Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus
Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus / "Wprawdzie nadal 2/3 właścicieli firm decyduje się na prowadzenia windykacji własnymi siłami, jednakże po bezskutecznych działaniach udaje nam się ich przekonać, że współpraca z nami przynosi szybkie korzyści i rozwiązuje problemy związane z płatnościami".
Środa
25.04.2018
– Wystarczy 11 tys. zł, żeby otworzyć biuro windykacyjne – mówi Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus.
 

Jakie są prognozy dla rynku wierzytelności?
Rynek wierzytelności utrzymuje tendencje wzrostową od wielu lat. Jego wartość szacowana jest na 105 mld zł z przyrostem rok do roku o 7-8 proc. Firmy z branży energetycznej, banki, firmy ubezpieczeniowe oraz telekomunikacyjne wciąż chętnie będą sprzedawać długi, więc perspektywy rynku dla firm windykacyjnych są obiecujące. Segment w którym my pracujemy, czyli głównie wierzytelności przedsiębiorstw, ma również dobre prognozy z powodu permanentnych problemów z terminowymi płatnościami oraz rosnącej świadomości przedsiębiorców, co do potrzeby korzystania z firm zewnętrznych. Beneficjentami dobrej koniunktury gospodarczej i poprawy płynności nie są wszyscy gracze na rynku. Małe i średnie firmy, które obsługujemy, nie odnotowały znacznej poprawy płynności, a niektóre branże np. branża budowlana muszą się zmierzyć nie tylko z zatorami płatniczymi, lecz także z odwróconym VATem co jeszcze pogarsza ich płynnośc finansową. Firmy z branży transportowej, branży spożywczej lub świadczące usługi dla kontrahentów zagranicznych, są stale narażone na  ryzyko zaległych płatności w całej Europie.

Czy przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług firm windykacyjnych?
Wprawdzie nadal 2/3 właścicieli firm decyduje się na prowadzenia windykacji własnymi siłami, jednakże po bezskutecznych działaniach udaje nam się ich przekonać, że współpraca z nami przynosi szybkie korzyści i rozwiązuje problemy związane z płatnościami. Działamy skutecznie, dbając przy tym o relacje naszych klientów z ich kontrahentami. Nasi klienci nie muszą się też obawiać o niepotrzebne koszty, gdyż nasze kompleksowe usługi oparte są na prowizji od sukcesu.

Oferujemy również monitoring faktur przed terminem płatności. Dzięki prewencji, firmy z dużą liczbą kontrahentów oraz faktur, mogą poprawić wpływy gotówki nawet do 30 proc. Straetus zdobywa również pozycje, dzięki swojej przewadze konkurencyjnej polegającej na skutecznym działaniu w odzyskiwaniu należności poza granicami kraju. Nasza firma obejmuje swoim zasięgiem całą Europę, stąd jesteśmy w stanie pomóc praktycznie każdemu eksporterowi w jego walce z nierzetelnymi płatnikami.

Jaką kwotą musi dysponować potencjalny franczyzobiorca Staetus?
Wystarczy 11 tys. zł na start, bo tyle wynosi opłata wstępna. Nasz biznes nie wymaga wynajmowania lokalu, dlatego inwestycja nie jest wysoka. W trakcie współpracy pobieramy opłatę bieżącą w wysokości 15 proc. od obrotu.

Na co franczyzobiorca może liczyć w zamian?
Razem z franczyzobiorcą budujemy biznesplan oraz pomagamy w ustalaniu planu działań. W ramach szkoleń przekazujemy wiedzę dotyczącą sprzedaży naszych usług i windykacji. Będąc częścią zespołu międzynarodowego, dajemy możliwość dostępu do światowej sieci windykacyjnej, według wypracowanych procesów, co gwarantuje jakość, skuteczność i szybkość działania.

Wszystkie nasze umowy z kancelariami prawnymi, oraz z siecią windykatorów terenowych, mogą obejmować naszych franczyzobiorców.  Nasi franczyzobiorcy dzięki temu mogą zapewnić kompleksowe usługi w kraju i za granicą. Oprócz tego franczyzobiorca otrzyma m.in. dostęp do  systemu komputerowego, który pomaga w zarządzaniu prowadzonymi sprawami, stronę internetową oraz materiały reklamowe. Zapewniamy również wsparcie w prowadzeniu kampanii reklamowej placówki we współpracy z naszą agencją reklamową.

Przez pierwsze sześć miesięcy franczyzobiorca może korzystać nieodpłatnie z prowadzenia spraw windykacyjnych przez centralę. Później jest to również możliwe, ale odpłatnie. Franczyzobiorca musi zdecydować czy woli nadal korzystać z tej opcji, czy zatrudnić pracownika do prowadzenia spraw windykacyjnych.

Rozmawiała Anna Smolińska


PRZECZYTAJ ARTYKUŁY

IBinder stawia na rozwój /16.03.2019

– Chcemy do końca roku 2019 podpisać umowę z sześcioma franczyzobiorcami iBinder w Polsce – mówi Mariusz Janikowski, specjalista ds. kontaktu z franczyzobiorcami.

Lokalny biznes /26.02.2019

– Do grudnia 2019 roku chcielibyśmy mieć 50 funkcjonujących portali na terenie całego kraju – mówi Mariusz Frej, dyrektor ds. rozwoju sieci sprzedaży TwojeMiasto.poleca.to.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Piotr Polk na Targach Franczyza /04.10.2017

Gościem specjalnym Forum Edukacyjnego na XV Targach Franczyza będzie Piotr Polk, aktor i właściciel marki meblarskiej „by Polk”.

Sprawdzone pomysły na firmę w zasięgu ręki /28.10.2017

15. Targi Franczyza za nami. Po nich czas na katowickie targi Pomysł na firmę. Ich kolejna edycja już wiosną.

POPULARNE NA FORUM

Jak pozycjonować stronę internetową?

Samodzielne pozycjonowanie strony nie jest łatwą sprawą. Sama próbowałam ale niestety efekty były niezbyt zadowalające, więc w końcu po namowach znajomych zwróciłam...

77 wypowiedzi
ostatnia 23.04.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

77 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019
Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Niby dobry pomysł, ale ta franczyza niczego Tobie nie daje, nie da się zarobić, ponieważ I tak większe firmy mają lepsze ceny, a to jest najważniejsze dla potencjalnego...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2019
Gadżety reklamowe - co zamówić?

U mnie super sprawdziły się brendowane soki owocowe i woda dla klientów. Prowadzę biznes dla klientów premium, więc butelki z własnym logiem robiły zawsze dobre...

92 wypowiedzi
ostatnia 14.02.2019
Szkolenia menedżerskie

Szkolenia to szczególny element w pracy np. handlowca, dobrze jest przyłożyć się do organizacji takiego wydarzenia. Nasza firma organizowała ostatnio szkolenie dla...

28 wypowiedzi
ostatnia 06.02.2019
Szkolenia dla handlowców - co polecacie?

Myślę, że nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. Szkolenie dla handlowców powinno być dostosowane pod produkt, jak i również pod politykę firmy. Co więcej myślę, że...

43 wypowiedzi
ostatnia 06.02.2019
Drukarnia w Warszawie

a daj znać na czym chcesz drukować ten baner to będzie łatwiej doradzić :)

4 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2018
Drukarnia w Warszawie

przykro mi, ale baneru nigdy nie miałam okazje drukować... :(

4 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018