Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus
Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus / "Wprawdzie nadal 2/3 właścicieli firm decyduje się na prowadzenia windykacji własnymi siłami, jednakże po bezskutecznych działaniach udaje nam się ich przekonać, że współpraca z nami przynosi szybkie korzyści i rozwiązuje problemy związane z płatnościami".
Środa
25.04.2018
– Wystarczy 11 tys. zł, żeby otworzyć biuro windykacyjne – mówi Mariusz Pietuszyński, członek zarządu firmy Straetus.
 

Jakie są prognozy dla rynku wierzytelności?
Rynek wierzytelności utrzymuje tendencje wzrostową od wielu lat. Jego wartość szacowana jest na 105 mld zł z przyrostem rok do roku o 7-8 proc. Firmy z branży energetycznej, banki, firmy ubezpieczeniowe oraz telekomunikacyjne wciąż chętnie będą sprzedawać długi, więc perspektywy rynku dla firm windykacyjnych są obiecujące. Segment w którym my pracujemy, czyli głównie wierzytelności przedsiębiorstw, ma również dobre prognozy z powodu permanentnych problemów z terminowymi płatnościami oraz rosnącej świadomości przedsiębiorców, co do potrzeby korzystania z firm zewnętrznych. Beneficjentami dobrej koniunktury gospodarczej i poprawy płynności nie są wszyscy gracze na rynku. Małe i średnie firmy, które obsługujemy, nie odnotowały znacznej poprawy płynności, a niektóre branże np. branża budowlana muszą się zmierzyć nie tylko z zatorami płatniczymi, lecz także z odwróconym VATem co jeszcze pogarsza ich płynnośc finansową. Firmy z branży transportowej, branży spożywczej lub świadczące usługi dla kontrahentów zagranicznych, są stale narażone na  ryzyko zaległych płatności w całej Europie.

Czy przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług firm windykacyjnych?
Wprawdzie nadal 2/3 właścicieli firm decyduje się na prowadzenia windykacji własnymi siłami, jednakże po bezskutecznych działaniach udaje nam się ich przekonać, że współpraca z nami przynosi szybkie korzyści i rozwiązuje problemy związane z płatnościami. Działamy skutecznie, dbając przy tym o relacje naszych klientów z ich kontrahentami. Nasi klienci nie muszą się też obawiać o niepotrzebne koszty, gdyż nasze kompleksowe usługi oparte są na prowizji od sukcesu.

Oferujemy również monitoring faktur przed terminem płatności. Dzięki prewencji, firmy z dużą liczbą kontrahentów oraz faktur, mogą poprawić wpływy gotówki nawet do 30 proc. Straetus zdobywa również pozycje, dzięki swojej przewadze konkurencyjnej polegającej na skutecznym działaniu w odzyskiwaniu należności poza granicami kraju. Nasza firma obejmuje swoim zasięgiem całą Europę, stąd jesteśmy w stanie pomóc praktycznie każdemu eksporterowi w jego walce z nierzetelnymi płatnikami.

Jaką kwotą musi dysponować potencjalny franczyzobiorca Staetus?
Wystarczy 11 tys. zł na start, bo tyle wynosi opłata wstępna. Nasz biznes nie wymaga wynajmowania lokalu, dlatego inwestycja nie jest wysoka. W trakcie współpracy pobieramy opłatę bieżącą w wysokości 15 proc. od obrotu.

Na co franczyzobiorca może liczyć w zamian?
Razem z franczyzobiorcą budujemy biznesplan oraz pomagamy w ustalaniu planu działań. W ramach szkoleń przekazujemy wiedzę dotyczącą sprzedaży naszych usług i windykacji. Będąc częścią zespołu międzynarodowego, dajemy możliwość dostępu do światowej sieci windykacyjnej, według wypracowanych procesów, co gwarantuje jakość, skuteczność i szybkość działania.

Wszystkie nasze umowy z kancelariami prawnymi, oraz z siecią windykatorów terenowych, mogą obejmować naszych franczyzobiorców.  Nasi franczyzobiorcy dzięki temu mogą zapewnić kompleksowe usługi w kraju i za granicą. Oprócz tego franczyzobiorca otrzyma m.in. dostęp do  systemu komputerowego, który pomaga w zarządzaniu prowadzonymi sprawami, stronę internetową oraz materiały reklamowe. Zapewniamy również wsparcie w prowadzeniu kampanii reklamowej placówki we współpracy z naszą agencją reklamową.

Przez pierwsze sześć miesięcy franczyzobiorca może korzystać nieodpłatnie z prowadzenia spraw windykacyjnych przez centralę. Później jest to również możliwe, ale odpłatnie. Franczyzobiorca musi zdecydować czy woli nadal korzystać z tej opcji, czy zatrudnić pracownika do prowadzenia spraw windykacyjnych.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Drukarnia w Warszawie

przykro mi, ale baneru nigdy nie miałam okazje drukować... :(

3 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

no to pierwsza drukarnia jaka przychodzi mi na myśl to Polimax na Nowoursynowskiej. Skontaktuj się z nimi i poproś o wycenę - mają tam atrakcyjne ceny więc pewnie...

3 wypowiedzi
ostatnia 16.12.2018
Drukarnia w Warszawie

Szukam drukarni w Warszawie, która za przystępną cenę zajmie się wydrukiem baneru. Zalezy mi też na tym, aby przez cenę nie ucierpiała jakość tego wydruku. Pomocy :)

3 wypowiedzi
ostatnia 09.12.2018
Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

hej a może spróbuj z nimi, są bardzo elastyczni i swoje nadruki możesz dać i zaprojektować i wielkości różne i sposoby montażu :)

45 wypowiedzi
ostatnia 19.11.2018
Jaka drukarnia online?

Ja od dawna drukuje w AQRAT.pl. Bardzo fajna drukarnia, nie są online ale mają świetnych opiekunów, dopilnowują wszystkiego, doradza, poprawia pliki i mam zawsze wszystko...

45 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ja jakoś nie mam przekonania do drukarni online, nie zawsze jakość jest dobra, wolę iść do sprawdzonej drukarni na mieście. Od razu widze co i jak itd.

45 wypowiedzi
ostatnia 30.10.2018
Reklama w social media

Oprócz social media warto również wybrać pozycjonowanie. Sama reklama w SM może nie wystarczyć, chociaż nie wiem z jakiej branży jesteś.

3 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Jaka drukarnia online?

Polecam wpisać w Google Web-to-Print Wizytówki,ulotki a już niedługo zamawiam u nich kalendarze a wszystko w korzystnej(lepszej na razie nie znalazłem) i to wszystko z...

45 wypowiedzi
ostatnia 03.10.2018