Targi Franczyza w Katowicach już 27-28 marca!

Tu robi się biznes / Najważniejszym celem Targów Franczyza Katowice jest stworzenie platformy dla przyszłych relacji biznesowych między firmami franczyzowymi a osobami zainteresowanymi założeniem własnej firmy.
Środa
05.02.2020
Najbardziej znane marki franczyzowe i niepowtarzalne wykłady na Forum Własnego Biznesu – na to mogą liczyć uczestnicy 5. edycji wiosennych Targów Franczyza, które odbędą się w katowickim MCK przy Spodku.
 

Najważniejszym celem Targów Franczyza Katowice jest stworzenie platformy dla przyszłych relacji biznesowych między firmami franczyzowymi a osobami zainteresowanymi założeniem własnej firmy. Podczas indywidualnych rozmów na stoiskach kandydaci na franczyzobiorców dowiedzą się między innymi:

  • na czym polega biznes franczyzowy pod daną marką i jakie są wymagania wobec kandydatów?
  • ile wyniosą opłaty franczyzowe i na jakie przychody można liczyć?
  • czy trzeba mieć doświadczenie biznesowe i jakie szkolenia oferuje marka franczyzowa?

Dla wystawców to wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swój biznes i nawiązać kontakt z potencjalnymi franczyzobiorcami. Południe Polski, zwłaszcza Śląsk to bardzo przedsiębiorczy region. Targom Franczyza patronuje Prezydent Miasta Katowice i Polska Organizacja Franczyzodawców.

Jak zwykle na targach pojawią się firmy reprezentujące wszystkie branże: handel i usługi. Między innymi swoje ofert franczyzowe zaprezentują: Carrefour (supermarket), mFinanse (mBank), Yasumi (usługi kosmetyczne), Żabka (sklepy convenience), Lodolandia i Kurczę Pieczone (gastronomia), Edukido (edukacja), Stava (usługi kurierskie) i wiele, wiele innych. Pełna lista wystawców będzie dostępna na stronie FranczyzaKatowice.pl na tydzień przed targami.

FORUM WŁASNEGO BIZNESU

Nieodłącznym punktem wiosennych Targów Franczyza, które co roku odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy katowickim Spodku jest Forum Własnego Biznesu. W tym roku zaplanowaliśmy dwa dni wykładów (od 27 do 28 marca, w godzinach od 10 do 15). Oficjalnym sponsorem Forum jest sieć franczyzowych sklepów spożywczych Żabka. Właściciele sklepów opowiedzą w szczegółach, na czym polega franczyza Żabki.

Gwiazdą tegorocznej edycji Forum Własnego Biznesu będzie Maciej Orłoś, który opowie, jak otworzyć własny biznes w realu, a jak w internecie. Pan Maciej prowadzi bowiem szkolenia z umiejętności autoprezentacji, a jednocześnie otworzył swój kanał na YouTubie.

Nie zabraknie tez wykładów specjalistów i praktyków rynku franczyzy. O umowie franczyzowej i zasadach współpracy we franczyzie opowie Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system. Ważnym elementem Forum będą wykłady prowadzone przez przedstawicieli firm franczyzowych.

Wśród wykładowców pojawią się specjaliści nie tylko od franczyzy, ale też od inwestycji w alternatywne aktywa np. w nieruchomości czy akcje.

Kto będzie chciał sprawdzić, czy nadaje się na biznesmena powinien zajrzeć na wykład trenera mentalnego i psychologa sportu Pawła Drużka. Warto więc wybrać się na Forum Własnego Biznesu, żeby krok po kroku dowiedzieć się jak biznes otworzyć i poprowadzić go z sukcesem.

Sala Forum będzie zlokalizowana nad salą wystawową na I piętrze (schodami ruchomymi wjeżdżamy na piętro).

Dokładny plan/terminarz wykładów pojawi się na stronie FranczyzaKatowice.pl 15 marca, dostępny też będzie na terenie targów na tablicach informacyjnych i w katalogu targowym.

Na katowickich Targach Franczyza 2020 zaprezentuje się około 100 pomysłów na biznes. Organizatorem targów są portal Franchising.pl i firma doradcza PROFIT system.

Bilet na Targi Franczyza można zakupić online na stronie bilet.franczyza.pl.


Forum Własnego Biznesu / Gwiazdą tegorocznej edycji Forum Własnego Biznesu będzie Maciej Orłoś, który opowie, jak otworzyć własny biznes w realu, a jak w internecie.
ekspert, członek zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców

POPULARNE NA FORUM

Księgowość na własny rachunek

Do rozliczeń firmy korzystam z taxeon - wg mnie najprostszy program do rozliczania działalności i wszystko za 19 pln :) polecam

1 wypowiedzi
ostatnia 29.01.2021
Praca magisterska - licencjacka o franchisingu

Cześć! Piszę mgr o franczyzie bankowej i niestety brakuję mi materiałów :( Ktoś poratuje ?

209 wypowiedzi
ostatnia 30.12.2020
Wolność kocham i rozumiem

Panie rzeczniku , chyba powinien Pan już przejść na zasłużoną emeryturę.

1 wypowiedzi
ostatnia 02.12.2020
Franczyzobiorcy zabki

Witam, jestem studentką FIR i proszę o wypełnienie ankiety na temat "franczyza jako źródła finansowania przedsiębiorstwa". Link...

1 wypowiedzi
ostatnia 31.10.2020
Klient może spać spokojnie

czy dotyczy to umów frnczyzowych podpisanych listownie

1 wypowiedzi
ostatnia 11.09.2020
Monitoring sklepu w niewielkiej miejscowości

Teraz alarm to podstawa, nie wyobrażam sobie sklepu bez systemu alarmowego. My tez oczywiście go mamy.

36 wypowiedzi
ostatnia 07.09.2020
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszy jest program do pełnej księgowości to zdecydowanie był świetny zakup.

31 wypowiedzi
ostatnia 20.05.2020
Prośba o pomoc w wypełnianiu ankiety do pracy licencjackiej

Szanowni Państwo, prowadzę badania wśród franczyzobiorców do pracy licencjackiej. Jeśli ktoś z Państwa zechciałby wypełnić moją krótką ankietę byłabym bardzo...

1 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2020