Roboty, które pomagają zarabiać

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować kapitałem na poziomie 30-40 tys. zł. Poza tym powinien mieć doświadczenie w branży edukacyjnej lub zarządzaniu firmą. Franczyzodawca wymaga, aby każdy instruktor prowadzący zajęcia miał co najmniej podstawową wiedzę z zakresu programowania.
Wtorek
15.03.2016
Franczyzobiorca sieci TwójRobot.pl może kupić licencję nie tylko na prowadzenie zajęć z robotyki, lecz także z eksperymentalnej fizyki i chemii.
 

TwójRobot.pl to warsztaty dla dzieci i młodzieży, na których uczestnicy budują i programują roboty, poznając za ich pomocą świat techniki, informatyki, fizyki i matematyki. Na każdym spotkaniu budowana jest nowa konstrukcja i rozwiązywane jest nowe zadanie. Kursy są prowadzone w formie zajęć pozalekcyjnych, a także letnich i zimowych półkolonii.

– Na naszą branżę duży wpływ ma wzrost popularności programowania wśród rodziców i dzieci. Pojawia się świadomość, że w przyszłości każdy będzie musiał znać jakiś język programowania. Poza tym programowanie to przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia, co przekłada się na inne dziedziny życia. Poza tym na rynku pracy jest deficyt inżynierów i programistów. Wszystkie te czynniki sprzyjają naszemu biznesowi – mówi Monika Kirol, dyrektor ds. rozwoju sieci TwójRobot.pl.

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować kapitałem na poziomie 30-40 tys. zł. Poza tym powinien mieć doświadczenie w branży edukacyjnej lub zarządzaniu firmą. Franczyzodawca wymaga, aby każdy instruktor prowadzący zajęcia miał co najmniej podstawową wiedzę z zakresu programowania.
 – Oszczędności wynikające z zakupu franczyzy TwójRobot wynoszą ponad 14 tys. zł brutto na samym starcie. Franczyzobiorcy mogą kupić od nas sprzęt na zajęcia po promocyjnej cenie, gdyż jesteśmy dystrybutorem zestawów RoboRobo. Ponadto inwestycję można rozłożyć w czasie i stopniowo kupować nowy sprzęt – zapewnia Monika Kirol.

Franczyzobiorca marki nie musi mieć własnego lokalu – pomieszczenie, w którym będzie prowadził zajęcia, może po prostu wynająć. Najczęściej zajęcia z robotyka odbywają się w szkołach podstawowych.

W sieci TwójRobot.pl działają trzy szkoły własne oraz kilkanaście franczyzowych. Konkurencję dla firmy stanowią m.in. RoboCamp i Mały Inżynier, które również prowadzą zajęcia z robotyki i też rozwijają się poprzez franczyzę.


POPULARNE NA FORUM

Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

1 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018