Milion pomysłów na biznes

Z miliona pomysłów na firmę trzeba wybrać jeden. Podpowiemy Ci, który daje zarobić. Otwieramy krok po kroku mały browar, warzywniak oraz prywatną linię lotniczą. Sprawdzamy, kiedy zaczyna zarabiać przedszkole i szkoła językowa. Michał Mikołajczak zdradza, na czym zarabia w internecie. W numerze bilet na targi franczyzowe Pomysł na firmę!
 

W marcowym numerze 3/2016 (133)

Biznes na czasie

Milion pomysłów na biznes

Dla części przedsiębiorców barierą na drodze do własnej firmy jest nie tyle brak kapitału na start, co brak pomysłu na biznes. Oto kilka inspiracji – zarówno tych klasycznych, jak i zupełnie niszowych.

Fakty trendy

Pomysł na firmę 2016. Szansa na własny biznes

Podczas kwietniowych targów franczyzy w Katowicach spotkają się znane sieci franczyzowe i kandydaci na przyszłych partnerów. To szansa na rozwój biznesu dla obu stron.

Mam firmę

Za sterami podniebnej taksówki
Małych, prywatnych linii lotniczych przybywa. A o zarobkach ich właścicieli krążą legendy.

Sklep na zielono
Warzywa i owoce z warzywniaka muszą przewyższać jakością  te z supermarketu. Inaczej klient kupi tam, gdzie taniej.

Zyski się warzą
Rzemieślnicza produkcja piwa to zajęcie dla wytrwałych. Już samo załatwianie formalności trwa kilkanaście miesięcy.

E-firma

Tylko meblowa rewolucja
Twórcy aplikacji Tylko.com chwalą się, że zapoczątkowali rewolucję
w przemyśle meblarskim, dając ludziom narzędzie do samodzielnego projektowania mebli.

Własny biznes

Zarabiam na planie i w internecie
– Praca daje frajdę. Można żyć z odcinania kuponów przez rok czy dwa, ale co później? Człowiek czuje, że żyje tylko wtedy, gdy jest aktywny – mówi Michał Mikołajczak, aktor znany m.in. z serialu „Prawo Agaty” oraz właściciel dwóch sklepów internetowych.

Supertemat

Biznes na 5
Przepisy dotyczące szkół i przedszkoli jeżdżą na legislacyjnej karuzeli, zapotrzebowanie rynku pracy ciągle się zmienia, a znajomość jednego języka przestała wystarczać, by wyróżnić się w oczach pracodawcy. Na niesieniu kaganka oświaty da się nieźle zarobić.

Jeden język nie wystarczy
Polacy nie poprzestają już tylko na nauce języka angielskiego. To za mało, żeby zyskać uznanie w oczach pracodawcy.

Moda na matematykę
Zewsząd słychać, że w Polsce brakuje inżynierów. Rodzice chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia pozalekcyjne z przedmiotów ścisłych, licząc, że pomoże im to w zdobyciu intratnego zawodu.

Korepetycje wciąż na topie
Jeszcze kilkanaście lat temu korepetytorzy działali właściwie wyłącznie w szarej strefie. Teraz to się zmieniło. Dziś mogą skorzystać ze wsparcia doświadczonych franczyzodawców i rozwinąć swoją działalność na szerszą skalę.

Leśne przedszkole
W tym przedszkolu nie ma ścian ani sufitów, a dzieci bawią się i uczą pod gołym niebem. Pomysł na świecie znany od wielu lat, w Polsce dopiero raczkuje.

Biznes regionalny

Zarobek w rytmie oberka
Justyna Bolek połączyła zajęcia fitness z tańcem ludowym. Na jej lekcje przychodzą tłumy. A ona znalazła
sposób na to, by czerpać ze swojego pomysłu korzyści.

Znana marka

Autobusy szlachcica
Brian Souter przez kilka lat prowadził podwójne życie. W dzień pracował jako księgowy, w nocy jako kontroler biletów. W końcu rzucił obydwa etaty i postanowił zostać potentatem transportu.

Na prawo patrz

Zegar tyka dla biznesu
Ewidencję czasu pracy musi prowadzić każdy pracodawca, nawet jeśli zatrudnia tylko jedną osobę.
Przygotowując zestawienie, warto pamiętać o kilku zasadach.

Sonda

Cena sprawdzonej marki
Dlaczego niektórzy franczyzodawcy pobierają opłatę za przystąpienie do sieci, a inni z niej rezygnują? Sprawdziliśmy u źródła.

ABC firmy

Firma w dobrych rękach
Outsourcing stosuje większość przedsiębiorców. Nie wszyscy wiedzą jednak, że dzięki niemu można np. stworzyć własny sklep internetowy, nie zakładając przy tym nawet firmy.

ABC franczyzy

Upadek franczyzodawcy
Co się stanie z moją firmą, jeśli franczyzodawca zbankrutuje? Taka wątpliwość nurtuje wielu franczyzobiorców. Niepotrzebnie. Po pierwsze – ryzyko jest nikłe. Po drugie – długi licencjodawcy to nie jest zmartwienie partnera.

Steki menedżera

Zarabiają na usługach
Franczyzodawca MBE chce, żeby za pięć lat polska sieć franczyzowa liczyła ponad 100 placówek. Czy to możliwe?

Katalog franczyz i systemów partnerskich

370 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Mój franchising

Jeden biznes to za mało
Inwestycja we franczyzę to dla mnie dywersyfikacja źródeł przychodów, tak zwana druga biznesowa noga – mówi Marcin Wochal, franczyzobiorca DDD Dobre Dla Domu.

Przepis na aptekę
Apteka to działalność, która daje satysfakcję realizacji misji zawodowej. Daje też satysfakcję biznesową, o ile jest dobrze prowadzona – mówi Małgorzata Stępień, franczyzobiorczyni DOZ Apteki.

Pięta biznesmęta

Kup sobie niebo
W biznesie wszystko już było? Prawdopodobnie teraz będzie można odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Radomianin od niedawna handluje w internecie… miejscami w niebie i piekle.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748