Kolejne kraje programują / Aktualnie szkoły programowania SmartNinja działają w: Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Łotwie, Dania, Słowenii, Austrii i na Węgrzech.
Wtorek
16.10.2018
Szkoły programowania SmartNinja działają już w dziewięciu krajach Europy. Franczyzodawca chce otwierać placówki franczyzowe w kolejnych państwach, również w Polsce.
 

SmartNinja to sieć franczyzowych szkół programowania, która ma swoje szkoły w dziewięciu krajach. – Zauważyliśmy, że jest wiele firm, które potrzebują do pracy osób ze znajomością IT. A z drugiej strony jest wielu młodych ludzi, którzy chcieliby zmienić swoją ścieżkę kariery i nauczyć się programować. I my odpowiadamy na to zapotrzebowanie – mówi Miha Fabjan, prezes i współzałożyciel SmartNinja.

Firma została założona w Słowenii w 2015 roku. – W naszym rodzinnym mieście postanowiliśmy zorganizować zajęcia z programowania. Ku naszemu zaskoczeniu pojawił się wielki popyt na tego rodzaju kursy. To zachęciło nas do działania na szerszą skalę – wspomina Miha Fabjan.

Po udanym rozwoju sieci w Słowenii marka postawiła na zagraniczną ekspansję. Najpierw otworzyła szkołę w Austrii. Założyciele firmy przez pięć miesięcy mieszkali w Wiedniu, aby samodzielnie dopilnować nowo otwieranego biznesu, zatrudnić personel. – Uruchomienie szkoły pochłonęło więcej czasu niż zakładaliśmy. Nie znaliśmy dobrze lokalnego rynku. I wówczas uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie rozwój poprzez franczyzę – stwierdza Miha Fabjan.

Aktualnie szkoły programowania SmartNinja działają w: Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Łotwie, Dania, Słowenii, Austrii i na Węgrzech. Franczyzodawca chce otwierać placówki franczyzowe w kolejnych krajach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce. Szkoły marki najlepiej sprawdzają się w miastach zamieszkałych przez co najmniej 500 tys. zł mieszkańców. Najlepiej jeśli jest to miasto uniwersyteckie, w którym mieszka dużo osób w wieku 25-35 lat. Pomaga też sąsiedztwo firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych i banków. Jak twierdzi franczyzodawca korzystają one z pomocy SmartNinja w wyszkoleniu swoich potencjalnych pracowników.

Opłata licencyjna za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. Euro. W trakcie współpracy franczyzobiorca uiszcza opłatę w wysokości 15-20 proc. od przychodu.

Branża edukacyjna jest jedną z największych gałęzi przemysłu na świecie. Ze względu na szybki rozwój technologii, coraz więcej osób będzie musiało nauczyć się programować, aby utrzymać swoją pracę. Jestem przekonany, że klientów nam nie zabraknie – podsumowuje Miha Fabjan.


Miha Fabjan, prezes i współzałożyciel SmartNinja / "Branża edukacyjna jest jedną z największych gałęzi przemysłu na świecie. Rosnący trend kodowania szkół i ośrodków szkoleniowych IT jest odpowiedzią na ogromne zmiany rynkowe, które mają miejsce właśnie teraz. Jestem przekonany, że klientów nam nie zabraknie".

POPULARNE NA FORUM

Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Hm, ciekawe - i pracować z dziećmi mogą osoby bez przygotowania pedagogicznego? Trochę to dziwne...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.09.2018