Ekipa wielozadaniowa / Obecnie Grupę WGN tworzy ponad pół tysiąca menedżerów, agentów, doradców ds. nieruchomości, finansów, obsługi deweloperskiej, analityków, prawników, speców od reklamy i PR.
Niedziela
12.08.2018
– Partnerem do rozmów jest dla nas każdy, ale franczyzobiorcami mogą zostać nieliczni – mówi Leszek Michniak, prezes grupy WGN.
 

Jak duża jest dziś sieć biur WGN?
Mamy trzy placówki własne i 78 jednostek partnerskich. Oprócz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, WGN posiada też działy zajmujące się pomocą w uzyskiwaniu kredytów, ubezpieczaniu czy urządzaniu mieszkań. Do końca roku chcielibyśmy poszerzyć sieć o kolejne 18-20 oddziałów. Praktycznie mamy już biura w każdym większym mieście Polski. Trwają obecnie zaawansowane rozmowy na temat otwarcia oddziałów w Berlinie, Londynie, a także trzech biur w Warszawie. Stawiamy sobie za cel bycie trzy kroki przed konkurencją.

WGN to najstarsza polska sieć franczyzowa, zajmująca się obrotem nieruchomościami. Jak to się stało, że zdecydowaliście się na rozwój poprzez franczyzę?
Działamy na rynku od 27 lat, a sieć franczyzową budujemy od 25. Rozwój rynku nieruchomości w Polsce, tak na serio, zaczął się z początkiem lat 90. ubiegłego wieku. W roku 1991 założyłem Wielką Giełdę Nieruchomości. Pierwsze biuro powstało w stolicy Dolnego Śląska. Zaczynałem bardzo skromnie – od wynajmowanego 14,5 metrowego biura, by po sześciu latach WGN stał się właścicielem kamienicy w centrum Wrocławia. Do dzisiaj znajduje się tam siedziba centrali WGN. W 1993 roku WGN posiadał już trzy własne biura we Wrocławiu. W założeniach firma miała otwierać placówki własne na terenie całej Polski. Jednak zakładanie oddziałów w odległych miastach wiązałoby się z dużymi inwestycjami, wkładem pracy, a co najważniejsze – nadzorowaniem dziesiątek agentów na odległość. W tym samym czasie na mojej drodze pojawił się człowiek, który podzielił się ze mną swoim doświadczeniem pozyskanym z rynku amerykańskiego. Przez pół roku przekonywał mnie do współpracy na zasadach – nieznanej do tej pory w Polsce – franczyzy. Było to pionierskie i bardzo nowatorskie rozwiązanie jak na początek lat 90. XX wieku. Pierwszy oddział franczyzowy został uruchomiony w Jeleniej Górze. W roku 2000 Grupa WGN liczyła już 48 biur w całej Polsce. A trzy lata później utworzono pierwsze biura za granicą, na Węgrzech i w Rosji. Obecnie Grupę WGN tworzy ponad pół tysiąca menedżerów, agentów, doradców ds. nieruchomości, finansów, obsługi deweloperskiej, analityków, prawników, speców od reklamy i PR.

Kto może zostać franczyzobiorcą WGN?
Partnerem do rozmów jest dla nas każdy, ale franczyzobiorcami mogą zostać tylko nieliczni. Ludzie nastawieni na sukces, głodni wiedzy i ponadprzeciętni menedżerowie, którzy potrafią budować i prowadzić własne zespoły, są dla nas idealnymi partnerami. Średni staż biura WGN to ponad 8 lat współpracy, gwarantującej duże przychody dla franczyzobiorców. Blisko trzydziestoletnie doświadczenie na rynku pozwala nam osiągać rekordową liczbę bezpiecznych transakcji, również na rynku międzynarodowym. Do naszej sieci przystępują zarówno kandydaci z doświadczeniem branżowym (w tym także osoby przechodzące z innych sieci franczyzowych), jak i ci, którzy stawiają pierwsze kroki na tym rynku. Dla tych ostatnich przygotowaliśmy, oprócz startowego przeszkolenia, szereg szkoleń w ramach Akademii Rynku Nieruchomości i Inwestycji WGN.

Ile trzeba zainwestować w otwarcie biura franczyzowego?
Minimalna kwota inwestycji to 10 tys. zł – dotyczy to tych kandydatów, którzy posiadają już w pełni wyposażony lokal na potrzeby usług. W tej sumie zawiera się też opłata za przystąpienie do sieci, która wynosi 3 tys. zł. Opłaty franczyzowa i marketingowa uzależnione są od wielkości miasta i ustalane indywidualnie z kandydatami. Nie ma opłat od obrotów, ani kar za działalność konkurencyjną po zakończeniu współpracy. Partner otrzymuje od nas m.in.: wzory ok. 200 dokumentów, niezbędnych do prowadzenia oddziału, dostęp do profesjonalnych oprogramowań, przechodzi szkolenia z zakresu prowadzenia działalności pośrednictwa, budowania zespołu agentów, pozyskiwania klientów i doprowadzania do bezpiecznych transakcji. Przewagą Grupy WGN nad innymi sieciami franczyzowymi jest niewątpliwe partnerski model współpracy, jasne i przejrzyste zasady oraz nacisk nałożony na wyszkolenie profesjonalistów, którzy potrafią bezpiecznie przeprowadzać transakcje nawet o kilkudziesięciomilionowej wartości.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska


Leszek Michniak, prezes Grupy WGN / "Średni staż biura WGN to ponad 8 lat współpracy, gwarantującej duże przychody dla franczyzobiorców. Blisko trzydziestoletnie doświadczenie na rynku pozwala nam osiągać rekordową liczbę bezpiecznych transakcji, również na rynku międzynarodowym".

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017