Biura nieruchomości odporne na wirusa

Postawili na franczyzę / Sieć Aspect obecnie liczy dwa lokale własne w Żorach i w Łodzi oraz 20 franczyzowych.
Piątek
23.10.2020
W czasie pandemii wszystkie biura Aspect Nieruchomości notowały wzrosty sprzedaży. Sierpień i wrzesień były rekordowe w historii firmy.
 

Branża nieruchomości dobrze poradziła sobie z pandemią. Bartłomiej Kołodziejek, dyrektor do spraw rozwoju sieci w Aspect Nieruchomości, tłumaczy, że w marcu sprzedaż firmy była dobra.

– Odczuwalny był spadek obrotów w kwietniu, ale już od maja notujemy wzrosty sprzedaży. Natomiast sierpień i wrzesień okazały się rekordowe w historii naszej firmy – mówi Bartłomiej Kołodziejek.

Potrzebne mieszkania

To efekt między innymi dużego zapotrzebowania na mieszkania w Polsce.

– Popyt na mieszkania jest duży, ludzie ich potrzebują. Ponadto sporo osób wycofało gotówkę z banków, ponieważ lokaty stały się nieopłacalne. Dlatego obserwujemy więcej transakcji gotówkowych. Chętnym na mieszkania nie przeszkadzają też większe obostrzenia banków. Dla wielu osób wyższy wkład własny nie jest problemem – mówi Bartłomiej Kołodziejek.

Jego zdaniem w przyszłości rynek nieruchomości też będzie rósł. Sieć Aspect obecnie liczy dwa lokale własne w Żorach i w Łodzi oraz 20 franczyzowych.

Firma szuka franczyzobiorców szczególnie w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, ale placówka Aspect Nieruchomości może być dochodowa także w wielu mniejszych.

– W przypadku każdego kandydata, który się do nas zgłasza, indywidualnie analizujemy potencjał lokalizacji. Mamy na przykład placówkę, która doskonale sobie radzi w Serocku, czyli mieście zamieszkanym przez zaledwie 4,5 tys. osób – mówi Bartłomiej Kołodziejek.

Warunki współpracy

Współpraca z Aspect Nieruchomości wymaga wstępnej opłaty licencyjnej rzędu 14 tys. zł. – Obecnie mamy 50 proc. rabat, więc opłata wynosi tylko 7 tys. zł – mówi Bartłomiej Kołodziejek.

W ramach tej kwoty franczyzobiorca dostaje wszystkie niezbędne narzędzia, które umożliwiają szybkie wejście w biznes i rozpoczęcie działalności operacyjnej, w tym pełen cykl szkoleniowy, który zbudowany został w oparciu o 15-letnie doświadczenie w branży, pakiet materiałów niezbędnych do pracy – dokumenty potrzebne do przeprowadzania transakcji, dostęp do dwóch systemów a także firmowe gadżety. Ma też zapewniony marketing, promocję i pełną opiekę pracownika centrali. – Ponadto wspieramy naszych franczyzobiorców w rekrutacji pracowników, do tego stopnia, że proponujemy im gotowe CV kandydatów wraz z ich rekomendacją – mówi Bartłomiej Kołodziejak.

Franczyzodawca przez pierwsze trzy miesiące nie pobiera też stałych miesięcznych opłat. Potem podstawowa opłata to 599 zł, plus 100 zł za dostęp do systemu od każdego pracownika. – Czyli jeżeli mamy biuro, w którym jest właściciel i dwóch doradców, miesięczna opłata w sumie wyniesie 899 zł – mówi Bartłomiej Kołodziejek. Do tego franczyzobiorca musi wynająć lokal (około 1,5 tys. zł miesięcznie) i zadbać o jego wyposażenie (średnio 15 tys. zł). Kwestia obrandowania leży po stronie franczyzodawcy.

Sprawdzony biznesplan 

Aspect Nieruchomości szuka osób niekoniecznie posiadających doświadczenie w branży nieruchomości. – Każdy z partnerów uczestniczy w szkoleniu oraz otrzymuje gotowe rozwiązania umożliwiające uruchomienie biura w pełni przygotowanego do obsługi klienta już w pierwszym dniu działalności – mówi Bartłomiej Kołodziejek. Najważniejsza jest duża świadomość biznesowa i zaangażowanie w biznes. – Stawiamy na jakość i transparentność. W każdy poniedziałek organizujemy spotkania operacyjne online z właścicielami – dodaje.

Przed podjęciem współpracy potencjalni partnerzy wspólnie z franczyzodawcą tworzą biznesplan dla oddziału. Wyznacza on kierunki działania i cele danego biura, które potem są realizowane. Dla każdego franczyzobiorcy indywidulany biznesplan odzwierciedla potencjał lokalnego rynku oraz jego uwarunkowania.

Każdy biznesplan ma kilka elementów wspólnych, a jednym z kluczowych jest przewidywany zwrot z inwestycji w trzecim miesiącu działalności. W tym czasie każde biuro musi zamknąć pierwsze transakcje. W pierwszych tygodniach współpracy na tym koncentrujemy wszystkie wspólne działania – mówi Bartłomiej Kołodziejek.

 

WIZYTÓWKA FIRMY ASPECT NIERUCHOMOŚCI

Sieć biur nieruchomości.

  • wstępna opłata licencyjna – 14 tys. zł, teraz jest 50 proc. rabat,
  • opłaty miesięczne – 599 zł, plus 100 zł od każdego pracownika za dostęp do systemu,
  • liczba lokali franczyzowych – 20.

Bartłomiej Kołodziejek, dyrektor do spraw rozwoju sieci w Aspect Nieruchomości / "W przypadku każdego kandydata, który się do nas zgłasza, indywidualnie analizujemy potencjał lokalizacji. Mamy na przykład placówkę, która doskonale sobie radzi w Serocku, czyli mieście zamieszkanym przez zaledwie 4,5 tys. osób".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017