Zetnij koszty, podkręć zyski

Sprawdź, jak poprawić rentowność własnej firmy. Dowiedz się, co bardziej opłaca się otworzyć: agencję headhunterską, stoisko z telefonami, piekarnię czy produkcję nalewek. Planujesz biznes we franczyzie? Przeczytaj za co będziesz płacił franczyzodawcy. Maja Włoszczowska opowiada nam o swojej rodzinnej firmie.
 

W listopadowym numerze 11/2015 (129)

Biznes na czasie

Zetnij koszty, podkręć zyski
Biznes hula? To dobrze. Zawsze jednak znajdzie się sposób, by zwiększyć przychody i ograniczyć koszty.

Mam firmę

Złoto łowców głów
Polowanie na pracowników może być intratnym zajęciem, jeśli wie się, jak zastawić sieci.

Piekarnia w wersji modern
Polacy jedzą coraz mniej pieczywa, co kładzie się cieniem na branżę piekarniczą. Dlatego teraz nowo powstające piekarnie upodobniają się do małych bistro.

Biznes, który się spala
Produkcja świec i zniczy przypomina pracę na roli – dwa miesiące żniw, a przez resztę roku niemal całkowita posucha.

E-firma

Paragony w chmurze
Piotr Witwicki ułatwił życie sobie i innym. Stworzył aplikację eGwarancje.pl, która pozwala na przechowywanie paragonów fiskalnych w internetowej chmurze.

Własny biznes

W biznesie mam z górki
– Z rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciu. A my prowadzimy razem biznes. I dobrze zarabiamy – mówi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska, która wspólnie z mamą i bratem prowadzi firmę Quest, produkującą profesjonalną odzież sportową.

Supertemat

Firma z aktywacją
Na przedsiębiorców chcących wkroczyć w świat telekomunikacji czeka wiele pomysłów na franczyzowy biznes.

Rynek (nie)nasycony

Coraz trudniej o dobrą lokalizację na rynku telekomunikacyjnym. Ale franczyzodawcy nie rezygnują z rozbudowy sieci, często szukając nowych kanałów sprzedaży.

W supertemacie przegląd firm telekomunikacyjnych na licencji: Teletorium, Play Jamatel, Telakces.com, Haloo GSM, Play Krismilton, i4 Mobile, SQN, Telecentrum..

Biznes regionalny

Zyski z procentami
Nalewki są pyszne i zdrowe, ale żeby zostać ich legalnym producentem, sporo tego zdrowia (i czasu) można stracić.

Biznes style

Firma, czyli kij i marchewka
Dobrzy pracodawcy są skazani na długotrwały sukces rynkowy. Ale co to znaczy, być dobrym pracodawcą?

Biznes na szpilkach

Biznes na językach
Agnieszka Bolikowska wróciła do Polski po 12 latach pobytu za granicą. Znalazła rynkową niszę i otworzyła firmę, która po dwóch tygodniach miała już komplet klientów.

Sonda

Na straży franczyzobiorców
Zapytaliśmy franczyzodawców, jakie typowe błędy popełniają franczyzobiorcy i co należy zrobić, żeby ich uniknąć.

ABC firmy

Biznes oddam w dobre ręce
Firma warta jest tyle, ile ktoś zechce za nią zapłacić. Ale żeby w ogóle do transakcji doszło, trzeba najpierw biznes wycenić.

ABC franczyzy

Comiesięczny haracz na franczyzę
Opłaty bieżące na rzecz licencjodawcy to stały koszt miesięczny, który w budżecie musi uwzględnić franczyzobiorca. Czasem to procent od obrotu, czasem obowiązek kupna towarów za określoną kwotę. Zanim podpiszesz umowę, sprawdź dokładnie, ile będziesz płacić.

Steki menedżera

Mój jest ten kawałek podłogi
– Ponad 20 lat temu czterech studentów zapragnęło zmienić wnętrza polskich mieszkań. Tak powstała spółka Komfort, która zarządza dziś ponad setką sklepów – mówi Michał Stemplewski, odpowiedzialny za rozwój franczyzy w spółce Sklepy Komfort.

Mój franchising

Od przedszkola do gastronomii
Magdalena Kielesz od sześciu lat wraz ze swoim partnerem zarządza niepublicznym przedszkolem. Para postanowiła wykorzystać dobrą passę i rozszerzyć działalność, tym razem o inną branżę.

Pięta biznesmęta

Zarobić na starych trampkach
Od pucybuta do milionera – któż nie zna tego powiedzenia. Młoda warszawianka postanowiła, że właśnie pucowaniem i odnawianiem cudzych butów będzie zarabiać na życie.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748