Forum: Pekao SA - czy to dobry pomysł na biznes - finanse i bankowość 106

Stone001 23.04.2009 *.62.233.166.18

5
Ja chciałem powiedzieć tylko tyle, że w ub. weekend wysłałem zapytanie, a wczoraj zadzwoniła do mnie pani z banku, z propozycją wstępnego spotkania. Więc powiedziałbym, że kontakt raczej szybki.

boskiart 23.06.2009 *.h-87-199-44-8.dolsat.pl

2
jeśli idzie o kontakt, to w pko sa pracuja fajni ludzie, napisalem email ktory jest dostepny na stronie franchaising.pl i odpowiedzieli w ciagu kilku dni i podali mi nr tel do kierownika regionalnego, szybki kontakt i mila osoba, tyle w temacie kontaktu z pko sa. jednak chcialbym aby ktoś mnie przekonał, że warto otwierać coś takiego jak punkt partnerski wraz z pko sa, znam się na bankowości kilka lat pracowałem w kilku różnych bankach, znam się na tym i skonczyłem studia w tym kierunku ale.... no właśnie ale, czy zarobie na siebie i pracownka? poradzcie proszę, a może przekonajcie mnie , że warto.

pasikonik 23.06.2009 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

40
u mnie w mieście otworzył się w końcu punkt partnerski pko sa, facet musiał trzymać lokal jakieś 6-7 miesięcy i za niego płacić( bo tak działa organizacja w pko).wieć zastanów się czy masz kase żeby zarobić, bo najpierw trzeba trochę włożyć i czekać.

GetOut 24.06.2009 *.82-160-13-2.prudnik.net.pl

30

Zgadza się Pasikoniku. Oprócz tego gościa zarówno ja, jak i pewien z moich kolegów z Getin otwieramy placówkę od paru ładnych miesięcy. Muszę się pochwalić, że właśnie dzisiaj otwieram próbnie, a od jutra oficjalnie. A kiedy złożyłem pierwsze papiery? No jak myślicie? PRZED BOŻYM NARODZENIEM!!! A miało być niby 6 tygodni... Tyle że zrobiło się 6 miesięcy :( W tym czasie otworzyłbym 6 placówek Getin Banku, gdzie wszyscy odbierają telefony. A jak nie mogą, to oddzwaniają. A tutaj Pani odpowiedzialna za Placówki partnerskie ani jedno, ani drugie. To samo z opiekunką placówki. Dyrektorzy nie odpowiadają na maile (wogóle). A kolega mówi, że ma to samo. Mimo iż otwiera na drugim końcu Polski. Nieprawdaż M.J. ???

Coprawda wszystko wygląda profesjonalnie... Ale ja osobiście wolałbym nie tracić 20 tys. zł. i mnóstwa nerwów na ten niby-profesjonalizm. Na szczęście moja P. Dyrektor oddziału jest naprawdę w porządku. I to będzie najważniejsze po otwarciu. Thx God ;)

Wszystkim chętnym na Pekao życzę dużo cierpliwości :))) 

boskiart 03.07.2009 *.h-87-199-44-8.dolsat.pl

2
dzięki za szybką odpowiedź, ciągle mam obawy, jednak in plus, jest znana marka Pekao sa, jeśli, zeczywiście trwa otwarcie pow. 2 miesięcy to, zeczywiście trochę długo. rozumiem, że już udało się komuś otworzyć placówkę partnerską i o opinię tych osób proszę, chce aby ktoś odpowiedział na podstawie własnego doświadczenia. jeśli idzie o getin bank, to raczej nie jestem nimi zainteresowany, juz jest kilka placówek, maja dobra opinie i raczej nie mam z nimi szans.

kary 08.08.2009 *.83.175.144.168.koba.pl

1

Nawiążę kontakt z osobami które chciały współpracować z Bankiem Pekao S.A.

shameck 11.08.2009 *.bzc90.internetdsl.tpnet.pl

2
również jestem zainteresowany otwarciem tej placówki.Proszę osoby znające temat o kontakt.Zastanawia mnie jednak fakt ,że z tego banku jest tylko około 150 agencji w całym kraju.Dla przykładu PKO BP ma ponad 2000 tysiące.W czym tkwi problem?

pytacz 30.10.2009 *.abj117.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Czemu nikt nic nie pisze o placówkach Pekao SA. Jest tak dobrze, czy może aż tak źle, że nie ma wpisów na forum w tym temacie? Co się dzieje z tym systemem?

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji

brenda 03.12.2009 *.host-89-228-254-151.olsztyn.mm.pl

21

przypomnam o Pekao SA, czy mogą się wypowiedziec obecni partnerzy? jak się współpracuje, jak z ofertą i akceptowalnościa?

Qark 18.01.2010 *.ip-89-174-123-104.multimo.pl

55
Witam jestem zainteresowany jak funkcjonuje współpraca z PEKAO SA? I jakie były trudności związane z otwarciem? Bardzo proszę o informacje.

żuberek 22.01.2010 *.aabb144.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Z otwarciem jest rzeczywiście problem. Trwa to bardzo długo, bo wszelkie dokumenty muszą przejść chyba przez wszystkie departamenty...

Współpraca jest OK, ale za to system się często wysypuje, niestety :(

Pewnie można na tym zarobić, jednak trzeba poświęcić dużo czasu i pieniędzy na opracowanie dobrej strategii. Wynagrodzenia są naprawdę niezłe, a jeśli ma się dobre układy z oddziałem, to wiele rzeczy można załatwić szybko i sprawnie.

Ja niestety ze względu na brak czasu (pracuję także na etat), nie mogę wypracować większych zysków. Placówka jest trochę zaniedbana pod względem reklamy i "pańskiego oka", które zawsze konia tuczy. :)

Np. hipotek możnaby sprzedawać dużo, bo są naprawdę dobre i szybko przyznawane. Ale trzeba się mocno zaangażować, a ja tego nie mogę zrobić.

Dlatego postanowiłam sprzedać placówkę komuś bardziej przedsiębiorczemu...

Jest to miasto 14,5 tys. ludzi w opolskim, bardzo mała konkurencja (PKO BP, BZ WBK, BS), piękny lokal w dobrej lokalizacji, bardzo duży ruch pieszy i kołowy, parking.

Chętnych proszę o maila, mogę przesłać zdjęcia. Niedrogo.

AFRODYTA 29.01.2010 *.acnz145.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Niestety przygotowując się na współpracę z bankiem PEKAO musicie uzbroić się w cierpliwość bo trwa to kilka miesięcy.Dużo zależy od osoby kóra w danym regionie zajmuje się siecią zewnętrzną.Ja niestety trafiłam na osobę która załatwiała sprawę bardzo mozolnie przez co straciłam dużo czasu i nerw.Na poczatku byłam zdana sama na siebie, nie miałam tak na prawdę żadnego szkolenia i dlatego początki były bardzo ciężkie.System jest prosty i to ułatwia sprawę.Jak na razie nie jestem zadowolona ze współpracy, zobaczymy co będzie dalej.Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć coś więcej proszę o kontakt.

Wojtek eS 30.01.2010 *.adhk237.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
Dobrze wiemy że franszyza w bankowości to sposób na przerzucenie ryzyka biznesowego na partnera - wystarczy przeanalizowac ile placowek partnerskich pekao sa czy getinu jest do przejecia i wyciagnac wnioski, nikt nie zarzyna kur zlotych jaj znoszacych, chyba nie wierzycie iz ci wszyscy ludzie trafili w totka i maja gdzies biznesy. Jedyna prawdziwie sprawdzona i pewna franszyza to Mc  Don.

bartek03 08.02.2010 *.host-89-229-91-221.szczecin.mm.pl

1

Witam :)

także jestem zainteroesowany opiniami na temat działalności Banku PEKAO SA. Prosiłbym o wypowiedzi osoby mające doświadczenie z tym bankiem.

Ogólnie opinia o współpracy, wsparcie banku.

Pozdrawiam serdecznie

RIKI 14.02.2010 *.89.191.152.33

1

Prowadzę placówki Pekao, a BPH właśnie zamknąłęm. Kiedyś prowadziłem salon orange i tam dostałem ostro w kosć. Zarówno w BPH jak i w Pekao jest luz i ma to swoje dobre i złe strony. W orange interesowali się wszystkim i niby pomagali, ale czułem się jak w amway (chyba tak się to pisze). W BPH, które ofertowo od stycznia sprzedaje GE jest dramat nic nie można sprzedać-system nic nie przepuszcza. Ja miałem trzy placówki BPH i trzy Pekao. Bph zamknąłem, a Pekao mam i planuję otworzyć następne choć jedną zamknąłem. Tak jak w każdej branży znajdziecie najlepszych i najgorszych, zadowolonych i narzekających tak samo jest w Pekao. Mi się udało. Prawdą jest to że Pekao jest wielkim skostniałym molochem. Wybierając oddział z którym będziecie wspólpracować wybierajcie oddziały z byłego BPH ludzie tam są lepsi-mają mniej zryte głowy. Mniej ważne jaki jest dyrektor oddziału ważniejsi są doradcy od których będziecie zależni....

damianD 26.02.2011 *.aacn63.neoplus.adsl.tpnet.pl

12

Witam,

oddawan ślędzę wątki na temat franczyzy banku. Dużo czasu poświęca się takim bankom jak: BzWBK, Getin Bank, Alior Bank czy Euro Bank. Jendnak mało mówi się o franczyzie Pekao SA czy PKO BP, a jak wiadomo, banki te mają najliczniejszą liczbę placówek agencyjnych/partnerskich.

Chciałbym poznać państwa opinie dot. franczyzy banku Pekao SA.  Np. jak przedstawia się współpraca i system prowizyjny w porównaniu do innych banków oferujące franczyze.

Pozdrawiam.

Ktosik 06.08.2013 *.212.160.68.166

1

Witam!!! Zastanawiam się nad otworzeniem placówki partnerskiej Pekao... Dobry pomysł na biznes? Środki mam, doświadczenie też, nie byłoby to jedyne źródło dochodu.

Może wyrażą swoją opinię osoby prowadzące takową placówkę?

Pozdrawiam!

supermario 07.08.2013 *.apn-95-41-53-176.dynamic.gprs.plus.pl

31

A może SKOK.Sprzedają dodatkowo ubezpieczenia.

mauro 04.09.2013 *.aawf224.neoplus.adsl.tpnet.pl

113

Może i dobry, jednak klientów znacznie mniej niż PKO :)

angocha64 06.04.2014 *.188-125-145-162.petrus.pl

6

Witam. Czy może wiadomo coś w temacie nowych placówek

w PEKAO S.A ? Otwierają nowe czy dali sobie spokój, wysłałam do nich e-mail z propozycją współpracy i...nic.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.