Rafał Obarzanek, dyrektor departamentu programu partnerskiego Tax Care
Rafał Obarzanek, dyrektor departamentu programu partnerskiego Tax Care / "Naszą rolą na lokalnych rynkach jest wyposażenie księgowych w narzędzia, na które sami by sobie nie mogli pozwolić, a dzięki którym ich praca staje się bardziej efektywna".
Poniedziałek
04.03.2019
– Nasza franczyza pozwala połączyć nowoczesność z lokalnością – mówi Rafał Obarzanek, dyrektor departamentu programu partnerskiego Tax Care.
 

Jak rozwija się rynek usług księgowych w Polsce?
Wartość polskiego rynku usług księgowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest szacowana na 5 miliardów złotych. Na tym rynku funkcjonuje dziś ponad 40.000 aktywnych biur rachunkowych. Są to zazwyczaj małe podmioty  każdy z nich obsługuje średnio 25 firm. Tradycyjne biura rachunkowe, o ile chcą się zmieniać, to raczej optymalizują swoją pracę. To bardzo dobrze, ale warto zrobić kolejny krok i spojrzeć na rynek przez pryzmat potrzeb coraz młodszego klienta.

Czyli jak?
Ponad 60 proc. obecnych klientów Tax Care to osoby poniżej 40. roku życia, z czego prawie 40 proc. stanowią przedsiębiorcy przed 30. To oni będą fundamentem biznesu biur rachunkowych za kilka czy kilkanaście lat. Dwie trzecie klientów pozyskanych ostatnio przez Tax Care stanowią osoby, które dopiero co uruchomiły własną działalność gospodarczą. To są klienci z ery Facebooka i Pokolenia Y. Oni potrzebują przede wszystkim połączenia online z biznesem. Z ich punktu widzenia jest to kluczowe. Ważne jest, aby dać im narzędzia umożliwiające dostęp do księgowości i rozwiązań, własnych systemów księgowych, możliwości zapłacenia ZUS itp. W tym kierunku zmierza rynek usług księgowych. Zakładamy, że ten rok przyniesie intensywny rozwój księgowości online, zarówno jeśli chodzi o narzędzia do mobilnego prowadzenia księgowości firmy, jak i liczbę klientów, którzy z niej korzystają.

Co franczyza Tax Care daje księgowej w małym mieście?
Nasza franczyza pozwala połączyć nowoczesność z lokalnością. Naszą rolą na lokalnych rynkach jest wyposażenie księgowych w narzędzia, na które sami by sobie nie mogli pozwolić, a dzięki którym ich praca staje się bardziej efektywna. Wówczas właściciele małych biur mogą skupiać się na rozwijaniu biznesu i dbałości o relacje z klientami. Relacje są ważne głównie dla właściciela biura rachunkowego. Około połowy nowych klientów Tax Care deklaruje bowiem, że nawiązuje współpracę z biurem księgowym z polecenia innej osoby. Świadczy to o znaczeniu budowania relacji w czasach mobilnej księgowości.

Rozmawiał Łukasz Michalak


POPULARNE NA FORUM

Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019
Program do fakturowania

Poszukuję jakiegoś dobrego programu do fakturowania. Może być płatny. Zależy mi na tym, abym mógł w każdej chwili i z każdego miejsca wystawić fakturę. Grunt to...

1 wypowiedzi
ostatnia 03.12.2018
Czy warto zatrudniać własnego prawnika

No moim zdaniem to warto nawet do małych firm zatrudnić jakąś kancelarię adwokacką. Bo w sumie wszystko zależy od tego, jaki jest to biznes, jak duże transakcje itp. I...

18 wypowiedzi
ostatnia 17.11.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Polecam skontaktować się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, oni zajmują się zarówno sprawami karnymi, cywilnymi jak i przygotowaniem i sprawdzeniem umów. Sama...

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Skontaktuj się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, mi pomogli szybko zakończyć sprawę rozwodowa z orzeczeniem winy męża.

14 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

8 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Jak odzyskać odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym?

Czy w przypadku wypadków komunikacyjnych można powołać się na ubezpieczenie od NW?

50 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018