Franczyzobiorca poszukiwany / Agencjawirtualna.pl szuka partnerów w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców.
Środa
10.06.2020
Franczyzobiorcy marki Agencjawirtualna.pl w czasie pandemii nie narzekali na brak pracy. Franczyzodawca twierdzi, że wzrosło też zainteresowanie jego konceptem.
 

–  Wiele firm, by przetrwać, zmuszonych było przenieść część lub całość swoich działań do internetu, więc w tym czasie mieliśmy bardzo dużo nowych zleceń. Warto zaznaczyć, że spora część przedsiębiorców, mimo odmrażania gospodarki, planuje kontynuować swoją działalność internetową, więc nie zakładamy, że liczba zamówień będzie teraz spadać –  mówi Michał Schnell, właściciel Agencjawirtualna.pl.

Z racji większej liczby zamówień oraz dodatkowych działań, franczyzobiorcy marki mieli znacznie więcej pracy niż dotychczas. Wszystko wskazuje na to, że trend ten się utrzyma.
–  Pandemia koronawirusa potwierdziła, że internet to potęga – zwłaszcza w sferze biznesu. Wiele firm uświadomiło sobie, że działalność online jest nie tylko możliwa, ale również pożądana i może wiązać się nie tylko z dodatkowym, ale i ze stałym źródłem dochodu. Właśnie dlatego branża marketingu internetowego prężnie się rozwija i jestem pewien, że ten rozwój będzie bardzo intensywny jeszcze przez długi czas –  dodaje Michał Schnell.

Franczyzodawca czas pandemii wykorzystał na szkolenia dla franczyzobiorców.  
Zaproponowaliśmy naszym franczyzobiorcom dodatkowe szkolenia, dzięki którym ich działalność będzie jeszcze bardziej efektywna. Tych partnerów, którzy radzili sobie w tym czasie słabiej, również nie zostawiliśmy bez wsparcia – na czas pandemii zostali oni zwolnieni z opłaty marketingowej – dodaje właściciel agencji.

Michał Schnell zaznacza, że paradoksalnie zainteresowanie modelem współpracy, które oferuje Agencjawirtualna.pl, bardzo wzrosło.
Nie mieliśmy potrzeby wprowadzać zmian w modelu franczyzowym, ponieważ nasi partnerzy w większości doskonale radzili sobie w czasie pandemii. Warto dodać, że zainteresowanie naszym modelem współpracy znacząco wzrosło w ostatnim okresie, co potwierdza, że nasza branża jest przyszłościowa, a opracowany przez nas model współpracy pozwala na bezpieczną niezależność – również w sytuacjach trudnych dla tradycyjnych biznesów – mówi Michał Schnell.

Gdzie i jak?

Marka szuka partnerów w miastach liczących powyżej 20 tys. mieszkańców. A ile wynoszą koszty na start? Przyszły franczyzobiorca może zainwestować 19,9 tys. zł lub 9,9 tys. zł. W obydwu przypadkach w pakiecie startowym partner otrzymuje m.in. szkolenia, wizytówki, wzory umów z klientami, foldery ofertowe. Jest natomiast różnica w zyskach. 
– W przypadku opcji, w której kwota inwestycji wynosi 19,9 tys. zł, wszystkie zarobione przez partnera pieniądze ze zleceń trafiają do jego kieszeni. Nieco inaczej wygląda sytuacja przy drugim wariancie współpracy. W tym przypadku pobieramy 20 proc. prowizji od zysku netto partnera – wyjaśnia Michał Schnell.

Niezależnie od wybranego wariantu współpracy, franczyzobiorcy są zobowiązani do uiszczania miesięcznej opłaty marketingowej w wysokości 399 zł. Według zapewnień franczyzodawcy, wystarczy 20 klientów biznesowych miesięcznie, aby osiągnąć zysk.

WIZYTÓWKA MARKI AGENCJAWIRTUALNA.PL

Ogólnopolska sieć agencji marketingowych.

  • miesięczna opłata marketingowa: 399 zł;
  • minimalna kwota inwestycji: 9,9 tys. zł.

Koszty na start / Przyszły franczyzobiorca Agencjawirtualna.pl może zainwestować 19,9 tys. zł lub 9,9 tys. zł.

POPULARNE NA FORUM

Agencja reklamowa przyjdzie do klienta

Jestem franczyzobiorcą, który w sieci Xeromatic pracuje i zarabia. Polecam ten system innym osobom, które chcą otworzyć własny biznes. Zapraszam do bezpośredniego...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2021
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie bardzo wpływa na wyszukiwania w Google. No i faktycznie należy je zlecić agencji e-commerce.

77 wypowiedzi
ostatnia 24.02.2021
Agencja marketingowa - czy warto?

Oczywiście, że warto, jeśli ktoś ma opcję skorzystania z pomocy agencji mieszczącej się w stolicy, to serdecznie polecam firmę z którą współpracuje - Agencję 4...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Księgowość we własnej firmie

U nas również postawilismy na system do zarządzania zasobami ludzkimi z modułami do fakturowania.

35 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2020
Szkolenia sprzedażowe

Dzień dobry, czy wie ktoś z Państwa kto prowadzi szkolenia sprzedażowe czy szkolenia dla handlowców?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.11.2019
Agencja marketingowa - czy warto?

Moim zdaniem warto. W takich agencjach pracują przeważnie doświadczeni specjaliści, którzy starają się zadbać o klienta oraz zapewnić mu możliwie profesjonalną i...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2019
Księgowość we własnej firmie

Nie wyobrażam sobie samodzielnego prowadzenia księgowości. Prowadząc swoją firmę ma się wystarczająco dużo na głowie! Praktycznie wszyscy moi znajomi przedsiębiorcy ...

35 wypowiedzi
ostatnia 22.07.2019
Jak pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie zawsze należy zlecić osobom, które zajmują się tym na co dzień. Samodzielne działania mogą przynieść odwrotny skutek. Dlatego znacznie lepiej...

77 wypowiedzi
ostatnia 01.04.2019