Oferujemy szereg szkoleń z zakresu sprzedaży, a także obsługi serwisowej urządzeń. Każdy przyszły współpracownik otrzymuje pełne kompendium wiedzy, potrzebnej w prowadzeniu punktu z akcesoriami GSM.
Jakub Ilczewski, specjalista do spraw rozwoju sieci TeleExpert
Niedziela
08.10.2017
Potrzeba od 50 do 150 tys. zł, żeby otworzyć punkt z akcesoriami GSM – mówi Jakub Ilczewski, specjalista do spraw rozwoju sieci TeleExpert.
 

GSM to bardzo konkurencyjna branża?
To branża, która ciągle się rozwija, dlatego musimy być stale na bieżąco. Nas wyróżnia wyjątkowy asortyment akcesoriów, sygnowanych własną marką teleExpert. W ofercie posiadamy również oryginalne produkty znanych producentów. Oprócz sprzedaży i skupu telefonów oraz bogatego wyboru akcesoriów oferujemy także profesjonalny serwis. Posiadamy najnowocześniejszy certyfikowany sprzęt serwisowy oraz diagnostyczny. Rozszerzamy również zakres działań, poprzez wprowadzanie serwisu laptopów i komputerów PC. Szkolimy pracowników w tym kierunku. Co ważne, używamy oryginalnych podzespołów, podczas gdy rynek zalewają dzisiaj tanie zamienniki, które bardzo odbiegają jakością od oryginału. Dzięki dobrej współpracy z największymi hurtowniami w Polsce i w Europie uzyskujemy świetne ceny podzespołów, co oczywiście przekłada się na zadowolenie klientów. Pod naszym szyldem prowadzimy zarówno salony sprzedaży, jak i stoiska – wyspy handlowo-usługowe. Obecnie mamy w Polsce 8 własnych punktów i 8 franczyzowych.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Nie mamy konkretnych wymagań co do franczyzobiorców. Oferujemy szereg szkoleń z zakresu sprzedaży, a także obsługi serwisowej urządzeń. Każdy przyszły współpracownik otrzymuje pełne kompendium wiedzy, potrzebnej w prowadzeniu tego typu działalności. Dlatego osoba wcześniej nie związana z naszą branżą szybko może się w niej odnaleźć.

Jaką kwota trzeba dysponować na start inwestycji?
Z doświadczenia możemy powiedzieć że w zaokrągleniu jest to kwota od ok. 50 tys zł do około 150 tys. Wszystko zależy od konkretnego miejsca, wymagań galerii handlowej, wielkości punktu, tego, czy ma to być wyspa czy salon z zapleczem itp. Wyposażenie punktu to głównie narzędzia serwisowe, których koszt waha się od około 1,5 tys. zł za podstawowy sprzęt do ok. 8 tys. zł za elementy już zaawansowane. Kolejne wydatki to oczywiście telefony oraz akcesoria. Tu kwoty wahają się od 10 do 15 tys. zł. Opłata licencyjna wynosi 5 tys. zł netto. Franczyzowa opłata stała zawiera opłatę marketingową i jest zależna od lokalizacji punktu. Zawiera się w widełkach od 500 do 2 tys. zł. Szacunkowy czas zwrotu z inwestycji to zwykle okres od 6 do 12 miesięcy.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska

mwojniak@franchising.pl