Opłaca się słuchać
Czy to dobry moment na inwestycję w biznes edukacyjny?
Branża od kilku lat rośnie w siłę. Przybywa nowych firm, które oferują coraz szerszy wachlarz usług. Mam na myśli zarówno małe lokalne, jak i duże międzynarodowe firmy. Jest też coraz większa konkurencja w poszczególnych obszarach edukacji. Dzięki skumulowanemu marketingowi wszystkich tych firm – wzrasta również świadomość rodziców. Jeżeli dołożymy do tego efekt wywołany programem 500+ to perspektywy rozwoju branży wyglądają obiecująco.
Warto zauważyć, że większa liczba podmiotów działających na rynku coraz bardziej przekłada się na ich profesjonalizację – jakość zaczyna mieć pierwszorzędne znaczenie. Rodzice są gotowi płacić więcej, ale za dobrej jakości zajęcia.
Z drugiej strony najbardziej aktywni rodzice dostrzegają problem, jakim jest zmęczenie dzieci zbyt dużą liczbą zajęć pozalekcyjnych. Tydzień ma tylko 7 dni i dłuższy nie będzie. Dlatego coraz staranniej wybierają zajęcia, na które zapisują swoje pociechy. My gwarantujemy wysoką jakość warsztatów, konkretny program, dlatego z powodzeniem udaje nam się poszerzać grono klientów.
Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Idealny kandydat na franczyzobiorcę Edukido powinien mieć doświadczenie menedżerskie. Musi chcieć nie tylko zarabiać konkretne pieniądze, lecz także realizować wyższy cel. Dobrze, żeby miał doświadczenie w pracy z dziećmi, choć nie jest to warunek konieczny. Może być przedsiębiorcą, nauczycielem, byłym pracownikiem korporacji. I co ważne, nie musi posiadać lokalu na własność. My pomagamy w wynajmie najbardziej optymalnego, franczyzobiorca może również prowadzić zajęcia w wynajętych salach w szkołach.
Ile trzeba mieć pieniądze na inwestycję?
Od 16,5 tys. zł do 50 tys. zł. Kwota waha się w zależności od stanu lokalu, jaki zdecyduje się wynająć franczyzobiorca. Poza tym wpływ na wysokość inwestycji ma też wielkość i atrakcyjność obszaru, na którym będzie chciał mieć wyłączność terytorialną.
W jakich miastach chcecie otwierać swoje placówki?
W całej Polsce, w miejscowościach od 10 tys. mieszkańców, a także w gminach od 20 tys. mieszkańców. Biznes doskonale działa także w obszarach wiejskich. Uważamy, że maksymalny obszar jaki powinien przypadać na jednego franczyzobiorcę nie powinien być zamieszkany przez więcej niż 140 tys. mieszkańców.
W jaki sposób sprawdzacie czy franczyzobiorca właściwie prowadzi biznes pod waszym szyldem?
Staramy się nie tyle sprawdzać franczyzobiorcę, co wspierać go w prowadzeniu placówki Edukido. Wymagania umowy franczyzowej i standardy naszej sieci są precyzyjne opisane, jednak ostatecznie to od postawy menedżera regionu zależy najwięcej. My dostarczamy komplet narzędzi i wspieramy franczyzobiorcę w sposób ciągły: poprzez wsparcie bieżące oraz stałe ulepszanie i rozwijanie oferty rynkowej. Natomiast to franczyzobiorca musi chcieć. Wiadomo, że jeden partner będzie w 100 proc. wypełniał warunki współpracy, inny w mniejszym stopniu. Jednak tzw. twarde zapisy egzekwujące wykonanie umowy stosujemy bardzo rzadko. Raz na rok odwiedzamy każdy oddział, by przez kilkanaście godzin rozmawiać o wszystkich obszarach prowadzenia biznesu Edukido. Wcześniej zdalnie diagnozujemy stan biznesu poprzez analizę odpowiedzi franczyzobiorcy na 100 pytań, dotyczących naszych standardów oraz analizę e-narzędzi: systemu CRM dla danego oddziału, wielkości i jakości promocji, utrzymywania standardów obsługi klienta, wielkości zamówień materiałów i produktów z centrali.
Taka analiza działań franczyzobiorcy, połączona z pogłębionym wywiadem w regionie, zawsze daje pełny obraz stanu biznesu i pomaga nam w przedstawieniu konkretnych rekomendacji dla danego oddziału na następnych sześć lub dwanaście miesięcy.
Oczywiście na co dzień franczyzobiorcy korzystają ze wsparcia dedykowanego działu obsługi klienta biznesowego. Ostatecznie – to liczba klientów w regionie weryfikuje, czy franczyzobiorcy przestrzegają standardów. Nasze doświadczenie pokazuje, że im franczyzobiorca mocniej polega na naszym doświadczeniu i rekomendacjach, tym lepiej idzie mu biznes. Po prostu.
Rozmawiała Anna Smolińska
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To, że poszedłeś pracować na etat, nie oznacza, że całe życie tak musi być. Kup listopadowy numer "Własny Biznes FRANCHISING", odważ się i zmień swoje życie zawodowe.
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję magazynu "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Franczyzobiorczyni Tax Safe z Krakowa dba o work-life balance, ale klientów cały czas jej przybywa. Jak sobie radzi?
La Mancha szuka partnerów szczególnie w Białymstoku i Szczecinie. Dlaczego to dobry moment na nawiązanie współpracy?
POPULARNE NA FORUM
Żłobek
Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...
Praca licencjacja - franczyza McDonald's
Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...
Akademia Bystrzaka
Podłączam się do pytania.
Akademia Bystrzaka
Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?
Wirtualna Asystentka?
Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...
Wirtualna Asystentka?
Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...
Czy warto zainwestować w szkołę językową?
Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...
Z korepetytora na dyrektora
Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...