Forum: Perfumy na mililitry - kosmetyki, biżuteria, upominki 40

Lucjano 08.09.2004 *.guppy.e.hkr.se

1
Witaj Anka,
Napisz swoj mail w wypowiedzi, gdyz nie mozna sie z Toba skontaktowac.


malina 08.09.2004 *.aah147.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Chylę czoła Fatom, bardzo trafnie podsumował całą sprawę. Szczególnie to iż dostrzegł, że Radosław skusił się jednak jakąś firmą "Krzak", więc nie wyszło mu specjalnie bycie lojalnym wobec firmy "R".
Rzeczywiście być może nie powinnam działać pod szyldem tej firmy, zobowiązana jestem przecież umową lojalnościową, ale czy firma jest lojalna wobec nas?? Zbyt dużo zainwestowałam, żeby teraz wyprzedać ragały i na nowo się urządzać. Mam stałych klientów, którzy są zadowoleni, przybywają też nowi, bo przecież mają być zadowoleni z jakości perfum i podobieństwa typu do oryginału a nie do oryginału produkcji Refan. Chcę żyć a nie zabezpieczać byt Refanowi, ja od nich przecież renty nie dostanę...

komodo 08.09.2004 *.ih50.internetdsl.tpnet.pl

2
Od sierpnia prowadzę rozlewnię perfum "Refan". A temet współpracy z p.h.u. laurus znam od kilku lat. Dystrybutor dba o interesy klientów, ceny perfum są w normie. Podkreślam, że tylko REFAN razlewa WODY perfumowane a inni rozlewają wody toaletowe. Woda toaletowa ma o połowę mnij olejów eterycznych. Mam dużo klientów z nicole i nie chwalą sobie jakości. Refan jst niezastąpiony.

fatom 09.09.2004 *.byk179.neoplus.adsl.tpnet.pl

9
Słusznie Panie Komodo, wody perfumowane Refana są wysokiej jakości i mają wyższe stężenia olejków niż inne. Ale nadal nie są to perfumy oryginalne, i dlatego nie jestem w stanie przyjąć że mają być prawo 100% droższe od wód perfumowanych czy toaletowych innych dystrybutorów. Mogą być droższe 20-25%, i kiedyś taka właśnie była różnica w cenie. Nasza cena perfum pozostała na poziomie sprzed dwóch lat podczas gdy inni dystrybutorzy zareagowali na dekoniunkturę i obniżyli ceny, dosyć drastycznie i już dosyć dawno. Firma Laurus o której Pan wspomniał to były samodzielny importer Refana a obecnie tylko subdiler głównego Dystrybutora w Polsce, czyli jest w najtrudniejszej sytuacji bo musi czapkować Dystrybutorowi, nie ma nic do powiedzenia i jednocześnie musi dbać o klientów bo odejdą.
Pani Anka reprezentuje sieć Nicole, jest słusznie wzburzona że Pani Malinka pod szyldem Refana sprzedaje inne perfumy. Ale ja dokładnie wiem z ust pewnego dystrybutora,(mam znajomych w innych sieciach i wymieniamy informacje) że biorcy Nicole robią dokładnie to samo i również kupują u niego perfumy. Czyli też nie mają zbyt ciekawej sytuacji, zreszta w mieście w którym działam nie tak dawno stoisko Nicole musiało przenieść się z droższego hipermarketu do tańszego, bo nie wyrabiało.
Pani Malinka po prostu odpowiednio wcześnie zmienia front, by nie podzielić losu wielu innych padniętych punktów, których właściciele włożyli dużo pracy i pieniędzy, a następnie to stracili. Cóż podobno w biznesie nie ma sentymentów i Dystrybutor nie musi przejmować się sklepami swojej sieci, przecież zawsze dojdą inni chętni optymiści, podpiszą umowę o współpracy, która gwarantuje jedynie interes Dystrybutora i zainwestują... ale to nie jest domena tylko tej branży. Pozdrawiam

komodo 15.09.2004 *.ih50.internetdsl.tpnet.pl

2
Nie ma się co oszukiwać, że w dobrym punkcie nawet na "droższych" wodach refana można zarobić. Mi już się to udaje i planuję kolejną inwestycję. Jestem również umówiony z przedstawicielem NICOLE... zobaczymy co oferują. Bardziej jednak podoba mi się wystrój sieci Refan - pasuje nie tylko do stoiska ale również do sklepu. Ja posiadam właśnie samodzielny lokal a nie stoisko w supermarkecie. W jednym z supermarketów ubiegł mnie przedstawiciel Refanu - szkoda. Druga planowana inwestycja to również lokal a nie stoisko. Z założenia nie podoba mi sie sprzedaż ze stoisk ale wiem, ze są bardziej dochodowe. Czemu więc nie próbować...

malina 15.09.2004 *.aag222.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Wiesz co Komodo, zazdroszczę Tobie takiego ruchu w interesie. Pewnie masz szczęscie mieszkać w bogatym mieście a Twój lokal usytuowany jest naprawde w niesamowitym miejscu. Życzę powodzenia i oby optymizm Cię nie opuścił. Pozdrawiam

malina 15.09.2004 *.aag222.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
PS. W moim mieście było 7 punktów Refana, w tej chwili jest 5, są również Mistral, Nicole oraz stoiska nowo powstałych firm tej samej branży ml. Chyba jednak jest przesyt na rynku i należy zając się czymś nowym, a to nie proste w dzisiejszych czasach...

fatom 17.09.2004 *.byi42.neoplus.adsl.tpnet.pl

9
Panie Komodo, cieszę się, że tak pozytywnie ocenia Pan współpracę z firmą Refan, ja również oprócz cenowych nie mam tu innych zarzutów. Chciałem jednak w tym wątku poruszyć kwestię dochodowości tego przedsięwzięcia, do której Pan tak optymistycznie podchodzi. Proszę zajrzeć do wątku: NOE, BOMBA CENOWA CZY SNC ??? do wypowiedzi pani Ali z 24-04-2004, oraz kolejnych, będzie miał Pan przykład prawidłowego ustalenia dochodowości sklepu. Wiem, wiem, to inna branża, ale zasady liczenia takie same, a dochodzą jeszcze straty na perfumach które się przeterminują, które są "przelewane" na buteleczkach i które odparują, do tego dojdzie naturalny spadek obrotów, kiedy sklep przestanie już być nowością. Prowadzi Pan działalność od miesiąca, tak za pół roku zorientuje się Pan jakie straty Pan poniósł. No ale może się mylę, bardzo bym się cieszył, gdybym nie miał racji, albo ma Pan inną niż normalna strukturę kosztów - typu KRUS nie ZUS, lokal mamusi, brak pracowników itp. Serdecznie pozdrawiam.

buka 25.09.2004 *.212.244.168.131

Czy ktoś słyszał o firmie Globe z Lublina?
Czym sie rózni od zapachów firmy Refan?

temion 07.10.2004 *.fw0.securitas.com.pl

1
Na forum padaja bardzo radykalne wypowiedzi "lojalnosc", "nielojalnosc wobec marki". Ja prowadze perfumerie R (jeszcze 2 ale wkrótce 1)od 3-4 lat spadek obrotow jest ogromny. Co roku prawie o 50% w porownaniu z analogicznym okresem. Dzieje sie tak pomimo intensywnej akcji promocyjnej (sponsoruje krzyzowki, rozdaje ulotki...). Jezeli ktos prowadzi perfumerie np. R a bierze perfumy z firmy np.M to po to zeby przetrwac. To jest walka o przezycie. Firma R ma to w nosie czy padnie jeszcze jedna perfumeria - najwyzej podniosa ceny pozostalym. Marze firmy R sa tak KOSMICZNE, ze moga sobie olewac pojedynczych odbiorcow. Konkluzja: lojalnosc wobec marki to jedno, a byc albo nie byc to drugie. Poza tym zerwanie umowy z R nie jest takie proste jezeli chodzi o dalsz prowadzenie perfumeri. Ja osobiscie jeszcze nie bralem innych perfum niz R, ale chetnie sprobuje czegos innego. Szczegolnie jezeli pozwoli mi to przetrwac na rynku. Jezeli ktos ma adresy DOBRYCH dystrybutorow alternatywnych czekam na kontakt.

ewa 15.10.2004 *.ip-213-17-228-65.netia.com.pl

1
do Ani, mam 30tys, słuchając tych wszystkich wypowiedzi sama juz nie wiem czy wchodzic w ten biznes czy nie, mam na mysli nicole, co mi radzicie

Mariusz 16.10.2004 *.bja182.neoplus.adsl.tpnet.pl

Miom zdaniem nie opłaca sie wchodzić w ten biznes poniewaz rynek jest nasycony tego radzaju produktami
Są inne dziedziny na których można zarobić więcej

Mariusz 16.10.2004 *.bja182.neoplus.adsl.tpnet.pl

wchodzenie w ten biznes miało sens i prespektywy 3 lub 4 lata temu
pozdrawiam

pieczon 21.10.2004 *.aei174.internetdsl.tpnet.pl

5
Witam. Chciałbym wyrazić swój pogląd na sprawę jakości perfum różnych dostawców oraz współpracy z nimi.Perfumerię "Refan" prowadzę od 2001 roku - ponieważ otworzyłem ją w 60 tys. mieście - otrzymałem gwarancję wyłącznej sprzedaży. Kiedy dowiedziałem się o nowo powstałej firmie "Mistral" (chodzi o "Mistral" z Jaworzna, bo jest firma o takiej nazwie w Wosztynie, ale z tego co wiem sprzedają inne perfumy) szybko się z nimi skontaktowałem
i otworzyłem sklep "Mistral", żeby uniknąc konkurencji. Tak więc prowadzę dwie konkurencyjne perfumerie w tym samym mieście ;).
Co wynika z moich obserwacji? Nie zauważyłem ŻADNYCH zdecydowanych różnic jakościowych
pomiędzy produktami tych firm. Różnice zapachowe owszem są - ale wcale nie jednoznacznie na niekorzyść "Mistrala". Wg. mojego oraz moich pracownic zdania, jedne zapachy są lepsze w jednej, a inne w drugiej firmie. Natomiast trwałość, wierność i intensywność zapachów jest bardzo zbliżona.
Myślę, że najważniejsze jest przyzwyczajenie klienta do zapachu. Przychodzą klienci z butelkami po "mistralówkach" i po nalaniu im "refanówek" wracają zawiedzeni i odwrotnie. Wydaje mi się, że wynika to z faktu, iż naprawdę niewielu z klientów używało "oryginałów" i zdanie na temat danych
kompozycji wyrobili oni sobie używając "zapachów alternatywnych" różnych firm
Reasumując: wg. mnie "najwyższa na rynku" jakość zapachów "Refana" to MIT stworzony przez
Dystrybutora, powielany przez przedstawicieli, który ma na celu wmówienie nam, że to jest powodem horrendalnych cen czegoś, co konkurencja oferuje o połowę taniej. Ciekawe, jak wytłumaczyć, dlaczego butelki i atomizery, są również droższe w "Refanie" niż gdzie indziej?
A propos: otwarcie "Refana" kosztowalo mnie 20.000 zł, a "Mistrala" 6.000 zł, przy podobnej ilości zapachów.

Mariusz 21.10.2004 *.bit17.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak ty kolego nie czujesz różnicy to radzę udać się do lekarza pierwszego kontaktu
Ja nie prowadze żadnej perfumeri ale jestem ich konsumentem
Jak twoje pracownice czy klijencji nie wiedza jak pachnie orginał widać nie macie taj sklepów z orginalnymi perfumami
Używam zapachu na litere F aby nie robić reklamy nie podam nazwy kupuje go w perfumeriach R
zaś kiedyś przyjaciele zrobili mi prezent i kupili mi ten sam zapch w perfumeri M
i wiesz jak pachniału perfumiarzu jak mydło glicerynowe
taki syf tam sprzedają ze głowa mała
proponuje sprzedawać wodę też pewnie nie poczujesz różnicy ani twoje pracownice ani klijenci
powodzenia

Anka 22.10.2004 *.212.69.71.182

Ile osób tyle różnych poglądów. Mariusz atakuje w dość niewyszukany sposób wszystkich, którzy "nie chwalą Refana" - wniosek nasuwa się sam. Próbuje pozostać neutralny, pisząc że ten interes "kiedyś się opłacał a teraz jest przesyt". Według mnie po prostu nie chce robić sobie konkurencji (jeśli wogóle prowadzi taką rozlewnię) Poniewaz jest to forum FRANCHISINGOWE (a tylko jedna firma z rodzaju "perfumy na mililitry" działa na tych zasadach) a ja działam jako jej biorca, czasami dorzucę swoje "trzy grosze". Inni wypowiadają sie po to aby zaoferować produkty firm konkurencyjnych w nieuczciwy sposób. W dodatku znajdują sobie "racjonalne wytłumaczenia" w stylu "jest ciężko, trzeba kombinować". Może potraktujemy to forum jako chat o wszystkim i niczym? Oczywiście można mówić o "perfumach na mililitry" ogólnie i tu mamy wolność słowa. Mam nadzieję, ze są tez tacy, którzy szukają wiarygodnych informacji:)
Wcześniej, ktoś zadał mi pytanie "Czy to się opłaca? - chodziło o Nicole. Odpowiadam - opłaca sie ale też nie chciałabym aby w Warszawie przybyło kilka kolejnych stoisk, które odbiorą mi potencjalnych klientów. Ważne jest dobre miejsce (jak chyba w większości biznesów) uczciwy najem i pracownicy. Perfumy Nicole sprzedają sie same. Jestem zadowolona. Wracając do pytania, jeśli chcesz otworzyć to zrób to w mieście gdzie jeszcze nie ma przesytu i w dobrym markecie, wynegocjuj dobry czynsz. Pozdrawiam.

Mariusz 22.10.2004 *.bjc82.neoplus.adsl.tpnet.pl

Anka mylisz się co do mnie
ja nie kogo nie atakuje po prostu mówię o jakosci perfum
nie wiem jak jest w NICOLU bo nigdy w nim nie byłe jest mi nie podrodze
Przynajmniej w moim mieście wydaje mi sie ze jest tego bardzo duzo
pozdrowienia dla Ani

Redakcja 25.10.2004 *.www.profitsystem.pl

263
Drodzy forumowicze!
Prosimy wzajemnie się nie obrażać! Dla sprawiedliwości usuwamy całą obraźliwą polemikę.

Mariusz 25.10.2004 *.biy217.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bardzo rozsądny krok!!!
dziękuje droga redakcji jesteście najlepsi!!!

pieczon 25.10.2004 *.aei190.internetdsl.tpnet.pl

5
Droga Redakcjo, dla sprawiedliwości proszę w takim razie o usunięcie wypowiedzi mariusza z 21.10 w której zaatakował mnie i od której wszystko się zaczęło, a która wydaje się umknęła Waszej uwadze.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.