TEST: Czy nadszedł już czas na sprzedaż Twojej franczyzy?

Wtorek
14.04.2020
Czy uda mi się dotrzeć do potencjalnych franczyzobiorców i wybrać właściwe osoby?
 

Przede wszystkim należy stworzyć profil naszego franczyzobiorcy. Trzeba dobrze zastanowić się z kim chcemy współpracować i jakie cechy powinien mieć nasz partner. Każda branża, czy sieć ma swoją specyfikę, dlatego bardzo ważne jest dokładne określenie atrybutów naszych franczyzobiorców. Partner, który prowadzi salon spa prawdopodobnie posiada cechy, które nie są istotne u franczyzobiorców zarządzających serwisami samochodowymi. Trzeba więc dobrze oszacować cechy osobowościowe danej osoby, czy sprawdzi się w danej branży, czy będzie lubił swój biznes, czy też będzie kulą u jego nogi, bo tak naprawdę zawsze marzył o cukierni.

Podstawą są również kwestie finansowe i możliwości inwestycyjne potencjalnego partnera. Jest to niezbędne kryterium, które należy spełnić by zostać franczyzobiorcą danej sieci. Partnerzy powinni dysponować pieniędzmi nie tylko na inwestycję w dany koncept, ale muszą też mieć rezerwy na opłaty zobowiązań przez pierwsze miesiące prowadzenia działalności – czynsz, pensje, media itd.

Następnie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy doświadczenie i wykształcenie w danej dziedzinie jest istotne? Czy oferowany pakiet szkoleniowy dla franczyzobiorców jest w stanie zagwarantować fachową wiedzę o danym biznesie? Trzeba pamiętać, że najlepsi kandydaci wcale nie muszą wywodzić się z danej branży. Wiele firm stawia na ludzi, którzy przede wszystkim są zaangażowani, pracowici i otwarci na nowe wyzwania. Ponadto profil franczyzobiorcy może też określać wiek, płeć, stan cywilny oraz miejsce zamieszkania.

Zbiór tych i wiele innych informacji pozwoli łatwiej oszacować grupę potencjalnych franczyzobiorców oraz dowiedzieć się gdzie ich szukać, jak zbudować przekaz o modelu franczyzowym i jak prowadzić rekrutację.   


Jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na te pytania i inne informacje dotyczące franczyzy, umów się na niewiążące spotkanie z naszymi konsultantami. Wypełnij i wyślij formularz kontaktowy, napisz na adres doradztwo@profitsystem.pl lub zadzwoń +48 22 5608044 lub +48 22 5608045.


Wróć do wszystkich pytań testu


ekspert, członek zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców

POPULARNE NA FORUM

Ryzyko wspólników

Każdy, kto szuka solidnych i rzetelnych informacji podatkowych, powinien regularnie odwiedzać https://biegly-skarbowy.pl/blog/.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Kary umowne a PIT

https://biegly-skarbowy.pl/blog/ to prawdziwy przewodnik po świecie podatków, który pomaga mi podejmować lepsze decyzje biznesowe.

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Korekta stawki VAT przy transakcji z konsumentem

Szukasz rzetelnych porad dotyczących księgowości? Sprawdź https://biegly-skarbowy.pl/blog/ - mnóstwo cennych informacji!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
CIT a dywidenda

Wszystko, czego potrzebujesz wiedzieć o podatkach, znajdziesz na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Serdecznie polecam wszystkim biegłym skarbowym!

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Blokada rachunku

Jako biegły skarbowy cenię sobie dokładność, a artykuły znajdujące się na https://biegly-skarbowy.pl/blog/ zawsze spełniają moje oczekiwania. Są świetnym źródłem...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Przełomowy wyrok

Odkryłem https://biegly-skarbowy.pl/blog/, kiedy szukałem informacji o ulgach podatkowych dla firm. Każdy artykuł jest dobrze napisany i łatwo zrozumiały – polecam każdemu

1 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2024
Czy trzeba ujawnić strategię podatkową?

Znajdź wszystko o podatku od nieruchomości na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Świetnie napisane i łatwe do zrozumienia

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024
Kiedy przysługuje prawo do odliczenia?

Szczegółowe poradniki o podatkach lokalnych tylko na https://biegly-skarbowy.pl/blog/. Bardzo polecam!

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2024