Forum: Perfumy na mililitry - kosmetyki, biżuteria, upominki 40

Mariusz 25.10.2004 *.biy217.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ta wypowiedz jest opinią do której każdy ma prawo
Jezeli określenie perfumiarz Pana obraziło bardzo przepraszam więcej go nie uzyję
Jeszcze raz przepraszam

Aneta 26.10.2004 *.aei190.internetdsl.tpnet.pl


Przeczytałam sobie wypowiedzi na temat który też jest mi znany,
prowadze sklep z perfumami nalewanymi firmy "Mistral" w niewielkim ok 50 tyś. mieście,
trwa to jakiś rok czasu.W między czasie zamknęły się w tym mieście dwie moje konkurencje
"Refan" i "Nicole", klienci przychodząc do mnie twierdzili że zapachy konkurencji są nie
takie jak trzeba, szybciej wietrzeją a co najgorsze konkurencja twierdzi że to są orginały.
Zaopartuje się w towar w firmie "Mistral" i jestem bardzo zadowolona, proste,
zdrowe zasady bez zbędnych kosztów, b,dobry jakościowo towar z Francji, moi klienci są
zadowoleni a co za tym idzie ja również.

malina 26.10.2004 *.aaf151.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
Pani Aneto, Mistral sprowadza perfumy z Hiszpanii!! Refan z Bułgarii a zaprzyjaźniona firma z ktora współpracuje jakis czas (nie będę reklamować) sprowadza perfumy z Francji. Mam naprawdę duże doświadczenie z rozlewniami i proszę mi wierzyć, że Refan i firma z którą współpracuje ma najlepsze alternatywne perfumy na rynku. Nieco różnią się od siebie samych tzw. "tym czymś" ale są bardzo zbliżone do oryginału a co równie ważne są bardzo trwałe. Perfumy z Mistrala niektóre są naprawdę dobre ale są też takie które absolutnie nie przypominają nawet oryginału. Nicole natomiast zapachy ma bardzo zbliżone do oryginalnych lecz niestety są krótkotrwałe. Niestety konkurencji przybywa a właściciele stoisk cierpią z coraz to mniejszymi obrotami. Jednak życzę powodzenia i pozdrawiam

Aneta 27.10.2004 *.aei174.internetdsl.tpnet.pl

Do p.Maliny-krótki komemtarz odnośnie perfum firmy "Mistral", od pół roku są to fracuskie perfumy dużo lepsze jakościowo, polecam prosze sprawdzić - pozdrawiam.

malina 27.10.2004 *.aae147.neoplus.adsl.tpnet.pl

10
...ach to nie wiedziałam,że zmienili źródło, pewnie z korzyścią. Tylko jak w sierpniu wzięłam kilka próbek m.in coco mademoiselle to w niczym nie przypominały one oryginalnych zapachów. ...a od sierpnia zaraz minie 3 miesiące, więc te pół roku...hmmmm... a może to była jeszcze ich stara dostawa. Ech nie ma co, u nas w mieście zamknęło się kolejne stoisko z rozlewnią, widać już po żniwach

fatom 03.11.2004 *.bxl176.neoplus.adsl.tpnet.pl

9
Proszę Państwa czapki z głów, Dystrybutorzy czytają to forum i reagują. Od 1 listopada Firma Refan obniża ceny o 30%. Szkoda, że tak późno, dla niektórych być może za późno, ale chyba był to już ostatni moment przed "pęknięciem" sieci. Wprawdzie odbyło się to trochę tak jak w hipermarketach, najpierw podwyżka o 20% potem obniżka o 30%, ale i tak wiele produktów znacząco potaniało. A najważniejsze, że obniżka obejmuje też wody perfumowane. Nadal są one oczywiście droższe niż w sieciach konkurencyjnych, ale już tylko o 15-20%. Dzięki temu być może "zbłąkane owce" powrócą do macierzystej Firmy. Miejmy nadzieję, że obroty w końcu się ustabilizują i przestaną już spadać. Pozdrawiam kolegów i koleżanki z branży.

Redakcja 21.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263

Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" publikujemy wypowiedź przedstawicieli sieci Nicole, którzy skarżą się na niektórych swoich franczyzobiorców. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Kłamstwo krótko pachnie”
Przedstawiciele sieci Nicole skarżą się na niektórych swoich franczyzobiorców. Zdarza się, że kupują produkty z innego źródła niż dozwolone przez franczyzodawcę, bądź sprzedają dodatkowy asortyment.

marlin 18.07.2007 *.brj251.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
witam,
dyskusja o perfumach nalewanych zamarła, czyżby już wszyscy porezygnowali?
A tu tyle się wydarzyło.Przynajmniej w Refanie. Jeśli ktoś sprzedaje Refana, to prosze o opinie jak oceniacie nowego dytrybutora , firme Lanwar.
pozdrawiam

lena 26.07.2007 *.33-79.89-161.tel.tkb.net.pl

3
Witam serdecznie,
Uff! Czyżby wreszcie Pan Mariusz Szymański przestał mieszać perfumy i prowadzić smutną i tylko przez siebie rozumianą strategię na szkodę producenta??!

julka 06.09.2007 *.acet215.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Witam wszystkich!:)) chce, a w zasadzie zmierzam do zalozenia perfumerii w lokalu mojej mamy , Bede wspolpracowac z firmą Mistral oraz po czesci z Globe. Mam zamiar zamowic czesc zapachow od jednej firmy,czesc od drugiej. A duze karafki chce z kolei zamowic od refana,poniewaz mają zgrabny wyglad i w miare konkurencyjna cene. Co sądzicie na ten temat..??
czy perfumy sa dobrej jakosci? dostalam kilka probek z jednej i drugiej firmy i mysle,ze sa porownywalne, chociaz faktycznie coco madmoiselle i niektore inne nie przypominaja oryginalu i maja lekko "korzenny" zapaszek;)
Czy z zasadami wspolpracy, renomą oraz pewnoscia utrzymania sie na rynku jest wszystko OK??
pozdrawiam i bede wdzieczna za odpowiedz!

Bqula 03.02.2016 *.dmi22.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam wszystkich.
Pytanie kieruję głównie od osób, które prowadzą perfumerię Refan.

Jak wygląda współpraca? Czy w dzisiejszych czasach taki biznes ma prawo przetrwać w mejscowści do 10 000 mieszkańców? Jest sens próbować czy ten interes jest spisany na starty?

Asiula 04.08.2016 *.apn-77-115-28-60.dynamic.gprs.plus.pl

136

Widze, że otwiera się coraz więcej takich punktów. To naprawdę dobry pomysł na biznes?

Pamela 13.11.2017 *.apn-46-169-236-156.dynamic.gprs.plus.pl

70

perfumy na mililitry? o czymś takim to nigdy w życiu nie słyszałam.

Asiula 29.01.2018 *.apn-37-7-237-89.dynamic.gprs.plus.pl

136

To świetny pomysł na prezent. Żona na pewno była zadowolona

Asiula 29.01.2018 *.apn-37-7-237-89.dynamic.gprs.plus.pl

136

Teraz są dość popularne. W centrach handlowych można znaleźć punkty, w których sprzedawane są perfumy na mililitry.

Dorka 02.03.2020 *.nat2-5.finemedia.pl

1
Witam, widzę, że już dobre kilkanaście lat ciągnie się ta dyskujsja i firma Refan jest ciągle obecna. Zastawiam się nad otwarciem stoiska. Czy jest tu może ktoś kto prowadzi taki sklep i może powiedzieć czy jest to opłacalne? Będę wdzięczna za wszelkie informacje

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.