Tax Care złożył wniosek o upadłość

Ponad 10 lat na rynku / Firma Tax Care S.A. istnieje na rynku od 2008 roku.
Wtorek
06.08.2019
Prowadzący usługi księgowe Tax Care z grupy Idea Bank złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Co to oznacza dla franczyzobiorców?
 

Tax Care działa od 2008 r. i oferuje usługi dla przedsiębiorców: prowadzenie księgowości, rachunków, doradzanie w sprawach podatkowych i urzędowych. Firma należy do grupy Idea Bank. I własnie bank w komunikacie prasowym poinformował, że 30 lipca Tax Care złożył do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości. Bank podał, że złożenie tegoż wniosku oraz planowane jako kolejny krok przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Bank.
- Z uwagi na obowiązki wynikające z przepisów prawa złożyliśmy wniosek o ogłoszenie upadłości, w którym jednak zastrzegliśmy, że w ciągu najbliższych 2 tygodni, złożymy wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. To jego otwarcie – a nie otwarcie postępowania upadłościowego – jest celem naszej firmy. Restrukturyzację rozpoczęliśmy ponad rok temu, a obecnie ją kontynuujemy – napisano w komunikacie prasowym.

Co to oznacza dla 30 franczyzobiorców?
– Z punktu widzenia ciągłości oraz jakości świadczonych usług ww. działania nie spowodowały i nie spowodują żadnych zmian. Usługi świadczone na rzecz Państwa dalej będą realizowane w tym samym zakresie. Naszym priorytetem jest utrzymanie jakości usług, ich dalsza poprawa i eksperckie wsparcie naszych klientów. W najbliższym czasie przygotujemy dla Was dodatkowe usługi i udogodnienia. (…) Z naszej strony pracujemy obecnie nad narzędziami i elektronizacją dokumentacji, która zapewni bieżący dostęp do dokumentów nam powierzonych – czytamy w tym samym komunikacie.


Działalność franczyzowa / Tax Care ma obecnie 30 placówek franczyzowych.

POPULARNE NA FORUM

Rejestracja firmy pod adresem zamieszkania?

Witam Chciałbym otworzyć firmę z branży e-commerce. Jako, że pracuje to zacząłbym to robić dodatkowo po godzinach. Czy jest możliwość aby zarejestrować firmę w...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.02.2023
Ubezpieczenie biznesu na wypadek upadłości

wypada sie ubezpieczac bo sytuacja z coronawirusem pokazala jak bardzo ZUS ma nas gdzieś

5 wypowiedzi
ostatnia 27.03.2020
księgowość internetowa

O co chodzi z tymi pakietami w tax care? Rozważam współpracę z nimi, bo nie układa mi się z moją księgową, więc chyba czas na zmianę, jesteś zadowolona?

3 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2019
Księgowość online

Ja korzystam z tax care. To biuro rachunkowe działające całkowicie online. Ja sobie taką współpracę bardzo chwalę, oszczędzam czas i pieniądze.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2019
Program do fakturowania

A jaki jest limit tego darmowego fakturowania?

3 wypowiedzi
ostatnia 31.03.2019
Program do fakturowania

A słyszałeś może o Chmuerze Faktur? nie jest to program, a narzędzie online, więc dla mnie na plus, bo nie trzeba nigdzie niczego instalować. Dodatkowo, jest bezpłatne :)

3 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Księgowość online

Od jakiegoś czasu biję się z myślami, czy nie zamienić swojego dotychczasowego biura księgowego, na to online. Nie ukrywam, że ważne są dla mnie oszczędności z tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 30.03.2019
Jaki bank polecacie ?

ja mam mBank ale zachwcycony nie jestem, pewnie zmienię go na inny

3 wypowiedzi
ostatnia 14.01.2019