Prezentujemy pomysły na firmę, w które warto zainwestować. Krok po kroku opisujemy, jak otworzyć salon fryzjerski, centrum nauczania, bistro, agencję filmową, usługi rozwodowe i firmę stolarską. Podpowiadamy, które biznesy dobrze jest prowadzić z rodziną. Zdradzamy, czy opłaca się porzucić korporację i założyć hodowlę alpak.
 

W listopadowym wydaniu 11/2017 (153)

RAPORT SPECJALNY

Otwórz firmę rodzinną
Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, jak mówi przysłowie. Tymczasem rzeczywistość pokazuje, że w biznesie trudno o lepszych wspólników niż bliscy.

STAŁO SIĘ

Biznes czeka na człowieka
Robienie pieniędzy jest sztuką, praca również jest sztuką, lecz najlepszą sztuką na świecie jest dobry interes. Tak przynajmniej twierdził Andy Warhol.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Licencja od szefa kuchni
Kurt Scheller uruchomił sieć bistro sygnowanych swoim nazwiskiem. Kto może zostać jego franczyzobiorcą?

Ćwicz umysł i zarabiaj
Potencjał ludzkiego mózgu jest o wiele większy, niż możemy sobie wyobrazić. Franczyzobiorcy Brain Child Learning uczą dzieci, jak go wykorzystać.

Z mebli będzie zysk
Czy mała firma meblarska może rywalizować z branżowymi potentatami? Okazuje się, że nieduzi producenci mebli na zamówienie nie narzekają na brak klientów.

Agencja filmowa dla zwierząt
Jak zrobić ze zwierzaka gwiazdę wielkiego ekranu? Wiedzą to właściele Dog Star. Czy biznes w niszy się opłaca?

I nie odpuszczę ci aż do śmierci
Niepowodzenie życiowe: rozwód, osamotnienie i strata pieniędzy mogą dać nadludzką motywację do działania. Jeśli ta sytuacja dotyczy kobiety – możemy się spodziewać nawet powstania firmy. I sukcesu – „jemu na złość”.

Zamiast pracy w korpo, hodowla alpak
Hodowla alpak to pomysł na biznes dla rolników, hodowców, a także tych, którzy marzą, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady...

Popyt na loki i koki
Kiedyś tylko fryzjerzy z tytułem mistrza mogli otworzyć salon fryzjerski. Dziś na rynku działa wiele takich punktów, niekoniecznie prowadzonych przez fryzjerów. Najlepiej radzą sobie te, które w ofercie mają zarówno usługi fryzjerskie,
jak i kosmetyczne.

E-FIRMA

Pieniądze ze śmieci, czyli jak zarabić na upcyklingu
Stara dętka rowerowa, zużyty baner reklamowy czy niedziałający mechanizm zegarka. Dla jednych śmieci, a dla właścicieli sklepu Deko Eko surowiec na nową torbę, biżuterię czy element wystroju wnętrza. Ile można zarobić na upcyklingu?

SUPERTEMAT

Jazda po zyski
Koniunktura na rynku motoryzacyjnym kwitnie. Dobry trend można wykorzystać we franczyzie.

Na drodze do firmy
Wypożyczalnia aut, salon autodetailingu albo salon partnerski producenta motoryzacyjnego – takie biznesowe możliwości stoją przed potencjalnymi biorcami licencji.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Kangoor, Lucart, Rentis, Romet, Ziebart.

Firma na telefon
Żeby sprzedać kolejny telefon albo aktywację trzeba walczyć, a to oznacza coraz szerszą ofertę. Branża telekomunikacyjna staje się coraz bardziej konkurencyjna. Wsparcie franczyzodawcy jest w tym przypadku nie do przecenienia.

Pokonać konkurencję
Współpraca z dobrym franczyzodawcą pozwala nie tylko przetrwać na rynku, lecz także rozwinąć biznes.

W artykule opisane są warunki przystapienia do: Monument9, Telackes.com, Teleexpert, Play Krismilton, Play Partner.

MÓJ FRANCHISING

Bankowy tercet

– Trudno dziś powiedzieć, jak będzie wyglądał rynek usług finansowych za 3-4 lata. Dlatego warto wiązać się z franczyzodawcą, który nie boi się innowacji – mówią Bartłomiej Przeździk i Piotr Kieczeń, partnerzy Nest Banku.

WŁASNY BIZNES

Agnieszka Kaczorowska rozkręca szkołę tańca
– Szkół tańca jest dużo, wchodzić na rynek z taką samą ofertą byłoby biznesową głupotą. Ale znalazłam sposób, żeby się wyróżnić – mówi Agnieszka Kaczorowska, tancerka, właścicielka szkoły tańca Danceworld.

KATALOG FRANCZYZ I SYSTEMÓW PARTNERSKICH

364 pomysły na firmę. Spróbować może każdy.
Franchising, umowa agencji lub partnerstwa to sposoby na własny biznes. A własny biznes to najlepsza droga do satysfakcjonujących zarobków.

ABC FIRMY

Zatrudniamy pracownika

Przy zatrudnianiu pracownika przepisy nakładają na pracodawcę szereg obowiązków. Choć są możliwości, by scedować je na kogoś innego.

ABC FRANCZYZY

Czy umowa franczyzowa jest bezpieczna?
Na jakie postanowienia w umowie franczyzowej należy zwrócić szczególną uwagę? Poniżej kilka podpowiedzi.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING możesz zamówić przez internet w księgarni portalu Franchising.pl (pojedyncze egzemplarze, prenumerata, numery archiwalne, wydania w formie pliku pdf). Magazyn jest dostępny także w sprzedaży detalicznej w sieci salonów prasowych EMPiK, Inmedio / Relay, Kolporter, Top Press, Ruch a także w sklepie Publio.pl.

Miesięcznik dostępny jest także w wersji elektronicznej na tablety i smartfony w:


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 numerów w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych numerów miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera wydanie, od którego rozpocznie się okres prenumeraty. W pierwszej przesyłce wysyłamy miesięczniki, które ukazały się dotychczas. Kolejne numery będą nadawane w pierwszym dniu sprzedaży bezpośrednio z drukarni.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza Polskę:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Zamówienia wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu otrzymania zapłaty lub potwierdzeniu zamówienia pobraniowego. Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski to zazwyczaj od 1 do 5 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK
  • Google Pay, Apple Pay, Masterpass,
  • karta: Visa, Mastercard, Maestro: (debetowa lub kredytowa),
  • bankowość internetowa: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander,
  • tradycyjny przelew bankowy: (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni),
  • pobranie: zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Proforma

Jeżeli potrzebują Państwo proformy do dokonania płatności przelewem prosimy o zamieszczenie informacji w uwagach podczas składania zamówienia. Proformę prześlemy na wskazany adres mailowy.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48 22 560 80 22.

Dane firmy

PROFIT system Sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP 5222550821, REGON 016299073, KRS:183748