Kolejne kraje programują / Aktualnie szkoły programowania SmartNinja działają w: Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Łotwie, Dania, Słowenii, Austrii i na Węgrzech.
Wtorek
16.10.2018
Szkoły programowania SmartNinja działają już w dziewięciu krajach Europy. Franczyzodawca chce otwierać placówki franczyzowe w kolejnych państwach, również w Polsce.
 

SmartNinja to sieć franczyzowych szkół programowania, która ma swoje szkoły w dziewięciu krajach. – Zauważyliśmy, że jest wiele firm, które potrzebują do pracy osób ze znajomością IT. A z drugiej strony jest wielu młodych ludzi, którzy chcieliby zmienić swoją ścieżkę kariery i nauczyć się programować. I my odpowiadamy na to zapotrzebowanie – mówi Miha Fabjan, prezes i współzałożyciel SmartNinja.

Firma została założona w Słowenii w 2015 roku. – W naszym rodzinnym mieście postanowiliśmy zorganizować zajęcia z programowania. Ku naszemu zaskoczeniu pojawił się wielki popyt na tego rodzaju kursy. To zachęciło nas do działania na szerszą skalę – wspomina Miha Fabjan.

Po udanym rozwoju sieci w Słowenii marka postawiła na zagraniczną ekspansję. Najpierw otworzyła szkołę w Austrii. Założyciele firmy przez pięć miesięcy mieszkali w Wiedniu, aby samodzielnie dopilnować nowo otwieranego biznesu, zatrudnić personel. – Uruchomienie szkoły pochłonęło więcej czasu niż zakładaliśmy. Nie znaliśmy dobrze lokalnego rynku. I wówczas uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie rozwój poprzez franczyzę – stwierdza Miha Fabjan.

Aktualnie szkoły programowania SmartNinja działają w: Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Łotwie, Dania, Słowenii, Austrii i na Węgrzech. Franczyzodawca chce otwierać placówki franczyzowe w kolejnych krajach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce. Szkoły marki najlepiej sprawdzają się w miastach zamieszkałych przez co najmniej 500 tys. zł mieszkańców. Najlepiej jeśli jest to miasto uniwersyteckie, w którym mieszka dużo osób w wieku 25-35 lat. Pomaga też sąsiedztwo firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych i banków. Jak twierdzi franczyzodawca korzystają one z pomocy SmartNinja w wyszkoleniu swoich potencjalnych pracowników.

Opłata licencyjna za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. Euro. W trakcie współpracy franczyzobiorca uiszcza opłatę w wysokości 15-20 proc. od przychodu.

Branża edukacyjna jest jedną z największych gałęzi przemysłu na świecie. Ze względu na szybki rozwój technologii, coraz więcej osób będzie musiało nauczyć się programować, aby utrzymać swoją pracę. Jestem przekonany, że klientów nam nie zabraknie – podsumowuje Miha Fabjan.


Miha Fabjan, prezes i współzałożyciel SmartNinja / "Branża edukacyjna jest jedną z największych gałęzi przemysłu na świecie. Rosnący trend kodowania szkół i ośrodków szkoleniowych IT jest odpowiedzią na ogromne zmiany rynkowe, które mają miejsce właśnie teraz. Jestem przekonany, że klientów nam nie zabraknie".

POPULARNE NA FORUM

Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

Jasne, że się opłaca! W ogóle branża szkoleniowa daje dużo satysfakcji - i organizatorom, i uczestnikom :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Jest dużo metod - praca projektowa, case study. Dobre efekty daje też odrobina rywalizacji na zajęciach :)

5 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Półkolonie dają zysk

Fakt, na półkoloniach mozna się dorobić. Z tym, że sezonowo. Chyba, że ktoś myśli nad dodatkową organizacją także warsztatów całorocznych :)

2 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018
Szkolenia biznesowe?

The more taught we are the less demanding it is to settle on educated choices and our aptitudes and capacities are much looked for after by businesses. An a valid example would...

2 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

2 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018