być może ktoś ma doświadczenie w sprzedaży energii czy usług telekomunikacyjnych, ale nie dysponuje własnym call center. W tej sytuacji możemy udzielić wsparcia, podzielić się know-how, doświadczeniem inwestycyjnym – zapowiada Krzysztof Blachliński.
Jego zdaniem na otwarcie małego, 12-stanowiskowego call center należy przeznaczyć kwotę min. 60 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć koszty wynagrodzeń dla pracowników w ciągu pierwszego okresu działalności, zanim spłyną pieniądze z prowizji.
Wszystkie placówki, współpracujące z SQN muszą spełniać wymogi dotyczące ochrony danych osobowych, dysponować aplikacją umożliwiającą nagrywanie przeprowadzanych z klientami rozmów. Pakiet sprzedawanych przez SQN usług obejmuje ofertę dla klientów biznesowych i indywidualnych, z zakresu telefonii komórkowej, stacjonarnej, internetu, internetu mobilnego i LTE, telewizji, a także Orange Energia.
– W tej chwili szczególny nacisk kładziemy na sprzedaż dwóch produktów – internetu LTE oraz Orange Energia – podkreśla Krzysztof Blachlinski.
SQN nie pobiera żadnych opłat licencyjnych. Partnerzy zarabiają na prowizjach od sprzedaży.