Kreatywni sprzedadzą więcej

Lokalizacja bez ograniczeń / Godan szuka franczyzobiorców w całej Polsce, przede wszystkim w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.
Piątek
10.01.2020
Godan Strefa Uśmiechu chce otworzyć 30 sklepów franczyzowych w 2020 roku. Kto może zostać franczyzobiorcą marki?
 

Firma Godan działa na polskim rynku od 30 lat. Specjalizuje się w produkcji i dystrybucji artykułów na imprezy, święta i uroczystości. Od 2016 roku marka rozwija sieć sklepów franczyzowych o nazwie GoDan Strefa Uśmiechu. W sklepach o wielkości mniej więcej 40 m2 klienci znajdą produkty potrzebne do organizacji przyjęć, takie jak: balony, świeczki urodzinowe, papierowe talerzyki i kubeczki, stroje karnawałowe oraz dodatki typu konfetti czy serpentyny.

Zdolności manualne pomagają

Franczyzodawca zapewnia, że otwarcie sklepu z balonami to doskonała propozycja do osób, które są otwarte i kreatywne.
 Wbrew pozorom nie trzeba mieć doświadczenia w pracy z dziećmi czy być animatorem, ale każde tego typu doświadczenie procentuje. Inwestycję we franczyzę Strefy Uśmiechu powinny rozważyć osoby, które chcą się realizować artystycznie, tworząc kompozycje i dekoracje balonowe  mówi Agnieszka Falińska, menedżer ds. rozwoju marki GoDan.

Potrzeba około 30 tys. zł, żeby otworzyć salon GoDan. Połowę tej kwoty należy przeznaczyć na aranżację lokalu,  a drugie 15 tys. zł na zatowarowanie. Marka poszukuje kontrahentów w całej Polsce, najchętniej w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. 
– Nasz koncept charakteryzuje się łączeniem usług ze sprzedażą detaliczną, dlatego w zależności od lokalizacji, otwieramy sklepy również w mniejszych miejscowościach – dodaje Agnieszka Falińska.

Godan posiada własną fabrykę, dzięki czemu bardzo szybko może wprowadzać do swoich kolekcji nowe propozycje zgodne z trendami na całym świecie.  – Tęczowe peruki, nadmuchiwane kostiumy, pastelowa zastawa stołowa, dekoracje na baby shower są w stałej ofercie sklepu. Na półkach znajdziemy także dużo produktów z jednorożcami czy pandami, a także klockami czy z motywami kosmosu dla chłopców. Do tego dochodzą produkty licencjonowane – np. talerzyki czy balony z bohaterami LOL Surprise, Psi Patrol, Gwiezdne Wojny, Kraina Lodu, Minionki, Myszka Miki. Dodatkowo firma prowadzi kursy i szkolenia np. z tworzenia dekoracji balonowych – dodaje Agnieszka Falińska.

Katarzyna Zawistowska, franczyzobiorczyni z Brzeska bardzo chwali współpracę z marką Godan. 
–  Ponad rok temu zdecydowałam się na otwarcie własnego biznesu. W Brzesku było ogromne zapotrzebowanie na akcesoria urodzinowe, więc współpraca z Godanem okazała się strzałem w dziesiątkę. Inwestycja we własny sklep zwróciła mi się po roku. Godan Strefa Uśmiechu to bardzo wdzięczny rodzaj działalności. Ludzie wychodzą z mojego sklepu zadowoleni z zakupów. A sezon na produkty oferowane przez markę trwa cały rok, więc nie mam na co narzekać – mówi Katarzyna Zawistowska. 

Oprócz lokali również wyspy

Jak podkreśla franczyzodawca, miniony rok marka może zaliczyć do udanych.
 W 2019 roku przeprowadziliśmy rebranding. Zmieniliśmy nieco formę loga oraz kolorystykę wnętrza sklepów z fioletowego na niebieski. Zdecydowaliśmy się na te zmiany, aby nasz brand był bardziej widoczny dla potencjalnych klientów. Poza tym rozszerzyliśmy sieć o wyspy w centrach handlowych, ponieważ to właśnie przez galerie przewija się największa liczba ludzi. Oczywiście zmiana ta nie będzie hamować rozwoju placówek niezależnych mówi Agnieszka Falińska. W 2020 roku planujemy otworzyć około 30 nowych placówek. Zamierzamy również wprowadzić do oferty produkty biodegradowalne  dodaje. 

WIZYTÓWKA GODAN. STREFA UŚMIECHU

Godan to marka sprzedająca akcesoria rozrywkowe. FIrma jest producentem strojów karnawałowych oraz przebrań na różne okazje.

Sieć GODAN w 2019 roku liczyła:

  •  60 sklepów franczyzowych;
  •  3 sklepy własne;
  •  1 sklep na Słowacji;

Zgodnie z potrzebami klientów / Godan posiada własną fabrykę, dzięki czemu bardzo szybko może wprowadzać do swoich kolekcji nowe propozycje zgodne z trendami na całym świecie.