Tax Care złożył wniosek o upadłość

Ponad 10 lat na rynku / Firma Tax Care S.A. istnieje na rynku od 2008 roku.
Wtorek
06.08.2019
Prowadzący usługi księgowe Tax Care z grupy Idea Bank złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Co to oznacza dla franczyzobiorców?
 

Tax Care działa od 2008 r. i oferuje usługi dla przedsiębiorców: prowadzenie księgowości, rachunków, doradzanie w sprawach podatkowych i urzędowych. Firma należy do grupy Idea Bank. I własnie bank w komunikacie prasowym poinformował, że 30 lipca Tax Care złożył do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości. Bank podał, że złożenie tegoż wniosku oraz planowane jako kolejny krok przygotowanie wniosku restrukturyzacyjnego wpisuje się w działania naprawcze grupy Idea Bank.
- Z uwagi na obowiązki wynikające z przepisów prawa złożyliśmy wniosek o ogłoszenie upadłości, w którym jednak zastrzegliśmy, że w ciągu najbliższych 2 tygodni, złożymy wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. To jego otwarcie – a nie otwarcie postępowania upadłościowego – jest celem naszej firmy. Restrukturyzację rozpoczęliśmy ponad rok temu, a obecnie ją kontynuujemy – napisano w komunikacie prasowym.

Co to oznacza dla 30 franczyzobiorców?
– Z punktu widzenia ciągłości oraz jakości świadczonych usług ww. działania nie spowodowały i nie spowodują żadnych zmian. Usługi świadczone na rzecz Państwa dalej będą realizowane w tym samym zakresie. Naszym priorytetem jest utrzymanie jakości usług, ich dalsza poprawa i eksperckie wsparcie naszych klientów. W najbliższym czasie przygotujemy dla Was dodatkowe usługi i udogodnienia. (…) Z naszej strony pracujemy obecnie nad narzędziami i elektronizacją dokumentacji, która zapewni bieżący dostęp do dokumentów nam powierzonych – czytamy w tym samym komunikacie.


Działalność franczyzowa / Tax Care ma obecnie 30 placówek franczyzowych.