Prezentujemy pomysły na biznes, którym sprzyjają rynkowe trendy. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć bar wegetariański, sklep Duka, agencję concierge, komis samochodowy i placówkę Nest Banku. Zdradzamy tajniki prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Przedstawiamy 7 opłacalnych franczyz w branży GSM.
 

W listopadowym wydaniu 11/2016 (141)

Raport specjalny

Moda na firmę
Wybierając biznes dla siebie, warto mieć na uwadze rynkowe trendy.
I w odpowiednim czasie wskoczyć na grzbiet fali, która uniesie nas ku zyskom.

Supertemat

Branża GSM chce robić interesy w małych miastach
Przedstawiciele branży GSM twierdzą, że rozwija się ona w oszałamiającym tempie. Mają za to problem ze znalezieniem atrakcyjnych lokalizacji dla swoich biznesów. Coraz przychylniej patrzą więc w kierunku małych miast.

7 pomysłów na biznes w branży GSM
W artykule opisane są warunki współpracy z: Move Telecom, Monument9, Telakces.com, Teletorium, Play i4-Mobile, Play Krismilton, Play P4.

Stało się

Schody podatkowe
Jednolity podatek (ZUS+NFZ+PIT) ma pożreć możliwość liniowego rozliczenia. Oznacza to sporą podwyżkę podatków dla niedużych, ale dobrze zarabiających przedsiębiorców. I jak tu nie wierzyć poecie: „Jakże smutna teraz jesień/Ach, smutniejsza niż przed laty/Choć tak samo więdną kwiaty!”.

Pomysły na firmę

Bar, który jest trendy
Kuchnia wegańska i wegetariańska wpisuje się w trend zdrowego stylu życia, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Restauracja Kuchnia Bez, oferująca takie właśnie menu, klientów ma od pierwszego dnia działalności.

Otwórz się na kuchnię
Salony Duka można spotkać wyłącznie w centrach handlowych. Na sklep z wyposażeniem wnętrz trzeba mieć przynajmniej 150 tys. zł.

Sprzedawcy wolnych chwil, czyli jak założyć agencję concierge
Podobno czasu kupić nie można. Właściciele agencji concierge przekonują jednak, że jest inaczej.

Franczyza bankowa znowu w grze
Na rynku finansowym zadebiutowała nowa marka – Nest Bank. Dla części partnerów poturbowanych przez fuzje może to oznaczać powrót do gry. Zwłaszcza że Nest Bank zamierza rozwijać głównie sieć partnerską.

Biznes dla miłośników motoryzacji
Autokomis to dobry pomysł na biznes dla osób, które lubią samochody i na nich się znają. Muszą trafnie ocenić sprawność auta i jego atrakcyjność dla potencjalnych nabywców.

E-firma

Holender edukuje polskich uczniów i zarabia
André Haardt, pomysłodawca serwisu edukacyjnego Squla, przestał demonizować komputery i uczynił z nich przydatne narzędzie w nauce. I czerpie z tego zysk.

Mój franchising

Ryzyko kontrolowane
Praca na etacie i prowadzenie własnej firmy może się sprawdzić. To trudne zadanie, ale franczyzobiorca Telepizzy postanowił zaryzykować.

Własny biznes

Małżeństwo we wspólnej firmie
Gdy dostajemy nowe zlecenie biznesowe, ustalamy, kto będzie nim zarządzał. Jeden projekt nie może mieć przecież kilku szefów. Pracownicy nie wiedzieliby wówczas, czyje zdanie jest decydujące – mówią Joanna i Paweł Orleańscy, aktorzy, którzy wspólnie prowadzą studio nagrań Fabryka Dźwięków Różnych.

Sonda

Pieniądze za wsparcie
Opłata w stałej wysokości czy wyrażona jako procent od przychodów? Zapytaliśmy franczyzodawców, który sposób rozliczania z franczyzobiorcami preferują.

ABC firmy

Podatkowa księga przychodów i rozchodów bez tajemnic
Podatkowa księga przychodów i rozchodów to dość łatwa forma prowadzenia księgowości. Objaśniamy, jak prowadzić ją samodzielnie.

ABC franczyzy

Cudzy towar, własne zyski
We franczyzie handlowej sporą część budżetu na start trzeba przeznaczyć na zatowarowanie. Część franczyzodawców stosuje jednak pewien trik, dzięki któremu koszty partnerów udaje się znacznie ograniczyć.

Steki menedżera

Sprawdzony podział ról
– Wsłuchujemy się w głosy franczyzobiorców, szczególnie gdy dotyczą spraw związanych z lokalnymi rynkami. Jednak w kwestiach strategicznych muszą oni polegać na decyzjach centrali – mówi Michał Brzemiński, dyrektor sieci franczyzowej eSmokingWorld.

Lokal na biznes

Sklep w galerii handlowej
Biznes w dobrej galerii handlowej to prestiż, ale i ryzyko – konkurencja i wysokie czynsze nie pozostawiają tu marginesu błędu. Dlatego warto się przyłożyć nie tylko do wyboru obiektu, ale i do negocjacji warunków najmu.

Katalog franczyz i systemów partnerskich

375 pomysłów na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748