Osoba, która chciałaby zostać naszym franczyzobiorcą powinna posiadać ok. 50 tys. zł na inwestycję, przy czym 40 tys. zł to koszt opłaty licencyjnej.
Magdalena Oleszkowicz, prokurent DGE Bruxelles Polska
Wtorek
08.11.2016
Pomagamy przedsiębiorcom uzyskać dotacje na rozwój ich firm – mówi Magdalena Oleszkowicz, prokurent DGE Bruxelles Polska.
 

Czym zajmują się franczyzobiorcy DGE Bruxelles?
Ich głównym zadaniem jest pomoc przedsiębiorcom w uzyskaniu wszelkiego rodzaju dotacji ułatwiających prowadzenie biznesu, m.in.: z Unii Europejskiej (perspektywa 2014-2020), z funduszy norweskich, z systemu zielonych inwestycji GIS, ze środków krajowych czy europejskich, np. program Horyzont 2020. My, jako centrala, zbieramy informacje o wszystkich aktualnie dostępnych możliwościach współfinansowania projektów i wspieramy biura franczyzowe szkoląc je oraz weryfikując przygotowaną przez nich dokumentacje konkursową. Pracownicy biur DGE doradzają klientom wybierając najbardziej optymalny dla nich konkurs, a następnie przygotowują wnioski umożliwiające ich pozyskanie. Gdy to się uda, pomagamy zarządzać projektami i doradzamy w zakresie ich rozliczania. Naszymi kientami są przede wszystkim przedsiębiorstwa, lecz także instytucje publiczne, np. szpitale, jednostki badawczo-naukowe (w tym Instytuty PAN), szkoły i uczelnie wyższe, placówki kulturalne (np. muzea), jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe i non profit.

Ile trzeba mieć pieniędzy na inwestycję w wasz koncept?
Osoba, która chciałaby zostać naszym franczyzobiorcą powinna posiadać ok. 50 tys. zł na inwestycję, przy czym 40 tys. zł to koszt opłaty licencyjnej. Po podpisaniu umowy franczyzowej przedsiębiorca raz w roku będzie zobowiązany płacić opłatę bieżąca w wysokości 10 tys. zł. Nie pobieramy opłat na fundusz marketingowy. Koszty związane z przystąpieniem do sieci, zgodnie z opracowanym biznesplanem, powinny zwrócić się maksymalnie po 1-1,5 roku działalności. Wszystko zależy od aktywności biznesowej franczyzobiorcy, profilu obsługiwanych przez niego klientów oraz wartości projektów.

W jakich rejonach szukacie franczyzobiorców?
Obecnie w naszej sieci działa dziewięciu franczyzobiorców. Nowi partnerzy poszukiwani są na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem województw, w których nie ma jeszcze biura marki, czyli: wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, lubuskiego i podlaskiego.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Program do fakturowania

Poszukuję jakiegoś dobrego programu do fakturowania. Może być płatny. Zależy mi na tym, abym mógł w każdej chwili i z każdego miejsca wystawić fakturę. Grunt to...

1 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

No moim zdaniem to warto nawet do małych firm zatrudnić jakąś kancelarię adwokacką. Bo w sumie wszystko zależy od tego, jaki jest to biznes, jak duże transakcje itp. I...

18 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Polecam skontaktować się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, oni zajmują się zarówno sprawami karnymi, cywilnymi jak i przygotowaniem i sprawdzeniem umów. Sama...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Skontaktuj się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, mi pomogli szybko zakończyć sprawę rozwodowa z orzeczeniem winy męża.

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

8 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Czy w przypadku wypadków komunikacyjnych można powołać się na ubezpieczenie od NW?

50 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Poszukiwane osoby oszukane na polisach

Miałam kiedyś polisę w Scandii. Udało mi się odzyskać pieniądze. Pomogła mi w tym pewna osoba, świadcząca usługi za przystępną cenę, co istotne rozliczenie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 22.08.2018