Rafał Obarzanek, dyrektor departamentu programu partnerskiego Tax Care
Rafał Obarzanek, dyrektor departamentu programu partnerskiego Tax Care / "Naszą rolą na lokalnych rynkach jest wyposażenie księgowych w narzędzia, na które sami by sobie nie mogli pozwolić, a dzięki którym ich praca staje się bardziej efektywna".
Poniedziałek
04.03.2019
– Nasza franczyza pozwala połączyć nowoczesność z lokalnością – mówi Rafał Obarzanek, dyrektor departamentu programu partnerskiego Tax Care.
 

Jak rozwija się rynek usług księgowych w Polsce?
Wartość polskiego rynku usług księgowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest szacowana na 5 miliardów złotych. Na tym rynku funkcjonuje dziś ponad 40.000 aktywnych biur rachunkowych. Są to zazwyczaj małe podmioty  każdy z nich obsługuje średnio 25 firm. Tradycyjne biura rachunkowe, o ile chcą się zmieniać, to raczej optymalizują swoją pracę. To bardzo dobrze, ale warto zrobić kolejny krok i spojrzeć na rynek przez pryzmat potrzeb coraz młodszego klienta.

Czyli jak?
Ponad 60 proc. obecnych klientów Tax Care to osoby poniżej 40. roku życia, z czego prawie 40 proc. stanowią przedsiębiorcy przed 30. To oni będą fundamentem biznesu biur rachunkowych za kilka czy kilkanaście lat. Dwie trzecie klientów pozyskanych ostatnio przez Tax Care stanowią osoby, które dopiero co uruchomiły własną działalność gospodarczą. To są klienci z ery Facebooka i Pokolenia Y. Oni potrzebują przede wszystkim połączenia online z biznesem. Z ich punktu widzenia jest to kluczowe. Ważne jest, aby dać im narzędzia umożliwiające dostęp do księgowości i rozwiązań, własnych systemów księgowych, możliwości zapłacenia ZUS itp. W tym kierunku zmierza rynek usług księgowych. Zakładamy, że ten rok przyniesie intensywny rozwój księgowości online, zarówno jeśli chodzi o narzędzia do mobilnego prowadzenia księgowości firmy, jak i liczbę klientów, którzy z niej korzystają.

Co franczyza Tax Care daje księgowej w małym mieście?
Nasza franczyza pozwala połączyć nowoczesność z lokalnością. Naszą rolą na lokalnych rynkach jest wyposażenie księgowych w narzędzia, na które sami by sobie nie mogli pozwolić, a dzięki którym ich praca staje się bardziej efektywna. Wówczas właściciele małych biur mogą skupiać się na rozwijaniu biznesu i dbałości o relacje z klientami. Relacje są ważne głównie dla właściciela biura rachunkowego. Około połowy nowych klientów Tax Care deklaruje bowiem, że nawiązuje współpracę z biurem księgowym z polecenia innej osoby. Świadczy to o znaczeniu budowania relacji w czasach mobilnej księgowości.

Rozmawiał Łukasz Michalak


POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019