Sklep gotowy do pracy
Sieć Komfort liczy obecnie 169 sklepów, z czego 50 działa w modelu franczyzy depozytowej, a pięć w tradycyjnym modelu franczyzy.
– W tym roku zostało już uruchomionych pięć sklepów w modelu franczyzy depozytowej, a w najbliższym czasie otwierać się będą kolejne – mówi Piotr Skotnicki, menedżer ds. franchisingu w Komforcie. – Jesteśmy nastawieni na dalszy rozwój sieci, weryfikujemy potencjał rynku i poszukujemy partnerów do współpracy biznesowej.
Komfort szuka licencjobiorców w miastach liczących od 20 do 100 tys. mieszkańców. Preferowane lokalizacje to centra miast, ale jeśli w danej miejscowości handlowa część miasta znajduje się raczej na obrzeżach, to właśnie tam trzeba szukać miejsca na sklep. Atutem zawsze jest sąsiedztwo innych placówek, związanych z wykończeniem wnętrz. Lokal powinien mieć wielkość 300-350 m2, dostęp do parkingu i możliwość podjazdu dla ciężkich samochodów dostawczych. W modelu franczyzy depozytowej to Komfort przygotowuje sklep do otwarcia. Po stronie partnera jest tylko przygotowanie lokalu do wejścia przysłanych przez centralę wykonawców: wnętrze musi być odświeżone, pomalowane na biało, podłoże musi być przygotowane do położenia wykładziny dywanowej. Jeśli jest taka konieczność, należy wydzielić przestrzeń na magazyn. Resztę prac związanych z adaptacją i wyposażeniem sklepu bierze na siebie centrala: projekt lokalu, przygotowanie podłogi, ekspozycji, infrastruktury techniczno-informatycznej.
Jednorazowa opłata licencyjna wynosi 65 tys. zł netto.
– W ramach opłaty organizujemy wstępne szkolenia pracowników, które odbywają się we wskazanym przez nas sklepie – dodaje Piotr Skotnicki. – Pracownicy poznają standardy obsługi klienta, rozwiązania systemowe oraz wszystkie aspekty i procedury związane z prowadzeniem sklepu. Zapewniamy również zatowarowanie, które franczyzobiorcy otrzymują w depozyt, kampanię promocyjną na otwarcie, wsparcie marketingowe i materiały reklamowe oraz wsparcie operacyjne i sprzedażowe przez cały okres trwania umowy.
Franczyzobiorcy zarabiają na prowizji od sprzedaży. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi około 12 miesięcy.
– Od naszych partnerów oczekujemy przede wszystkim zaangażowania i umiejętności menedżerskich, choćby w zakresie zarządzania zespołem pracowników – podkreśla Piotr Skotnicki. – Znajomość branży jest dodatkowym atutem, natomiast nie jest to kryterium, na podstawie którego dobieramy partnerów. Wśród naszych franczyzobiorców są zarówno mężczyźni, jak i kobiety oraz małżeństwa prowadzące wspólnie sklepy.
Komfort uruchomił też niedawno pierwszy sklep w zupełnie nowym formacie. To wielkopowierzchniowy salon, który oprócz podłóg, wykładzin, dywanów i drzwi ma też w ofercie zupełnie nowe kategorie produktów: kuchnie i łazienki oraz artykuły i akcesoria dekoracyjne. W sklepie można również skorzystać z usługi projektowania i doradztwa w zakresie urządzania domu. Pierwszy salon został właśnie otwarty w Warszawie, kolejny powstaje w Poznaniu. Póki co format nie będzie dostępny we franczyzie.
– To zupełnie nowy model sklepów, którego funkcjonowanie chcemy przetestować, otwierając placówki własne – informuje Natalia Maślanka, specjalista ds. marketingu i PR Komfort. – Będą powstawać w największych miastach w Polsce.
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY
To już ostatnia okazja w tym roku, aby spotkać się z setką franczyzodawców pod jednym dachem! Przyjdź jeszcze dziś na Targi Franczyza do Pałacu Kultury i Nauki!
24-26 października w Pałacu Kultury i Nauki możesz poznać 100 sprawdzonych pomysłów na biznes we franczyzie. Przeczytaj relację z targów i przyjdź wybrać franczyzę dla siebie!
Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki można poznać 100 najciekawszych franczyz w Polsce. Przyjdź i wybierz biznes dla siebie. Śledź relację z targów na żywo.
Już w czwartek zaczynają się jesienne Targi Franczyza! Przyjdź i wybierz biznes dla siebie! Franczyzodawcy czekają od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki.
Już w najbliższy czwartek rozpoczynają się Targi Franczyza 2024. Od 24 do 26 października w Pałacu Kultury i Nauki przedstawiciele 100 marek franczyzowych będą dzielić się swoimi sprawdzonymi pomysłami na firmę.
NAJCZEŚCIEJ CZYTANE
Połączenie restauracji z produkcją piwa przyciąga klientów. Browar Korona postanowił to wykorzystać.
Z kosmetyczną marką Yves Rocher można współpracować w dwóch modelach. Czym się różnią?
Żeby myśleć o otwarciu własnego McDonalda nie wystarczą tysiące ani setki tysięcy złotych . Potrzeba więcej. Ile? I co franczyzobiorca Złotych Łuków dostanie w zamian?
Pieczarkarnia to opłacalny biznes nawet na niedużą skalę. Właściciel jednej hali zbiera plony co sześć tygodni. Gdy ma się więcej pomieszczeń – wtedy na zyski można liczyć co tydzień.
Bilard jest popularną rozrywką i dość prostą grą. Trzeba kijem posłać bilę do łuzy. Kto trafia, ten wygrywa – tak samo jak w biznesie. Własny klub bilardowy może być trafną inwestycją.
POPULARNE NA FORUM
Ubrania robocze
Zazwyczaj za odzież roboczą odpowiada firma, która zatrudnia pracowników. Pracodawca może jednak poprosić osobę zatrudnioną o pokrycie kosztów zakupu odzieży lub...
Ubrania robocze
Na jakich stanowiskach wymagane jest kupienie pracownikowi odziezy roboczej? Czy jest to obowiązek pracodawcy ?
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?
Trudno powiedzieć, która opcja będzie najlepsza. Teraz wiele opcji, a deweloperzy są najbardziej ukierunkowane na nabywców.
Ekologiczne zyski
Potwierdzam, fotowoltaika to przyszłość, sam z niej korzystam i już po paru miesiącach widzę oszczędności energetyczne.
Biznes na wsi
Agroturystyka to świetny pomysł, ale trzeba mieć warunki.
Ogród
Skąd kupowaliście artykuły do ogrodu? Widziałam, że na Dajar.pl jest interesujący wybór
Skład opałowo-węglowy
Jeżeli chodzi o węgiel najlepiej wybrać sprawdzony skład węgla w którym można kupić węgiel najwyższej jakości a nie węgiel z którym są problemy i my również je...
Jaki sklep meblowy?
Jak chcesz mieć meble na lata, to nie kupuj w Jysk czy innych marketach. Wybieraj tylko sprawdzone marki.