Franczyza za niewielkie pieniądze / Minimalna kwota, którą trzeba zainwestować, żeby otworzyć biuro nieruchomości pod szyldem WGN, to 10-15 tys. zł.
Środa
21.10.2020
Grupa WGN w czasie pandemii nie ustaje w rozwoju. Tylko o klientów zagranicznych jest trudniej.
 

Według analityków WGN, rynek nieruchomości po chwilowym spadku na początku pandemii wrócił do normalności. Do grupy od marca dołączyło siedem nowych biur franczyzowych. W sumie sieć ma ich już 84.

We wrześniu otworzyły się trzy oddziały, z czego jeden to kolejne biuro naszego dotychczasowego partnera – mówi Dagmara Komarnicka,  menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN. Pozytywną weryfikację przeszło kolejnych siedmiu kandydatów. Do końca roku WGN planuje otwarcie kolejnych 10-12 biur.

Wieczna hossa

Zdaniem Dagmary Komarnickiej, hossa na rynku nieruchomości była, jest i będzie, ponieważ mieszkania, domy oraz działki są najbardziej stabilną lokatą kapitału. Inwestycje w nie stały się najpopularniejszym sposobem lokowania pieniędzy nie tylko w Polsce.

Z naszych statystyk wynika, że przeciętny Polak zmienia własne lokum ponad osiem razy w swoim życiu. Dlatego pracy w zawodzie nieruchomościowca nigdy nie zabraknie – mówi Dagmara Komarnicka.

W tej chwili największym zainteresowaniem klientów cieszą się działki i domy oraz nieruchomości premium, w tym apartamenty i rezydencje.

Od połowy sierpnia odnotowaliśmy większe zainteresowanie również nieruchomościami inwestycyjnymi. To wyraźnie pokazuje, że inwestorzy przerzucają się z zakupu mieszkań pod wynajem na nieruchomości komercyjne, takie jak lokale handlowe lub biurowe. Natomiast ci z głębszym portfelem kupują kamienice albo tereny inwestycyjne – mówi Dagmara Komarnicka.

W sumie we wrześniu cała grupa WGN przeprowadziła 1 100 transakcji.

To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę nie tylko obecną sytuację, ale i całą historię działania grupy WGN – mówi Dagmara Komarnicka.

Zagranica stoi

Firma w tym roku miała się bardziej skupić na pozyskaniu i obsłudze klientów z zagranicy.

Niestety, koronawirus pokrzyżował te plany. To efekt zamknięcia granic, ograniczeń w transporcie międzynarodowym i zamrożenia części gospodarek zagranicznych – mówi Dagmara Komarnicka.

W 2019 roku 4,5 proc. wszystkich transakcji w Grupie WGN przeprowadzonych było z klientami zagranicznymi. W tym roku jest ich mniej niż 2,7 proc.

Sądzimy jednak, że do końca roku liczba ta zdecydowanie wzrośnie. Dobrze wypromowaliśmy markę WGN na świecie, m.in. dzięki obecności na najważniejszych międzynarodowych wydarzeniach branżowych, współpracy z amerykańskim koncernem nieruchomości Realty Executives International oraz międzynarodowemu portalowi WGN.pl – mówi Dagmara Komarnicka.

Warunki współpracy

Minimalna kwota, którą trzeba zainwestować, żeby otworzyć biuro nieruchomości pod szyldem WGN, to 10-15 tys. zł. Zawiera się w tym opłata startowa rzędu 3 tys. zł netto, marketing lokalny oraz pierwsze koszty związane z prowadzeniem działalności, takie jak urządzenie i obrandowanie lokalu.

Z naszego doświadczenia wynika, że zwrot z inwestycji może nastąpić już w trzecim miesiącu od momentu rozpoczęcia działalności ale w naszej historii zdarzają się biura, które transakcje mają już w pierwszym miesiącu. A to dzięki m.in. dostępowi do ogromnej bazy ofert całej Grupy WGN – mówi Dagmara Komarnicka.

Partnerami WGN mogą zostać zarówno osoby, które nie mają doświadczenia w nieruchomościach, jak i pośrednicy z długim stażem pracy w branży. Dla franczyzodawcy najważniejsze jest to, żeby franczyzobiorca miał cechy menedżerskie, takie jak determinacja, konsekwencja w działaniu, dążenie do sukcesu i umiejętność kierowania zespołem.

Kandydaci na partnerów WGN muszą dysponować własnym lub wynajętym lokalem, o powierzchni min. 30 m2, zlokalizowanym w miejscu o dużym natężeniu ruchu, w ciągu komunikacyjnym, najlepiej z witryną. Powinien się on znajdować na parterze. Niezbędna jest także możliwość zamieszczenia podświetlanej reklamy zewnętrznej o powierzchni min. 3,5 m2.

 

WIZYTÓWKA GRUPY WGN

Sieć biur nieruchomości.

  • liczba placówek franczyzowych: 80
  • minimalna kwota inwestycji: 10-15 tys. zł
  • czas zwrotu z inwestycji: 3 miesiące

Dagmara Komarnicka, menedżer rozwoju sieci franczyzowej WGN / "Hossa na rynku nieruchomości była, jest i będzie, ponieważ mieszkania, domy oraz działki są najbardziej stabilną lokatą kapitału. Inwestycje w nie stały się najpopularniejszym sposobem lokowania pieniędzy nie tylko w Polsce".
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Marka bogatsza o siedem biur

Ten biznes REMAX to uważam że warto wejść - to jest przyszłość - nieruchomość i ziemia to najlepsza inwestycja długoterminowa - proszę pamiętać ziemi nie przybywa

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Marka bogatsza o siedem biur

Ja bodajże w 2008 roku rozmawiałem z pewną miła Panią na temat otwarcia biura REMAX w Pile woj Wielkopolskie - spotkaliśmy się w MacDonald PIŁA W czasie rozmowy miła...

3 wypowiedzi
ostatnia 09.01.2020
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Prowadzę działalność gospodarczą nie przerwanie od ponad 20 lat i na każdym biznesie można zarobić kwestia kosztów poniesionych czy finansowanie z kredytów i w jakim...

18 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Franczyza Re/Max

Jestem zainteresowany podjęciem współpracy z REMAX mój adres to blechpol@wp.pl tel 660 419 800

20 wypowiedzi
ostatnia 16.11.2019
Nieruchomości KNC - czy na na nieruchomościach można zarobić takie pieniądze jakie obiecują?

Słyszałem, że w nieruchomości zawsze warto inwestować. Czy może mi ktoś doradzić, czy zakup mieszkania na kredyt, a później wynajem się opłaca się ?

18 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2019
Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

3 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Deweloper w małym mieście

Czy ja wiem? Tyle się słyszy o oszustwach takich dużych inwestorów...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.02.2018
Młoda mama rozwija biznes

Brawo! Oby jak najwięcej takich inicjatyw ;)

3 wypowiedzi
ostatnia 18.12.2017